Виховна година на тему : стоп булінг
Мета: навчити контролювати свою агресію до інших людей
Обладнання: листочок, ручка
Хід заняття
Слова вчителя:
Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.
Які є види булінгу ?
Людину, яку вибрали жертвою, намагаються принизити, залякати, ізолювати від інших різними способами. Найпоширенішими видами булінґу є:
кібербулінг (приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв
Типовими ознаками булінгу (цькування) є: дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.
Вправи для розвитку емоційного інтелекту
Вправи для обговорення:
Вправа «Емоції героїв»
Вчитель роздає маленькі картинки із зображеннями різних емоцій .Потім вчитель читає школярам казку в процесі читання учень відкладає на стіл кілька карток, які, на її погляд, відображають емоційний стан героя в різних ситуаціях. Після закінчення дитини повина обґрунтувати в якій ситуації герой був веселій , а в якій сумний.
Вчителю краще взяти казку де в героя проявляється декілька емоцій та з невеликим обсягом
Вправа «Коробка щастя»
Створіть в уяві свою коробку щастя. «Складіть» в неї все, що асоціюється у вас зі щастям візуально, на слух, смак, запах і дотик. Приклад:
За допомогою цієї вправи можна навчити виокремлювати позитивні емоції з-поміж інших та концентруватися на них.
Вправа «Інтонація»
Спочатку вчитель пояснює що таке інтонація, потім пропонує кожному учню повторити з різними емоціями та відповідною інтонацією окремі фрази (злісно, радісно, задумливо, з образою)
За допомогою цієї вправи учень вчиться показувати свої емоції