Вчительська компетентність у сфері інклюзії

Трансляція відбудеться
7 червня о 18:30
Про вебінар

На вебінарі мова піде про необхідність розвитку інклюзивної компетентності вчителя у зв’язку зі стрімким збільшенням кількості дітей із різними особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти. Буде розглянуто її складові, надано практичні рекомендації щодо забезпечення готовності вчителя будь-якого предмету працювати в умовах інклюзивного освітнього середовища, а також створено "портрет" інклюзивно компетентного вчителя.

План вебінару:

 1. Реальна ситуація шкільного сьогодення: стрімке збільшення кількості дітей із різними особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти. Категорії дітей з ООП, які найчастіше зустрічаються в класах.
 2. Необхідність роботи вчителя з дітьми з ООП як вимога часу. Неготовність значної кількості педагогів до цієї діяльності. Причини неготовності.
 3. Потреба розвитку інклюзивної компетентності сучасного вчителя як складової його професійної компетентності в цілому. Її структура: знання, уміння, навички та особистісні якості.
 4. Знання, уміння та навички, необхідні інклюзивно компетентному вчителеві. Особистісні якості вчителя як професіонала та людини, що сприяють / не сприяють розвитку його інклюзивної компетентності (позитивні, негативні)
 5. Практичні рекомендації, що сприяють появі готовності та вміння вчителя працювати в умовах інклюзивного освітнього середовища.
 6. Підсумок: яким же має бути інклюзивно компетентний учитель?

Кому це буде корисно:

учителям-предметникам, класним керівникам, батькам учнів.

За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.
 2. Презентацію з матеріалами.
 3. Відеозапис трансляції вебінару.

 

Участь безкоштовна
свідоцтво 60 грн
Зразок свідоцтва
 • Видається в електронному форматі
 • Зазначено 2 академічні години
Казачінер Олена Семенівна

доктор педагогічних наук, доцент кафедри методики навчання мов і літератури КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти"

 • Працює в системі підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов.
 • Досвід навчання іноземної (англійської) мови учнів початкових класів 10 років.
 • Неодноразовий учасник міжнародних (Чехія, Болгарія, Польща, Литва, Грузія, Латвія), усеукраїнських, обласних науково-практичних конференцій із питань упровадження інклюзивної освіти в Україні, педагогіки, питань навчання іноземних мов.
 • Багаторічний досвід співпраці з ВГ „Основа”.
 • Є автором монографії „Розвиток інклюзивної компетентності вчителів-філологів у системі післядипломної освіти”, співавтором колективної монографії „Theory and Practice of introduction of Competence Approach to Higher Education in Ukraine”, автором навчально-методичного посібника „Інклюзивна компетентність учителя іноземних мов”, понад 30 навчальних видань ВГ „Основа”.
 • Призер конкурсу ВГ „Основа” „Червона ручка” у номінації „Англійська мова та література” (2006 рік) за авторські лінгвістичні навчальні казки.
Обговорення
Відповіді на часті питання
Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!