Музей, школа, інклюзія: інструкція користувача

Про вебінар

Однією з найважливіших функцій сучасного музею є культурно-освітня діяльність. Максимальна відкритість і доступність музею для всіх соціальних і вікових груп суспільства, потужний інформаційний і ціннісно-орієнтований потенціал здатні долучити людей до різних форм інтелектуальної й соціально-культурної творчості, надати музею особливої значущості в освітньому процесі. Підхід до музею як до багатовимірного освітнього простору значно посилює роль музейної педагогіки, яка аналізує багатий педагогічний потенціал музею, розробляє механізми ефективного його використання в системі сучасної освіти.

Музеї мають неймовірно високий потенціал як альтернативне і додаткове джерело інформації та знань. Повною мірою розкрити цей потенціал дозволяє міжсекторальна комунікація та співпраця. Музей здатен формувати особистісне емоційне ставлення до експонатів, створити відповідні умови для формування світогляду, творчих здібностей та ін.

Для школи музей може стати цікавим майданчиком для різноманітних ідей, проєктів, комплексних уроків тощо. Але сучасність вносить свої корективи і дозволяє піти на зустріч якомога більшій кількості відвідувачів музею, лише за умови взаємної коммунікації. 

План вебінару:

 1. Загальні поняття про музей та інклюзію. Історичні джерела про важливість музеїв.
 2. Типи музеїв та їх потенціал. Зразки успішних музейних проєктів (у тому числі інклюзивних). Досвід Педагогічного музею України.
 3. Музейна інклюзія в дії.
 4. Шляхи співпраці музею та школи.

Кому це буде корисно:

учителям-предметникам, класним керівникам, адміністраторам закладів освіти, соціальним працівникам, корекційним педагогам, учням та їхнім батькам.

За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.
 2. Презентацію з матеріалами.
 3. Відеозапис трансляції вебінару.
Вебінари «На Урок»
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
 • Підтвердження участі у вебінарі
Свідоцтво про участь
 • Видається в електронному форматі
 • Зазначено 2 години
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Степанович Кіра

старша наукова співробітниця Педагогічного музею України, авторка освітініх проєктів та програм музею.

 • Розробник аудіодискрипцій, тактильних адаптацій для виставок Педагогічного музею України («Українська книга 1917-1921 роки», міжнародного проекту «Шляхи освіти у слов'янському світі», «Реклама у педагогічних періодичних виданнях ХІХ - поч. ХХ ст.», «Виставка одного предмета» та інші.).
 • Запрошений консультант та автор першої в Україні адаптації етнографічної виставки «Одяг, люди та мистецтво» (Косів, 2018 рік), консультант для створення аудіогіду для незрячих в Острозькому замку (2020), консультант та автор аудіодискрипції для проєкту «АндерСон» ( Київський театр оперети, 2018 рік).
Обговорення

Необхідно авторизуватися на сайті.

Всі придбані свідоцтва за вебінари можна знайти після авторизації на сторінці Мої вебінари.

Відповіді на часті питання
Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!