Герой літературного твору: сучасні прийоми роботи з образом

Про вебінар

Важливим елементом роботи з художнім текстом на уроках літератури є аналіз та характеристика образів-персонажів, що є одним із стратегічних компонентів розуміння й критичної оцінки сюжету твору. Цей вид діяльності часом важко сприймається сучасними учнями, які зосереджують увагу на цитатах до образів, часто беручи їх з різних доступних інформаційних джерел, а не з тексту, аналізують літературного героя за схемою, не заглиблюючись в аналіз та критичну оцінку його дій,  що й призводить до поверхового сприйняття сюжету твору та швидкого забування прочитаного. Як же “подружити” учнів покоління Z з образами-персонажами різних літературних епох, як викликати зацікавленість і бажання дослідити образ, а зрештою, і переосмислити, і проаналізувати, і критично оцінити літературний твір, виявити своє емоційно-ціннісне ставлення до прочитаного, трансформувати отримані знання у власне життя? Пропонуємо розглянути під час вебінару різні прийоми роботи з образами літературних героїв, зупинитися  на ефективних прийомах підготовки учнів до ЗНО з української мови та літератури саме через розвиток умінь та навичок критичного аналізу образів-персонажів. 

План вебінару:

 1. Герой літературного твору: перше знайомство.
 2. Стратегія роботи з образом-персонажем.
 3. Ефективні прийоми роботи з образом.

Кому це буде корисно:

учителям української мови та літератури, зарубіжної літератури, початкової школи.

За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.
 2. Презентацію з матеріалами.
 3. Відеозапис трансляції вебінару.
Вебінари «На Урок»
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
 • Підтвердження участі у вебінарі
Свідоцтво про участь
 • Видається в електронному форматі
 • Зазначено 2 години
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Баєва Алла

учитель української мови та літератури комунальної установи Сумська гімназія №1 м. Суми, Сумської області, учитель-методист

 • переможець міського й обласного етапів конкурсу «Учитель року – 2012»;
 • переможець конкурсів «Інновації в неформальній освіті» (2017р.), «На хвилі сучасності» (у номінації «майстер-клас», 2017р., 2019р.), «Народний спікер» (2017р.).
Інші вебінари лектора
Обговорення

Необхідно авторизуватися на сайті.

Всі придбані свідоцтва за вебінари можна знайти після авторизації на сторінці Мої вебінари.

Відповіді на часті питання
Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!