Віруси та антивірусні приграми

Про матеріал

В преентації розкрита дія комп"ютерних вірусів на оперативнну пам"ять комп"ютера, жорсткий диск, файли тощо. Розкрита необхідність використання антивірусних програм.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Комп’ютерний вірус –це програми, які можуть проникати в комп’ютер і псувати інформацію. Щоб уникнути зараження віруса ми, необхідно встановити спеціальні програми, які розпізнають і знищують віруси

Номер слайду 3

Всі віруси можна об'єднати в такі основні групи: Завантажувальні віруси (boot – вiруси) - інфікують завантажувальні сектори жорстких дисків, поміщаючи в ньому команди запуску на виконання самого вірусу, який знаходиться десь в іншому місці комп'ютера. Файлові віруси - заражають виконувані файли (з розширенням. Com,. Exe,. Sys), шляхом дописування своєї основної частини («тіла») Мережеві віруси.

Номер слайду 4

Завантажувальні віруси (boot – вирусы) «Черви» - це програма, яка тиражується на жорсткому диску, в пам'яті комп'ютера і поширюється по мережі.

Номер слайду 5

Мережеві віруси «Логічні бомби» - скрипти і аплети. І хоча основні функції доступу до вмісту вашого диска тут відключені, деякі дрібні неприємності це може доставити. «Троянські коні». Це модулі, що приєднуються до яких-небудь нормальних програм, поширюваних по мережі Поштові віруси.

Номер слайду 6

Віруси поділяються також на резидентні і нерезидентні перші при отриманні керування завантажуються в пам'ять і можуть діяти на відміну від нерезидентних, не тільки під час роботи зараженого файла.

Номер слайду 7

Додаткові типи вірусів Зомбі - це програма-вірус, яка після проникнення в комп'ютер, підключений до мережі Інтернет управляється ззовні і використовується зловмисниками для організації атак на інші комп'ютери.

Номер слайду 8

Шпигунські програми Шпигунська програма (Spyware) - це програмний продукт, встановлений або проник на комп'ютер без згоди його власника, з метою отримання практично повного доступу до комп'ютера, збору та відстеження особистої чи конфіденційної інформації.      

Номер слайду 9

Одним з різновидів шпигунських програм є:  Фішинг (Phishing) - це поштова розсилка, має своєю метою отримання конфіденційної фінансової інформації. Фармінг - це замаскована форма фішингу, яка полягає в тому, що при спробі зайти на офіційний сайт інтернет банку або комерційної організації, користувач автоматично перенаправляється на помилковий сайт, який дуже важко відрізнити від офіційного сайту.  

Номер слайду 10

Канали розповсюдження Флеш-накопичувачі (флешки) Електронна пошта Системи обміну миттєвими повідомленнями Веб-сторінки Интернет та локальні мережі (черв’яки)

Номер слайду 11

“Антивірусні програми ”

Номер слайду 12

Перший комп'ютерний вірус Вірус Creeper з'явився на початку 70-х у військовій комп'ютерній мережі Arpanet, прототипі Інтернет. Програма могла самостійно вийти в мережу через модем і зберегти свою копію на вилученій машині. На заражених системах вірус виявляв себе повідомленням: "I' THE CREEPER : CATCH ME IF YOU CAN".

Номер слайду 13

Перша антивірусна програма Доктор Соломон - перша антивірусна програма. Створена в 1988 році Аланом Соломоном англійським програмістом. Цю програму використовували до 1998 року

Номер слайду 14

Типи антивірусних програм: Програми детектори; Програми фаги; Програми ревізори; Програми фільтри; Програми вакцини, або іммунізатори.

Номер слайду 15

Програми детектори: Здійснюють пошук характерної для конкретного вірусу сигнатури в оперативній пам'яті й у файлах і при виявленні видають відповідне повідомлення. Недоліком таких антивірусних програм є те, що вони можуть знаходити тільки ті віруси, які відомі розробникам таких програм.

Номер слайду 16

Програми фаги: Не тільки знаходять заражені вірусами файли, але і «лікують» їх, тобто видаляють з файлу тіло програми-вірусу, повертаючи файли в початковий стан. На початку своєї роботи фаги шукають віруси в оперативній пам'яті, знищуючи їх, і тільки потім переходять до «лікування» файлів.

Номер слайду 17

Програми ревізори Вони відносяться до найнадійніших засобів захисту від вірусів. Ревізори запам'ятовують вихідний стан програм, каталогів і системних областей диска тоді, коли комп'ютер не заражений вірусом, а потім періодично або за бажанням користувача порівнюють поточний стан з вихідним. Виявлені зміни виводяться на екран монітора.

Номер слайду 18

Програми фільтри: Являють собою невеликі резидентні програми, призначені для виявлення підозрілих дій при роботі комп'ютера, характерних для вірусів.

Номер слайду 19

Програми вакцини: Запобігають зараженню файлів. Вакцини застосовують, якщо відсутні програми-доктори. Вакцинація можлива тільки від відомих вірусів. Вакцина модифікує програму або диск таким чином, щоб це не відбивалося на їх роботі, а вірус буде сприймати їх зараженими і тому ігноруватиме.

Номер слайду 20

Популярні антивірусні програми:

Номер слайду 21

Антивірусна програма для операційних систем Microsoft Windows та Linux, для КПК на платформі Palm та Windows CE а також для смартфонів на платформі Android. Компанія AVAST Software, заснована в 1991 році у Чехії. avast! Free вважається найпопулярнішим безкоштовним антивірусом. Всього ж антивірусом avast! користуються більше 170 мільйонів користувачів у всьому світі.

Номер слайду 22

NOD32 — антивірусний пакет, що випускається словацькою фірмою ESET. Перша версія була випущена в кінці 1987 році. В ESET NOD32 використовується патентована технологія ThreatSense, призначена для виявлення нових загроз, які виникають в реальному часі, шляхом аналізу виконуваних програм на наявність шкідливого коду, що дозволяє попереджати дії авторів шкідливих програм.

Номер слайду 23

Антивіруси цього сімейства призначені для захисту від поштових і мережевих черв'яків, руткітів, файлових вірусів, троянських програм, стелс-вірусів, поліморфних вірусів, безтілесних вірусів, макровірусів, вірусів, що вражають документи MS Office, скрипт-вірусів, шпигунського ПЗ (spyware), програм-викрадачів паролів, клавіатурних шпигунів, програм платного дозвону, рекламного ПЗ (adware), потенційно небезпечного ПЗ.

Номер слайду 24

Щоб використовувати мережу Інтернет з користю, необхідно пам’ятати: комп’ютерний вірус може потрапити в комп’ютер з мережі; зловмисники можуть зламати твою електронну скриньку; шахраї можуть використати твою особисту інформацію; не слід надавати жодної особистої інформації (ім’я, вік, домашня адреса, номер телефону) без дозволу дорослих

Номер слайду 25

Дякую за увагу!

ppt
Пов’язані теми
Інформатика, 5 клас, Презентації
Інкл
Додано
13 листопада
Переглядів
21
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку