Вебінар

Медіаграмотність на уроках української мови: фейки, перевірка інформації та створення медіапроєктів

2 години підвищення кваліфікації
Насонова Лідія
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
Приклад свідоцтва про участь
 • Видається в електронному форматі після тестування
 • Зазначено 2 години

«Інтернет пам’ятає все», – такою фразою я часто починаю уроки медіаосвіти. Ми щодня залишаємо в інформаційному просторі сліди. Якісь із них формують тільки нашу стрічку новин. Інші впливають на життя країни. Уміння обирати інформацію для репостів – нова грамотність, а зустрічають сьогодні не за одягом, а за профілем у соцмережах. І це неймовірна можливість пов’язати освіту з практикою та дати відповідь на питання «Для чого мені все це потрібно вчити?».

На вебінарі поговоримо про конкретні завдання, вправи та ресурси для того, щоб вбудувати медіаосвіту в будь-яку тему. Крім того, розглянемо цікаву проєктну діяльність та можливості для міжпредметного навчання.

Зміст

 1. Медіаграмотність у сучасній освіті: що це та навіщо.
 2. Соцмережі: для чого Колобку акаунт. Коментарі та грамотність.
 3. Фейки: від вовка, що врятував Червоний Капелюшок, до «Хлопчика, який виграв світову олімпіаду, але про нього не напише жодне ЗМІ».
 4. Робота з текстами: вчимося гуглити та працювати з авторитетними джерелами.
 5. Відеоконтент: Тік-Ток, YouTube, Instagram. Навіщо це вчителю?
 6. Медіапроєкти: командна робота та міжпредметні зв’язки.
 7. Медіапроєкти: створюємо сайти на безкоштовних шаблонах.
 8. Ресурси та корисні посилання.

Очікувані результати: Учасники вебінару вдосконалять уміння перевіряти інформацію в соцмережах та не обманюватися фейками, дізнаються про особливості викладання медіаграмотності та шляхи поєднання цієї дисципліни з класичним навчальним процесом, а також отримають інструменти для впровадження проєктної роботи (як на своїх уроках, так і у співпраці з колегами). 

Обсяг годин підвищення кваліфікації: 2 години
Напрями: Медіаграмотність, Наскрізні навички, Предметне навчання
Компетентності: вільне володіння державною мовою, інформаційно-комунікаційна, цифрова
Кому це буде корисно:

молодим фахівцям, учителям початкових класів, учителям-предметникам (філологам), класним керівникам, адміністраторам закладів освіти.

Автор вебінару


Насонова Лідія

учитель української мови і літератури у приватній школі «ThinkGlobal», фахівець із медіакомунікацій, півфіналістка премії «Global Teacher Prize Ukraine» 2020.

Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Поширені запитання

Як потрапити на трансляцію вебінару?

Кожен педагог має вільний доступ до прямого ефіру та запису вебінару.

Аби приєднатися до трансляції, необхідно:

 • Бути зареєстрованими на сайті.
 • Зареєструватися на вебінар.
 • Перейти за посиланням із листа-запрошення, який надійде за годину та 15 хвилин до ефіру.
 • Або дочекатися, коли з'явиться позначка «В ефірі» на сторінці вебінару.

Трансляція проходить на сторінці вебінару! У визначений час запустіть відео, натиснувши на поле вбудованого відео.

Чи можна переглянути вебінар у запису?

Так, відеозапис вебінару у безкоштовному доступі буде розміщений на сайті відразу після завершення прямої трансляції. Перегляд буде відкритий безтерміново для всіх користувачів сайту.

Чи можна отримати презентацію та програму вебінару?

Презентація та програма знаходяться на сторінці вебінару. Ви можете завантажити їх одразу після ефіру. Для завантаження цих матеріалів достатньо реєстрації на вебінар.

Чи зараховуються свідоцтва «На Урок» для підвищення кваліфікації?

 

Освітній проект «На Урок» є суб'єктом підвищення кваліфікації. Відповідно свідоцтва, які ви отримуєте після навчання з «На Урок», можуть зараховуватись для підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Остаточне рішення про зарахування ухвалюється педагогічною радою вашого закладу освіти відповідно до вимог чинного законодавства. Разом з тим «На Урок» має код виду економічної діяльності 85.59 «Інші види освіти, н.в.і.у.» (КВЕД-2010), який передбачає діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації.

За посиланням https://naurok.com.ua/proof   ви можете знайти більше інформації та перевірити отримані документи про підвищення кваліфікації від «На Урок».

Як оплатити та завантажити свідоцтво?

Замовлення та оплату свідоцтва можна провести безпосередньо на сторінці вебінару. Натисніть на "Замовити свідоцтво" вгорі на сторінці. Вас перенаправить на сторінку оплати, де ви зможете обрати готівковий чи безготівковий спосіб оплати.

Важливо! Після здійснення оплати використайте можливість, яку пропонує система LiqPay, та оберіть "Надіслати квитанцію на електронну пошту". Вкажіть вашу пошту. Таким чином ви збережете квитанцію про оплату разом із ID оплати.

Доступ до завантаження свідоцтва відкриється після закінчення прямого ефіру - після того, як ви пройдете навчання під час вебінару та виконаєте перевірочний тест.

Свідоцтво завантажується на сторінці вебінару або у вашому кабінеті в розділі "Мої вебінари" за посиланням: https://naurok.com.ua/webinar/personal 

Які дані відобразяться на свідоцтві? Чи можна їх відредагувати?

Свідоцтво підвищення кваліфікації «На Урок» містить усі дані, визначені чинним законодавством (тема, напрями, компетентності, години тощо).

На свідоцтві відобразяться ваші персональні дані, вказані в особистому кабінеті.

Щоб змінити ці дані, внесіть і збережіть зміни в налаштуваннях профілю за посиланням: https://naurok.com.ua/preferences.

Чи можна замовити свідоцтво за вебінар, який уже відбувся?

Так, безумовно. Адже ви можете пройти навчання, переглядаючи запис вебінару. Інформація буде однаково актуальна, цікава та корисна. На свідоцтві відобразиться фактична дата, яка фіксує завершення навчання (замовлення свідоцтва та проходження тесту), якщо ви навчаєтесь, переглядаючи вебінар, який уже відбувся.

Як зв’язатися зі службою підтримки?

Якщо у вас виникають нагальні питання щодо онлайн-курсу, неодмінно звертайтесь до служби підтримки https://naurok.com.ua/page/contact-us, обравши найзручніший варіант комунікації.

Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.