Виховний захід 5 клас Тема: «День Святого Валентина»
Розвивати допитливість, уміння висловлювати свої почуття.
Бути коханим – це більше, ніж бути багатим, бо бути коханим – значить бути щасливим. (Тільє)
Хід заходу
Клас.керівник: Вітаю вас мої любі! Сьогодні ми відзначаємо День Святого Валентина! Це свято друзів і закоханих. Свято це давнє, його відзначали ще в XV столітті. Незвичайне воно тому, що зовсім не слов’янське...
Але Європа святкує його з великим задоволенням вже 120 років. Мабуть, це чудово, що до черги жіночо-чоловічих свят приєдналося ще одне – прекрасне свято з надзвичайно сумною і романтичною історією, яку, правда, мало хто з нас знає.
Вед: День Святого Валентина - свято закоханих. Відзначається він 14 лютого. В Європі його почали святкувати з XIII століття, в США - з 1777 року, в Росії - з початку 1990-х років. Але чому все ж це свято закоханих? На цей рахунок є чимало красивих легенд.
Вед:. Жив в III столітті в місті Терни (Римська імперія) Святий великомученик Валентин. Був він священнослужителем, займався науковими дослідженнями і приватною медичною практикою. В ході кампанії імператора Клавдія II Готського проти християн, єпископ Валентин був репресований і обезголовлений 14 лютого 269-го року. Джерела стверджують: арешт єпископа Валентина був викликаний тим, що римський імператор не дозволяв солдатам своїх легіонів одружуватися, а Валентин таємно вінчав легіонерів і їх коханих. Очікуючи страти в одній з римських в'язниць, Валентин написав листа дочці свого тюремника й підписався: "Ваш Валентин". Потім зцілив її чудесним чином від сліпоти, але все одно був страчений. Дата страти збіглася з римським торжеством на честь Юнони, богині любові. З тих пір люди щороку 14 лютого згадували Валентина й влаштовували свято всіх закоханих.
Вед: Англійці, наприклад, вважають, що з 14 лютого природа робить поворот до весни, і у птахів починається сезон шлюбних ігор, навіть стара англійська приказка говорить: "У день святого Валентина всі птахи в повітрі з'єднуються парами".
Вед: Італійці вважають своїм обов'язком дарувати в цей день улюбленим солодощі. Цей день так і називається в Італії - солодкий.
Вед: Фіни відзначають 14 лютого День любові, дарують один одному подарунки у формі серця. А також в цей день робляться подарунки мамам, так як жіночого дня, подібного 8 Березня, у Фінляндії немає.
Вед: В Америці у ці дні продається 108 000 000 троянд, переважно червоних, а на цукерки в ці дні витрачають 692 000 000 доларів!
Вед: У Швейцарії окрім загальновизнаних символів свята – купідона і Валентинок, існує ще один – голуб.
Вед: На Сицилії існує таке повір’я: якщо молода дівчина стоятиме біля вікна півгодини перед сходом сонця напередодні Дня Валентина і перший промінь впаде на неї, то того ж року вона вийде заміж.
Вед: В Норвегії 14 лютого можуть одружуватися без згоди батьків.
Вед: Саудівська Аравія єдина країна в світі, де свято заборонено. Для запобігання святкування релігійна поліція заборонила 14 лютого торгувати трояндами, магазинам іграшок наказано прибрати з прилавків червоних ведмедиків, а магазинам солодощів заборонено продавати товари в упаковці серцеподібної форми.
Вед: А на Русі було своє свято закоханих. Воно відзначалося 8 липня і було пов'язане з легендарною історією кохання Петра і Февронії. Подружжя заповідало, щоб їх поховали в одній домовині, приготувавши домовину з тонкою перегородкою. Вони померли в одну мить 8 липня (за новим стилем), але порушивши заповіт, їх поклали в різних домовинах і в різних храмах. Наступного дня вони опинилися в одній домовині… Знову люди спробували їх роз’єднати, проте вранці вони знову були разом.
Вед: В цей день завжди дарують один одному подарунки і обов’язково у вигляді серця, тому що серце і червона троянда – символи цього свята.
Троянда - улюблена квітка Венери, богині любові. Червоний колір - це колір сильних почуттів. А червона троянда - це квітка кохання.
Вед: Символами дня Валентина стали воркуючі голубки і серця, пронизані стрілою Амура На вечорах, присвячених Дню Святого Валентина, романтичні символи іноді переховували в солодощах. Кожен гість отримував скибочку торта і, якщо йому пощастило, знаходив емблему. Емблема говорить про його удачу.
Вед: Іноді символи вкладали в подарунок замість посилок. Рис позначав весілля. Кільце - те ж саме або заручини. Монета означала, що людина одружується або вийде заміж за багатого. Іноді юнак отримував червону рукавичку. "Отримати рукавичку" означало, що він дівчині подобається.
Вед: У нас традиційно любов символізують голуби. Голуби вважаються улюбленими птахами Венери. Вони все життя не змінюють пару і спільно піклуються про пташенят. Ці птахи - символи вірності і любові, а також символи дня Святого Валентина. А в Африці птахами любові називають барвистих папуг. Більшість з них мають червоні дзьоби. Вони названі птахами любові за те, що коли вони збираються в пари, то вони сидять на дуже близькій відстані один від одного.
Вед: Сотні років тому жінки носили з собою мереживні носовички. Якщо дама ронила носовичок, чоловік, що знаходиться поряд з нею, повинен був підняти хустку і повернути його жінці. Іноді дама спеціально ронила мереживну хустку, щоб познайомитися з вподобаним їй чоловіком. Незабаром мережива стали повністю асоціюватися з любовним романом.
Вед: Свято Валентина – це свято любові, миру, доброти, чемності, сміху, веселощів. Якщо ви будете завжди слухати старших, поважати їх, якщо до всіх будете звертатися чемно і лагідно, то і вас будуть любити і поважати вас.
Вед: Ескімоси, полінезійці не цілують один одного в рот. Вони труться носами. Це дуже приємно, а ще в Полінезії партнери зубами висмикують один одному волосся з брів; а в Гамбії притискають жіночу долоню до свого носа;
Конкурси
Гра: “Зроби комплімент”
Учні отримують вислови відомих людей які розрізані навпіл і коли вчитель зачитує ці вислови ті в кого з’єднується вислі кажуть одне одному комплімент. Зробити треба так щоб початок був у дівчат,а кінець у хлопців.
Нещасні не мають друзів. (Джон Драйден)
Без дружби ніяке спілкування між людьми не має цінності. (Сократ)
Довіра — перша умова дружби. (Жан де Лабрюйєр)
Без справжньої дружби життя — ніщо. (Цицерон)
У бідності та інших життєвих нещастях справжні друзі — це надійний прихисток. (Аристотель)
У дружбі немає ніяких розрахунків і міркувань, окрім неї самої. (Мішель де Монтень)
Друг — це найкраще, що в тебе може бути, і найкраще, чим можеш бути ти. (Дуглас Пейджест)
Дружба — найнеобхідніше для життя, так як ніхто не побажає собі життя без друзів, навіть якщо б він мав усі інші блага. (Аристотель)
Дружба робить час процвітання прекраснішим і полегшує горе тим, що дає можливість розділити його з другом. (Цицерон )
Дружба і довіра не купуються і не продаються. (Г. Троєпольський)
Дружба подвоює радості і скорочує наполовину прикрості. (Ф. Бекон)
Дружба є рівність. (Піфагор)
Основою дружньої прихильності є ті вигоди, які друзі розраховують отримати один від одного. Позбавте їх цих вигод — і дружба перестане існувати. (Поль Анрі Гольбах)
Хороші друзі дістаються тому, хто сам уміє бути хорошим другом. (Нікколо Макіавеллі)
Друг — це перш за все той, хто не береться судити. (Антуан де Сент-Екзюпері)
Я не довіряю людям, які стверджують, що у них багато друзів. Це означає всього лише, що вони погано розбираються в ближніх. (Карлос Руїс Сафон «Гра ангела»)
Хороший друг зберігає секрети. Кращий друг допомагає зберігати секрети. (Лорен Олівер «Перш, ніж я упаду»)
Швидка дружба закінчується довгою ворожнечею. (Віктор Суроров «Акваріум»)
Залишитися без друзів — найгірше після злиднів, нещастя. (Даніель Дефо)
Де б ми не були, з друзями завжди відчуваємо себе як вдома. (Генрі Драммонд)
Для відданого друга не можна зробити дуже багато. (Генріх Ібсен)
Гра «Збери серце »
По всій школі я(класний керівник) заховала шматочки серця з підказками,яке діти повинні зібрати.
Гра «Об’єднай пари»
Вед: Суть цього конкурсу полягає в тому, що ви повинні об’єднати імена в пари, відомі своєю Любов’ю всьому світові. Одержавши конверти, за одну хвилину маєте скласти із карток, де написано імена, всесвітньо відомої пари.
Звучить музика. Учасники підбирають імена. (Кожній команді – 5 пар імен). Наприклад: Кай - ... (Герда), П'єро - ... (Мальвіна), Адам – Єва, Цезар – Клеопатра, Ромео – Джульєтта, Наталка – Петро, Ретт Батлер – Скарлетт О’Хара, Наполеон – Жозефіна, О. де Бальзак – Є. Ганська, Леді Діана – Принц Чарльз, О. С. Пушкін – Н. М. Гончарова, В. Висоцький – М. Владі.
Гра: « Що змінилося?» ( хлопчики сидять на стільцях, одна дівчинка уважно дивиться, потім відвертається, а хлопці міняються місцями, або щось змінюють з одягу. Дівчинці потрібно вгадати, що змінилося)
Гра: назвати слова, якими можна лагідно назвати дівчинку, маму, сестричку,бабусю,чоловіка,брата.
Конкурс: «Зрозумій мене без слів»
Мімікою і жестами потрібно звернутися один до одного із запрошенням:
- Запрошення на балет
- Запрошення в цирк
- Запрошення в бібліотеку
- Запрошення на мультфільм
Гра: Назвати одним словом
Гра: «Знайомство»
Умови конкурсу: станьте навпроти. Уважно подивіться одне на одного. А тепер поверніться спинами й дайте відповіді на запитання.
Запитання конкурсу:
· Якого кольору очі у твоєї половинки?
· У чому зодягнена (-ий), колір одягу твоєї половинки?
· Чи є годинник на руці у твоєї половинки?
· Якого кольору волосся? Яка зачіска?
· Чи є каблучка, сережки у твоєї половинки?
Підсумки.
Вед. Розбираємо валентинки які протягом тижня опускали до скриньки.
Всі учні отримуюсь солодощі у вигляді серця.