Віконні проєкти. Вікно, його властивості Події з вікном, обробник події

Про матеріал
(До підручника «Інформатика 7 клас» (2024 рік)) Автори: Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В. (35 годин на рік, 1 година на тиждень)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Алгоритмізація та програмування. Йосиф Ривкінд  /  Тетяна Лисенко. Людмила Чернікова  /  Віктор ШакотькоІнструктаж з БЖД. Віконні проекти. Вікно, його властивостіПодії з вікном, обробник події

Номер слайду 2

Комп’ютерні мережі / Віконні проекти Віконні проекти. Поміркуйте

Номер слайду 3

Алгоритмізація та програмування / Віконні проекти   Віконні проекти

Номер слайду 4

Події та їх обробники. Подія – зміна властивостей об’єкта, взаємодія між об’єктами, створення нового або знищення існуючого об’єкта.root.bind(‘<подія>’),<ім’я_обробника_події>) – команда пов’язування обробника події з вікном, що має ім’я root Обробник події у мові Python. Призначення подій у мові Python {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Подія. Позначення в мові Python. Click – клацання лівої кнопки миші або<1>Dbl. Click – подвійне клацання лівої кнопки мишіабо Mouse. Move – рух вказівника по вікну (англ.-рух)Key. Press – натискання будь-якої клавіші на клавіатуріСreate – створення вікна (англ.-розкривати)Close – закривання вікна(англ.-вихід фокуса)

Номер слайду 5

Алгоритмізація та програмування / Події та обробники. Події та їх обробники. Обробник події у мові Python. Загальний вигляд обробника подій такий:def <ім’я_обробника_події>(event): <команди, які будуть виконуватися під час настання події> (англ. define – визначити, event - подія)def <ім’я_обробника_події>(event) – рядок заголовка обробника подій. Наприклад, для обробника події з іменем click рядок заголовка буде таким: def click(event):

Номер слайду 6

Обробник події у мові Python. Розглянемо приклад процедури click – обробника події Click для вікна, під час виконання якої зміняться значення властивостей вікна.1 – команда приєднання до проекту модуля tkinter2 – рядок заголовка обробника подій з іменем click3 – команди змінення значень властивостей вікна (команди обробника події потрібно записувати з відступом праворуч від лівої межі вікна редактора коду)4 – команди створення вікна та пов’язування з ним обробника події (записуємо від лівої межі вікна)Задача1 (приклад)3241

Номер слайду 7

Комп’ютерні мережі / Події та обробники. Задача2 (приклад)Події та їх обробники. Створити програму, яка згенерує вікно розміром 300 на 200 пікселів, синього кольору із заголовком «Початковий вигляд». Передбачити дві події: 1 – натиснення лівої кнопки миші (розмір вікна 400 на 300 пікселів, колір – жовтий, заголовок – «Вигляд змінено»), 2 – натиснення правої кнопки миші (вікно повертається до початкового вигляду). А) Імпортуємо модуль tkinter, створюємо вікно із заданими характеристиками: Зберігаємо, запускаємо, переглядаємо із задоволенням результат роботи: Б) Пишемо обробник події для лівої кнопки (відразу після імпорту модуля tkinter): В) Пишемо обробник події для правої кнопки (після функції left_click): Г) Тепер залишилось пов’язати події та обробники подій. Для цього використаємо метод bind (в кінці програми, перед методом mainloop())

Номер слайду 8

Алгоритмізація та програмування / Редагування проекту  Пригадайте. Засоби створення та редагування проекту

Номер слайду 9

Алгоритмізація та програмування / Підпрограми  МодуліМодуль — це файл, який містить код для виконання певного завдання. Модуль може містити змінні, функції, класи тощо. Давайте створимо модуль. Напишіть наступний код та збережіть його як файл example.py: Тут ми визначили функцію add() всередині модуля з ім’ям example. Функція приймає два числа та повертає їх суму.Імпорт модулів в Python. Ми можемо імпортувати визначення з одного модуля до іншого або в інтерактивний інтерпретатор Python. Для цього використовується ключове слово import. Щоб імпортувати наш раніше визначений модуль example, потрібно використати наступну команду: Цей рядок коду не імпортує імена функцій, визначених у модулі example, напряму в нашу програму. Цей рядок імпортує лише ім’я модуля example. Використовуючи ім’я модуля, ми можемо отримати доступ до функцій модуля за допомогою крапки .. Наприклад:Імпорт модулів із Стандартної бібліотеки Python. Стандартна бібліотека Python містить понад 200 модулів. Припустимо, ми хочемо отримати значення числа Пі. Для цього потрібно імпортувати модуль math, а потім використовувати виклик math.pi. Наприклад

Номер слайду 10

«Працюємо з комп’ютером»Йосиф Ривкінд  /  Тетяна Лисенко  /  Людмила Чернікова  /  Віктор Шакотькоhttps://www.youtube.com/watch?v=f. Jv. FZ5d-CQU&ab_channel=Task. Informatics. Практична робота № 3 «Проекти з підпрограмами та розгалуженнями»

Номер слайду 11

Йосиф Ривкінд  /  Тетяна Лисенко  /  Людмила Чернікова  /  Віктор Шакотько. Надайте відповідь на запитання:

Номер слайду 12

Домашнє завдання: Йосиф Ривкінд  /  Тетяна Лисенко  /  Людмила Чернікова  /  Віктор Шакотько7 клас§ 2.5 ( стор. 96-100) Опрацюйте. Виконайте практичну роботу.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Браславська Світлана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Віхтюк Богдан
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
23 листопада 2024
Переглядів
3267
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку