Ефективне запам'ятовування: інструменти і можливості

Про вебінар

Цей вебінар продовжує освітній цикл, присвячений ефективним стратегіям навчання та розвитку – сучасним методикам і технологіям, спрямованим на підвищення власної продуктивності, полегшення засвоєння і запам’ятовування різноманітного навчального матеріалу та на розвиток когнітивних навичок (пам'яті, критичного мислення, креативності) дітей і дорослих.

Попередні вебінари циклу:

 1. Інструменти для розвитку критичного і креативного мислення дітей (можна переглянути ТУТ)
 2. Тайм-менеджмент та ресурси для підвищення ефективності роботи педагога (можна переглянути ТУТ)
 3. Візуалізація в освітньому процесі: скрайбінг, скетчноутінг, інтелект-карти та інші інструменти (можна переглянути ТУТ).

Цього разу будемо говорити про те, як зробити процес запам’ятовування комфортнішим і продуктивнішим, незалежно від типів інформації, які потрібно запам’ятати. Розглянемо класичні і найсучасніші (деколи революційні!) підходи до розвитку пам’яті та процесу сприйняття інформації, які допоможуть визначитись із правильним підбором інструментів, які можна використовувати. Розберемось у факторах, які заважають роботі пам’яті  та ефективному навчанню – «бермудських трикутниках» пам’яті та способах виходу з них. І, звичайно, розглянемо практичні інструменти запам’ятовування, які можна реально використовувати у навчальному процесі.

Бонус до вебінару – добірка й аналіз корисних веб-ресурсів та міні-бібліотечка електронних книг, які розкривають додаткові інструменти й аспекти теми.

План вебінару:

 1. Відомі і невідомі принципи роботи мозку і запам'ятовування: як ЦЕ відбувається насправді?
 2. Основні підходи до розвитку пам'яті: вектори і відкриття, які працюють.
 3. Бермудські трикутники пам’яті: гальмування, стреси та інші перешкоди ефективного навчання.
 4. Що можна використати на уроках вже завтра: 7 корисних інструментів.
 5. Додаткові цікаві онлайн-ресурси з теми: дистанційні платформи, спільноти, вебінари.
 6. Креативна бібліотечка: що варто прочитати з теми в першу чергу.

Кому це буде корисно:

менеджерам освіти будь-якого рівня (заступники директорів, директори шкіл, методисти), викладачам інститутів післядипломної педагогічної освіти, учителям-предметникам, вихователям шкіл-інтернатів, класним керівникам, соціальним педагогам, батькам учнів, психологам.

За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.
 2. Презентацію з матеріалами.
 3. Відеозапис трансляції вебінару.
Вебінари «На Урок»
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
 • Підтвердження участі у вебінарі
Свідоцтво про участь
 • Видається в електронному форматі
 • Зазначено 2 години
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Бондар Тетяна

кандидат філософських наук, старший викладач кафедри менеджменту освіти ПОІППО ім. М.В. Остроградського, регіональний тренер Освітньої платформи "Критичне мислення" в Полтавський області, тренер з медіаграмотності

 • Тренер з медіаграмотності (2015, IREX, АУП), громадянської освіти (2016, DOCCU), громадянської компетентності та методики навчання дорослих (2016, DVV International).
 • Координаторка Першої регіональної (не)конференції для освітян міні-EdCamp Poltava-2017 «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю» (25.03.2017).
 • Випускниця програми «Лідери місцевих змін» (2017) «Школи державного управління» Інституту суспільно-економічних досліджень та Навчального центру «Громадська ініціатива» (м. Київ).
 • Ініціатор створення мережі «Філософія для дітей» на Полтавщині, координаторка обласної спеціальної дослідницької групи ПОІППО «Філософія у школі» (2012-2018) та освітянських спільнот «Філософія для дітей / Philosophy for Children» https://www.facebook.com/groups/955315897854032  і «Міні-EdCamp Полтава» https://www.facebook.com/edcamp.poltava  у мережі Фейсбук.
Інші вебінари лектора
Обговорення

Необхідно авторизуватися на сайті.

Всі придбані свідоцтва за вебінари можна знайти після авторизації на сторінці Мої вебінари.

Відповіді на часті питання
Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!