Вживання та засвоєння граматичних структур з дієсловами в Past Simple

Про матеріал
Розробка уроку з використанням комп’ютерних технологій в 4 класі на тему « Вживання та засвоєння граматичних структур з дієсловами в Past Simple» відповідно до чинної програми з іноземних мов. Тема: Відпочинок і дозвілля. Підтема: Подорож до королівства «Минулого часу».
Перегляд файлу

Гайдамака Т.М., вчитель англійської мови ЗЗСО І-ІІІст. №2,

 м. Городище, Черкаської обл.

 

Розробка уроку з використанням комп’ютерних технологій в 4 класі на тему « Вживання та засвоєння граматичних структур з дієсловами в Past Simple» відповідно до чинної програми з іноземних мов.

Тема: Відпочинок і дозвілля.

Підтема: Подорож до королівства «Минулого часу».

Мета :

Практична:

тренування мовних навичок учнів;

формування та розвиток граматичних навичок Past Simple

розвиток навичок читання;

Освітня:

 сформувати уявлення учнів про новий  граматичний час Past Simple

Розвиваюча:

розвивати в учнів мовну здогадку, пам'ять, увагу;

розвивати в учнів інтерес до вивчення англійської мови;

Виховна:

виховувати культуру спілкування в різних видах групової роботи та роботи в парах.

Обладнання: комп'ютер; медіа проектор; інтерактивна дошка; комп'ютерна презентація « Past Simple» та презентацію « Irregular verbs» з матеріалом уроку; роздатковий матеріал.

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент. -1хв.

Вчитель: Good morning, children!

Учні: Good morning! Good morning to you!

Good morning! Good morning!

We are glad to see you!

II. Мовна зарядка. -1хв.

Вчитель: How are you today?

Учні (по черзі): Fine, thanks. And you?

III.Введення  в іншомовне середовище-3хв.

Reading. Запропонувати учням прочитати вірш, звертаючи увагу на часові форми дієслів:

I had a little hen,

The prettiest ever seen

She washed up the dishes,

And kept the house clean.

She went to the mill

To fetch me some flour,

And always got home

In less than an hour.

She baked me my bread,

She brewed me my ale,

She sat by the fire

And told a fine tale.

 

IV. Повідомлення цілей і завдань уроку. -1хв.

Вчитель: Today we are going to visit the tale kingdom of the Past Simple. It's a very beautiful kingdom. Who lives in this town? Look! These are funny people. What are their names? They are gnomes and Snowgirl. They are nice, kind and friendly. They will show us the kingdom. We shall learn some grammar rules, do exercises, sing songs and play games at the lesson using computer. (Вчитель пропонує учням презентацію Past Simple. Слайд 1-2)

V. Фонетична зарядка (Слайд 3-4) -4хв.

Вчитель: Look! These are the names of the streets. Listen and repeat. (Вчитель читає , учні повторюють хором, потім по одному).

Yesterday

The day before yesterday

Last week

Last month

Last year

…ago

Once

 

Вчитель: Let's recall the meaning of the words and word combinations. (Слайд 5)

Позавчора,  минулого року; тиждень тому, 10 днів тому; минулого літа; вчора; місяць тому.

Ten days ago

Last summer

Yesterday

A week ago

The day before yesterday

Last year

A month ago

VI. Правильні і неправильні дієслова. (Слайд 6) -5хв.

Вчитель: The kingdom is divided into two parts: regular and irregular verbs. Regular verbs are good workers. With regular verbs, the Past Simple and the Participle are formed by adding the suffix –ed. It is pronounces [T] [D] [Id]


Вчитель: А як ви думаєте, чому воно звучить по-різному? Учні пояснюють правило.

VII. Закріплення правил читання дієслів-7 хв.

Вчитель: (Слайд 7) А тепер давайте допоможемо нашим казковим героям розкласти правильні дієслова в кошик. (Кошики з написами [t], [d], [id]).

Watched, learned, collected, cried, skated, played, finished, painted, walked, wanted, looked, talked, tried, smiled, needed.

Вчитель: А ще в цьому місті живуть неслухняні ледачі неправильні дієслова. Їх не так вже й багато, але їх форми потрібно запам'ятовувати. (Слайд 8)

Now listen to me and repeat after me: (Учні повторюють хором)

 

Вчитель: А тепер згадаємо форми неправильних дієслів. Учитель показує першу форму на картці, учні називають 2-у і 3-ю.

Зразок картки: begin – began- begun

Гра "Знайди друзів".

 

Вчитель: А тепер я роздам вам картки з різними формами неправильних дієслів. За моєю командою "One, two, three, start!" ви повинні знайти своїх друзів і встати по троє.

 

Робота в групах. -3хв.

А зараз ми поділимось на 3 групи. Кожна група отримує невеликий текст, в якому потрібно знайти і підкреслити неправильні дієслова.

Snowgirl got up at 7 o'clock yesterday. She washed her face and cleaned her teeth. Then she had breakfast. She took her bag and went to the wood.

 

Gnomes came home at 2 o'clock yesterday. They had dinner. Then they cleaned their room. They did their homework. Then they played games.

 

My mother came home from work at 6 o'clock yesterday. She cooked supper. Then she watched TV. She read a book. She went to bed at 10 o'clock.

 

VI. Фізхвилинка -2 хв.

 Stand up straight, reach up high

Stretch up more to reach up high

Bend right down and touch your toes

Straighten up and rub your nose.

Ha Ha Ha, See, See, See

Oh so healthy we shall be

Ha Ha Ha, See, See, See

Watch me sit so quietly.

 

VII. Побудова стверджувальних речень у Past Simple. -5хв.

Вчитель: Гноми дуже працьовиті. Цілий день вони трудяться у своїй майстерні й переробляють речення з Present та в Past Simple. Давайте їм допоможемо. (Слайд 9)

They skate in the yard every day.

They skated in the yard yesterday.

The weather is fine today.

The weather was fine yesterday.

We go to the park every day.

We went to the park yesterday.

I see my friend and his mother.

I saw my friend and his mother.

Children have five classes every day.

Children had five classes yesterday.

 

Вчитель: А ще гноми люблять ходити на рибалку. Але рибку ловлять не просту. На кожній з рибок написано речення в Рresent або Past Simple. Давайте допоможемо сортувати рибку у відерця. (На відерцях написано Present Simple і Past Simple). Учні беруть паперову рибку, читають речення і кладуть рибку в потрібне відерце. ( Слайд 11)  Вчитель: А тепер ми знову розділимося на команди. Кожен член команди отримує картку зі словами. Я кажу: "One, two, three, start!", І команди повинні утворити речення, ставши в потрібному порядку.

 

VIII. Побудова негативних і питальних речень у Past Simple. -5хв.

Вчитель: Гномик Тім дуже любить похвалитися. Давайте не погодимося з ним. Подивіться як це потрібно робити. (Слайд 12)

Зразок: I watched TV at night.

You didn't watch TV at night.

I washed my hands and face ten times.

You didn't wash your hands and face ten times.

I played chess with a champion.

You didn't play chess with a champion.

I helped my friends to do their homework.

You didn't help your friends to do their homework.

I cleaned my teeth three times.

You didn't clean your teeth three times.

 

Вчитель: А тепер давайте запитаємо його. Подивіться як це зробити.

(Слайд 13)

Зразок: I watched TV at night.

Did you watch TV at night?

I washed my hands and face ten times.

Did you wash your hands and face ten times?

I played chess with a champion.

Did you play chess with a champion?

I helped my friends to do their homework.

Did you help your friends to do their homework?

I cleaned my teeth three times.

Did you clean your teeth three times?

Гра в м'яч. Вчитель задає учням загальні питання, кидаючи по черзі м'яч. Учні дають коротку відповідь "Yes, I did" або "No, I didn't".

 

IX. Побудова спеціальних питань у Past Simple. -4хв.

 

У наших гномів є помічники What, Where, When, Who, How, Why. Подивіться як вони їм допомагають створити спеціальні запитання. (Слайд 15)

I played football yesterday.

When did you play football?

What did you play yesterday?

Who played football yesterday?

 

X. Підведення підсумків. -2хв.

XI. Домашнє завдання: вивчити неправильні дієслова, написати 5 речень, що ти вчора робив. (Вчитель рекомендує Презентацію Irregular verbs для самостійного вивчення)-2хв.

doc
До підручника
Англійська мова (підручник для загальноосвітніх навчальних закладів) 4 клас (Павліченко О.М., Доценко І.В., Євчук О.В.)
Додано
28 листопада 2025
Переглядів
103
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку