"Вихід рослин на суходіл. Мохи – вищі спорові рослини."

Про матеріал
Біологія 7 клас НУШ Презентація "Вихід рослин на суходіл. Мохи – вищі спорові рослини" створена за модельною навчальною програмою «Біологія. 7–9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори: Самойлов А. М., Тагліна О. В., Утєвська О. М.)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Пристосування рослин до життя на суші

Номер слайду 9

Ткани́на — сукупність клітин спільного походження, що разом виконують спільну функцію.

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

СПОРА – це СПЕЦІАЛІЗОВАНА КЛІТИНА НЕСТАТЕВОГО РОЗМНОЖЕННЯ.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Життєвий цикл у вищих спорових рослин — це сукупнiсть статевого й нестатевого поколiнь.

Номер слайду 16

Загальна характеристика відділу МохоподібніМохи ростуть переважно у вологому середовищі — у лісах, на болотах, на корі дерев, на камінні. Не мають коренів. Функцію коренів виконують ризоїди — вирости, за допомогою яких поглинається вода і поживні речовини. Розмножуються статево та нестатево. Нестатеве розмноження здійснюється спорами. Статеве розмноження мохів здійснюється за допомогою гамет, запліднення яких відбувається лише у водному середовищі. У життєвому циклі переважає гаметофіт. Розрізняють листостеблові та сланеві мохи. У сланевих мохів тіло має вигляд пластинки, яка до ґрунту або каменів прикріплюються за допомогою волоскоподібних ризоїдів. Саме ризоїди виконують функцію транспортування води до тіла рослини. Моршанція

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Сланцеві мохи

Номер слайду 19

Сфагнум — представник білих мохів. На відміну від зелених мохів, він не має ризоїдів. Має дуже розгалуджене стебло з гілочками, що покриті дрібними лускатими листями. Кожен листок складається з одного шару клітин двох типів: вузьких зелених (із хлоропластами, в яких відбувається фотосинтез) і більших, мертвих прозорих повітроносних клітин, із зруйнованої цитоплазмою, до яких можуть надходити повітря або вода. 4. Мертві клітини можуть поглинати води у 20 – 25 разів більше своєї маси і довго її утримувати, поступово віддаючи живим клітинам. Мох сфагнум, маючи розгалужені пагони утворює великі суцільні килими у лісах та болотах. Рослини з плином часу відмирають, утрамбовуються, утворюючи торф.

Номер слайду 20

Зозулин льон - Політрих

Номер слайду 21

Зозулин льон - Політрих. Цей мох має листкостеблову будову;Є дводомною рослиною – на одній рослині розташовані архегонії (жіночі статеві органи), а на іншій – антеридії (чоловічі статеві органи). Коли сперматозоїди з антеридію потрапляють на архегоній, вони зливаються з яйцеклітиною та відбувається запліднення. В результаті запліднення формується зигота, з якої розвивається зародок – спорофіт. Спорофіт паразитує на гаметофіті, а не існує окремо. Ось чому в життєвому циклі мохів переважає гаметофіт. Спорофіт представлений коробочкою на ніжці. Коробочка прикрита ковпачком. За сприятливих умов спора проростає та формується протонема, яка нагадує зелену нитчасту водорість. Протонема галузиться, на ній утворюються бруньки, з яких розвиваються або чоловічі, або жіночі гаметофіти.

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Домашнє завдання1. Ознайомтеся з темою «Вихід рослин на суходіл. Мохи – вищі спорові рослини. Лабораторне чи віртуальне дослідження будови мохів»2. Опрацюйте матеріал підручника «Біологія» 7 клас § 10 с. 55-583. Перегляньте додатковий відеоматеріал з цієї темиhttps://youtu.be/Gg. Oq. Mnmnh8 E 4. Використовуючи матеріал підручника, додатковий матеріал дайте відповіді на запитання усно:- Які передумови виходу рослин га сушу ви знаєте?- Які пристосування зявилися у рослин для виживання в умовах суші?- Чому перші наземні рослини називаються споровими?- Назвіть характерні особливості вищих спорових рослин.- Складіть розповідь про мохи.- В чому особливості життєвого циклу мохів (на прикладі Політриха)?5. Використовуючи матеріал підручника, додатковий матеріал виконайте лабораторне чи віртуальне дослідження будови мохів ( ДИВИСЯ відео) 

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 7 клас, Презентації
До підручника
Біологія 7 клас (Довгаль І.В., Ягенська Г. В., Жолос О. В., Ходосовцев О. Є., Костіков І. Ю., Волгін С. О., Додь В. В., Сиволоб А. В., Скрипник Н.В., Толстанова Г. М.)
Додано
30 жовтня
Переглядів
275
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку