Філософія для дітей: закордонні та українські практики

Трансляція відбудеться
29 травня о 18:00
Про вебінар

Цей вебінар продовжує освітній цикл, присвячений ефективним стратегіям навчання та розвитку – сучасним методикам і технологіям, спрямованим на підвищення власної продуктивності, полегшення засвоєння і запам’ятовування різноманітного навчального матеріалу та на розвиток когнітивних навичок (пам'яті, критичного мислення, креативності) дітей і дорослих.

Цього разу будемо говорити про програму і методику розвитку критичного, креативного і піклувального мислення «Філософія для дітей» (міжнародна абревіатура Р4С), розроблену Метью Ліпманом і його колегами у Монтклерському університеті (США). Сьогодні і програма, і методика у різних варіаціях поширені у більш ніж 40 країнах світу і останні кілька років набирають все більшої популярності в Україні. Які особливості методики, який досвід використання її в інших країнах і як її адаптують українські освітяни? Про ці та інші питання, зокрема, про вчителів та експертів, про платформи і програми з р4с та конкретні практики її застосування у навчальному процесі та в позаурочний час будемо говорити під час вебінару.

Бонус до вебінару – добірка й аналіз корисних веб-сайтів, платформ та ресурсів, які розкривають додаткові інструменти й аспекти теми.

План вебінару:

 1. Філософія для дітей: історія виникнення, мета та сутність методики.
 2. Р4С в інших країнах: цікаві адаптації і результати.
 3. Р4С і Україна: як це відбувалось спочатку і які інструменти у вчителя  є сьогодні?
 4. Корисні онлайн-ресурси з теми: сайти, спільноти, експерти, проекти та платформи  з філософії для дітей.
 5. Креативна бібліотечка  з теми.

Кому це буде корисно:

менеджерам освіти будь-якого рівня (заступники директорів, директори шкіл, методисти), учителям початкових класів, учителям-предметникам гуманітарних дисциплін, вихователям шкіл-інтернатів, класним керівникам, соціальним педагогам, батькам учнів, психологам.

За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.
 2. Презентацію з матеріалами.
 3. Відеозапис трансляції вебінару.

Матеріали онлайн-конференцій «На урок» від лектора:

Участь безкоштовна
свідоцтво 60 грн
Зразок свідоцтва
 • Видається в електронному форматі
 • Зазначено 2 академічні години
Бондар Тетяна

кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії і економіки освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

 • Тренер з медіаграмотності (2015, IREX, АУП), громадянської освіти (2016, DOCCU), громадянської компетентності та методики навчання дорослих (2016, DVV International).
 • Координаторка Першої регіональної (не)конференції для освітян міні-EdCamp Poltava-2017 «Нові формати освіти: навчаємо ефективно і з радістю» (25.03.2017).
 • Випускниця програми «Лідери місцевих змін» (2017) «Школи державного управління» Інституту суспільно-економічних досліджень та Навчального центру «Громадська ініціатива» (м. Київ).
 • Ініціатор створення мережі «Філософія для дітей» на Полтавщині, координаторка обласної спеціальної дослідницької групи ПОІППО «Філософія у школі» (2012-2018) та освітянських спільнот «Філософія для дітей / Philosophy for Children» https://www.facebook.com/groups/955315897854032  і «Міні-EdCamp Полтава» https://www.facebook.com/edcamp.poltava  у мережі Фейсбук.
Обговорення
Відповіді на часті питання
Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!