Редагування статей Вікіпедії: мотивація, теорія, практика

Про вебінар

Оскільки наш час інформаційно насичений, то вчитель, щоб бути цікавим своїм учням, повинен добре орієнтуватись в інформаційному просторі. Цю проблему допоможе вирішити редагування Вікіпедії, ще одного українського острівця в океані Інтернету. Мета української Вікіпедії — створити повноцінну, точну енциклопедію українською мовою, інтегровану з іншомовними частинами проекту. На даному вебінарі ви почуєте коротку історію про Вікіпедію, познайомитесь із  правилами написання статей, зможете створити обліковий запис, як редактор Вікіпедії та візьмете участь у практикумі зі створення статті.

План вебінару:

 1. Мотивація: Чому це корисно нашій Україні, вам, вашим учням.
 2. Теорія: "Вікіпедія: П'ять основ і не тільки…".
 3. Практика: "Якщо Ви вважаєте, що можете, Ви — можете. Але якщо Ви думаєте, що не можете, означає Ви і не зможете". М.К. Еш

Кому це буде корисно:

менеджерам освіти будь-якого рівня (заступники директорів, директори шкіл, методисти), учителям-предметникам, вихователям шкіл-інтернатів, класним керівникам, соціальним педагогам, батькам учнів, психологам.

За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.
 2. Презентацію з матеріалами.
 3. Відеозапис трансляції вебінару.
Вебінари «На Урок»
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
 • Підтвердження участі у вебінарі
Свідоцтво про участь
 • Видається в електронному форматі
 • Зазначено 2 години
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Кодола Валентина

викладач історії, старший вчитель, вчитель вищої категорії Шендерівського НВК Корсунь-Шевченківського р-ну Черкаської області, член ГО Wikimedia UA, тренер з редагування Вікіпедії та використання її в освітньому процесі.

Інші вебінари лектора
Обговорення

Необхідно авторизуватися на сайті.

Всі придбані свідоцтва за вебінари можна знайти після авторизації на сторінці Мої вебінари.

Відповіді на часті питання
Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!