Ефективне запам'ятовування: інструменти і можливості

Відео

Про вебінар

Цей вебінар продовжує освітній цикл, присвячений ефективним стратегіям навчання та розвитку – сучасним методикам і технологіям, спрямованим на підвищення власної продуктивності, полегшення засвоєння і запам’ятовування різноманітного навчального матеріалу та на розвиток когнітивних навичок (пам'яті, критичного мислення, креативності) дітей і дорослих.

Попередні вебінари циклу:

 1. Інструменти для розвитку критичного і креативного мислення дітей (можна переглянути ТУТ)
 2. Тайм-менеджмент та ресурси для підвищення ефективності роботи педагога (можна переглянути ТУТ)
 3. Візуалізація в освітньому процесі: скрайбінг, скетчноутінг, інтелект-карти та інші інструменти (можна переглянути ТУТ).

Цього разу будемо говорити про те, як зробити процес запам’ятовування комфортнішим і продуктивнішим, незалежно від типів інформації, які потрібно запам’ятати. Розглянемо класичні і найсучасніші (деколи революційні!) підходи до розвитку пам’яті та процесу сприйняття інформації, які допоможуть визначитись із правильним підбором інструментів, які можна використовувати. Розберемось у факторах, які заважають роботі пам’яті  та ефективному навчанню – «бермудських трикутниках» пам’яті та способах виходу з них. І, звичайно, розглянемо практичні інструменти запам’ятовування, які можна реально використовувати у навчальному процесі.

Бонус до вебінару – добірка й аналіз корисних веб-ресурсів та міні-бібліотечка електронних книг, які розкривають додаткові інструменти й аспекти теми.

План вебінару:

 1. Відомі і невідомі принципи роботи мозку і запам'ятовування: як ЦЕ відбувається насправді?
 2. Основні підходи до розвитку пам'яті: вектори і відкриття, які працюють.
 3. Бермудські трикутники пам’яті: гальмування, стреси та інші перешкоди ефективного навчання.
 4. Що можна використати на уроках вже завтра: 7 корисних інструментів.
 5. Додаткові цікаві онлайн-ресурси з теми: дистанційні платформи, спільноти, вебінари.
 6. Креативна бібліотечка: що варто прочитати з теми в першу чергу.

Кому це буде корисно:

менеджерам освіти будь-якого рівня (заступники директорів, директори шкіл, методисти), викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, учителям-предметникам, вихователям шкіл-інтернатів, класним керівникам, соціальним педагогам, батькам учнів, психологам.

За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.
 2. Презентацію з матеріалами.
 3. Відеозапис трансляції вебінару.
Участь безкоштовна
свідоцтво 60 грн
Зразок свідоцтва
 • Видається в електронному форматі
 • Зазначено 2 академічні години
Бондар Тетяна

кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

 • Тренер з медіаграмотності (2015, IREX, АУП), громадянської освіти (2016, DOCCU), громадянської компетентності та методики навчання дорослих (2016, DVV International).
 • Координаторка Першої регіональної (не)конференції для освітян міні-EdCamp Poltava-2017 «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю» (25.03.2017).
 • Випускниця програми «Лідери місцевих змін» (2017) «Школи державного управління» Інституту суспільно-економічних досліджень та Навчального центру «Громадська ініціатива» (м. Київ).
 • Ініціатор створення мережі «Філософія для дітей» на Полтавщині, координаторка обласної спеціальної дослідницької групи ПОІППО «Філософія у школі» (2012-2018) та освітянських спільнот «Філософія для дітей / Philosophy for Children» https://www.facebook.com/groups/955315897854032  і «Міні-EdCamp Полтава» https://www.facebook.com/edcamp.poltava  у мережі Фейсбук.
Відповіді на часті питання
Обговорення
Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку