Вебінар

Методика викладання травмуючих тем української історії (геноциди, воєнна історія)

2 години підвищення кваліфікації
Колісніченко Сергій
  • Безкоштовна участь
  • Підвищення кваліфікації
  • Цікава та корисна інформація
  • Перегляд у прямому ефірі
  • Запитання доповідачу
  • Спілкування з колегами
  • Запис трансляції
  • Презентація та матеріали
Приклад свідоцтва про участь
  • Видається в електронному форматі після тестування
  • Зазначено 2 години

Українська історія сповнена трагічних тем (це війни, геноциди, депортації). Їх вивчення передбачає знайомство учнів зі сценами насильства, прикладами антигуманної поведінки, смертями безневинних жертв, руйнуваннями, гуманітарними катастрофами. Часто вивчення цих тем травмує психіку учнів і, як наслідок, відштовхує від історії, розвиває комплекс жертви, формує образ українця в історичному процесі як суб'єкта постійного знущання.

Тож пропонований вебінар покликаний акцентувати увагу вчителів на темах, які мають травмуючий компонент. Ми розглянемо інноваційні академічні підходи до висвітлення історії Голодомору, Голокосту, Національної революції 1917-1921 років, Першої і Другої світових війн, сучасної Російсько-Української війни. Розглянемо теоретичні аспекти організації уроку історії із цих тем як в основній, так і в старшій школі, а також розглянемо практичні форми й методи роботи, щоб в результаті показати минуле України як історію перемог та зуміти спроєктувати позитивну історичну перспективу.

Зміст

  1. Травмуючі теми в навчальних програмах історії України.
  2. Інноваційні погляди академічних науковців на історію Голодомору, Голокосту, Української національної революції 1917-1921 років, Другу світову війну, сучасну Російсько-Українську війну.
  3. Методи, форми, технології викладання травмуючих тем.

Очікувані результати: Учасники вебінару ознайомляться з новітніми поглядами академічних науковців на історію Голодомору, Голокосту, Національної революції 1917-21 років, Другої світової війни, сучасної Російсько-Української війни; отримають поради щодо практичного використання методів і форм роботи на уроці історії, які ліквідують травмуючий вплив історичних тем; переглянуть підходи щодо організації відзначення пам'ятних дат у закладі освіти.

Обсяг годин підвищення кваліфікації: 2 години
Напрями: Наскрізні навички, Предметне навчання, Практичні прийоми
Компетентності: професійні, навчання впродовж життя, громадянські та соціальні, культурна
Кому це буде корисно:

учителям історії, учителям правознавства, учителям громадянської освіти, класним керівникам, заступникам директорів закладів освіти з виховної роботи.

Автор вебінару


Колісніченко Сергій

учитель історії Комунального закладу «Ліцей "Науковий"» м. Кропивницький Кропивницької міської ради; увійшов у ТОП 50 кращих учителів України за версією Global Teacher Prize Ukraine 2021.

  • Переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2015» (номінація Історія).
  • Член науково-методичної лаборатарії «Verba Magistri».
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Поширені запитання

Як потрапити на трансляцію вебінару?

Кожен педагог має вільний доступ до прямого ефіру та запису вебінару.

Аби приєднатися до трансляції, необхідно:

  • Бути зареєстрованими на сайті.
  • Зареєструватися на вебінар.
  • Перейти за посиланням із листа-запрошення, який надійде за годину та 15 хвилин до ефіру.
  • Або дочекатися, коли з'явиться позначка «В ефірі» на сторінці вебінару.

Трансляція проходить на сторінці вебінару! У визначений час запустіть відео, натиснувши на поле вбудованого відео.

Чи можна переглянути вебінар у запису?

Так, відеозапис вебінару у безкоштовному доступі буде розміщений на сайті відразу після завершення прямої трансляції. Перегляд буде відкритий безтерміново для всіх користувачів сайту.

Чи можна отримати презентацію та програму вебінару?

Презентація та програма знаходяться на сторінці вебінару. Ви можете завантажити їх одразу після ефіру. Для завантаження цих матеріалів достатньо реєстрації на вебінар.

Чи зараховуються свідоцтва «На Урок» для підвищення кваліфікації?

 

Освітній проект «На Урок» є суб'єктом підвищення кваліфікації. Відповідно свідоцтва, які ви отримуєте після навчання з «На Урок», можуть зараховуватись для підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Остаточне рішення про зарахування ухвалюється педагогічною радою вашого закладу освіти відповідно до вимог чинного законодавства. Разом з тим «На Урок» має код виду економічної діяльності 85.59 «Інші види освіти, н.в.і.у.» (КВЕД-2010), який передбачає діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації.

За посиланням https://naurok.com.ua/proof   ви можете знайти більше інформації та перевірити отримані документи про підвищення кваліфікації від «На Урок».

Як оплатити та завантажити свідоцтво?

Замовлення та оплату свідоцтва можна провести безпосередньо на сторінці вебінару. Натисніть на "Замовити свідоцтво" вгорі на сторінці. Вас перенаправить на сторінку оплати, де ви зможете обрати готівковий чи безготівковий спосіб оплати.

Важливо! Після здійснення оплати використайте можливість, яку пропонує система LiqPay, та оберіть "Надіслати квитанцію на електронну пошту". Вкажіть вашу пошту. Таким чином ви збережете квитанцію про оплату разом із ID оплати.

Доступ до завантаження свідоцтва відкриється після закінчення прямого ефіру - після того, як ви пройдете навчання під час вебінару та виконаєте перевірочний тест.

Свідоцтво завантажується на сторінці вебінару або у вашому кабінеті в розділі "Мої вебінари" за посиланням: https://naurok.com.ua/webinar/personal 

Які дані відобразяться на свідоцтві? Чи можна їх відредагувати?

Свідоцтво підвищення кваліфікації «На Урок» містить усі дані, визначені чинним законодавством (тема, напрями, компетентності, години тощо).

На свідоцтві відобразяться ваші персональні дані, вказані в особистому кабінеті.

Щоб змінити ці дані, внесіть і збережіть зміни в налаштуваннях профілю за посиланням: https://naurok.com.ua/preferences.

Чи можна замовити свідоцтво за вебінар, який уже відбувся?

Так, безумовно. Адже ви можете пройти навчання, переглядаючи запис вебінару. Інформація буде однаково актуальна, цікава та корисна. На свідоцтві відобразиться фактична дата, яка фіксує завершення навчання (замовлення свідоцтва та проходження тесту), якщо ви навчаєтесь, переглядаючи вебінар, який уже відбувся.

Як зв’язатися зі службою підтримки?

Якщо у вас виникають нагальні питання щодо онлайн-курсу, неодмінно звертайтесь до служби підтримки https://naurok.com.ua/page/contact-us, обравши найзручніший варіант комунікації.

Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.