Вікторина до Дня козацтва 3-4 класи

Про матеріал
Мультимедійний дидактичний матеріал - електронний освітній ігровий ресурс для проведення позакласного виховного заход: змагання з нагоди Дня Захисника України для учнів 3-4 класів з метою вшанування наших предків – волелюбних козаків задля формування в учнів ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави. Вікторина – гра-змагання розроблена на основі початкових знань учнів про українське козацтво.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Гра-змаганнядля учнів 3-4 класів. Українськекозацтво. ВІКТОРИНАrrrrrrrrrrrr

Номер слайду 2

Українське козацтво. ВІКТОРИНАРозкинувся степ широкий Наліво й направо. Дізнаєтесь ви сьогодніПро козацьку славу!rrrrrrrr

Номер слайду 3

Вільна людина. Що означає слово «козак»? Козак – це людина чесна і смілива,Найдорожча йому – Батьківщина!Козаки – це вільні люди!Козаки – безстрашні люди!Козаки – борці за волю,За народну кращу долю!

Номер слайду 4

День українського козацтва відзначається в Україні з 1999 року згідно з Указом Президента України в день Покрови Пресвятої Богородиці, яка є покровителькою козаків. 14 жовтня. Коли ми святкуємо традиційне козацьке свято Покрову Пресвятої Богородиці?

Номер слайду 5

Січ — табір козаків, обгороджений укріпленнями з рублених або січених колод. Знаходилась вона за дніпровськими порогами, звідти і назва – Запорізька. Запорізька Січ. Яку назву мала козацька держава, створена за дніпровськими порогами (скелями)?

Номер слайду 6

Гетьман – голова козацької держави. Його обирали козаки на загальній раді. Козаки вигукували імена кандидатів. Обирали того, хто отримав більшість голосів. Свою згоду козаки проявляли кидаючи вгору шапки. Гетьман. Хто був головою козацького уряду?Гетьман здійснював керівництво усіма козацькими землями, а під час ведення війни ставав головнокомандувачем усього запорозького війська.ppt_x

Номер слайду 7

Булава – це влади знак,Що втрима в руках не всяк. У гетьмана булава Рік всього в руках була. А тоді на Раді він. Звіт тримав з усіх сторін: Як багато зробив справ,Слави чим Січі додав. Булава. Що було головною ознакоюта символом влади гетьмана?

Номер слайду 8

Куліш – традиційна козацька страва, яку козаки щодня варили під час військових походів. Куліш. Назвіть найвідомішу козацьку страву

Номер слайду 9

Шаровари – незмінний атрибут українського козака. Козаки носили їх постійно, саме вони вважалися зручним повсякденним і святковим одягом . Основними кольорами були: червоний і синій. Шаровари. Як називаються козацькі штани?

Номер слайду 10

Розпізнавали козаків із-за їх довгих вусів, а на голові у них був чуб. Запорожці брили голову і залишали лише чуприну над чолом, яку називали оселедцем. Оселедець. Як називається довге пасмо волосся – зачіска козака? Лише досвідчені козаки, які вже встигли відзначитися у великих битвах, мали право на довгий чуб. Така зачіска була під забороною для молодих воїнів.style.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 11

Козаки почували себе на воді так само добре, як і верхи, на сідлі. Чорним. Яким морем плавали козаки бити турків? Запорозькі козаки  здійснювали морські походи проти наймогутнішого османського флоту на Чорному морі.style.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 12

Чайка - козацький човен довжиною близько 20 метрів. В один човен сідало від 50 до 70 козаків. Чайки. Як називали козаки свої човни?

Номер слайду 13

Козак на коні – символ козацтва. КіньІ вірний товариш козака, і його транспортний засіб. Козаки, які проводили більшу половину свого життя в походах, цінували свого коня, любили його, вважали, що “У коня душа людська”

Номер слайду 14

Це старі козаки, які не могли вже воювати, але залишались вірними козацтву і жили на Січі. Вони піднімали бойовий дух молодих воїнів, котрі завжди перед вирішальними битвами слухали спів кобзарів. Окрім осілих, були й кобзарі-мандрівники. КобзаріСпівці, які супроводжували козаків у походах.

Номер слайду 15

Гопак. Як називається козацький танок? Гопак — бойовий танець, який танцювали тільки чоловіки. Виник в козацькій Січі. Супроводжувався грою на бандурі та відображав військовий козацький похід.

Номер слайду 16

Закінчіть прислів’я. Козацькому роду……нема переводу. Терпи, козаче, ……отаманом будеш. Хліб та вода – ……то козацька їдаrrrr

Номер слайду 17

До нових зустрічей!МОЛОДЦІ!rrrrrrrr

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Бондар Інна Степанівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Шурміль Ірина Андріївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Атаманчук Алла Стахівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
9 березня 2021
Переглядів
10194
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку