Вчительська компетентність у сфері інклюзії

Про вебінар

На вебінарі мова піде про необхідність розвитку інклюзивної компетентності вчителя у зв’язку зі стрімким збільшенням кількості дітей із різними особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти. Буде розглянуто її складові, надано практичні рекомендації щодо забезпечення готовності вчителя будь-якого предмету працювати в умовах інклюзивного освітнього середовища, а також створено "портрет" інклюзивно компетентного вчителя.

План вебінару:

 1. Реальна ситуація шкільного сьогодення: стрімке збільшення кількості дітей із різними особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти. Категорії дітей з ООП, які найчастіше зустрічаються в класах.
 2. Необхідність роботи вчителя з дітьми з ООП як вимога часу. Неготовність значної кількості педагогів до цієї діяльності. Причини неготовності.
 3. Потреба розвитку інклюзивної компетентності сучасного вчителя як складової його професійної компетентності в цілому. Її структура: знання, уміння, навички та особистісні якості.
 4. Знання, уміння та навички, необхідні інклюзивно компетентному вчителеві. Особистісні якості вчителя як професіонала та людини, що сприяють / не сприяють розвитку його інклюзивної компетентності (позитивні, негативні)
 5. Практичні рекомендації, що сприяють появі готовності та вміння вчителя працювати в умовах інклюзивного освітнього середовища.
 6. Підсумок: яким же має бути інклюзивно компетентний учитель?

Кому це буде корисно:

учителям-предметникам, класним керівникам, батькам учнів.

За участь у вебінарі ви отримаєте:

 1. Свідоцтво учасника вебінару, в якому зазначається кількість прослуханих годин.
 2. Презентацію з матеріалами.
 3. Відеозапис трансляції вебінару.

 

Вебінари «На Урок»
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
 • Підтвердження участі у вебінарі
Свідоцтво про участь
 • Видається в електронному форматі
 • Зазначено 2 години
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Казачінер Олена

доктор педагогічних наук, доцент кафедри здоров'я людини, реабілітології та спеціальної психології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди

 • Досвід навчання іноземної (англійської) мови учнів початкових класів 10 років.
 • Учасник міжнародних (Чехія, Болгарія, Польща, Литва, Грузія, Латвія), усеукраїнських, обласних науково-практичних конференцій із питань упровадження інклюзивної освіти в Україні, педагогіки та психології, питань методики навчання іноземних мов.
 • Є автором монографії „Розвиток інклюзивної компетентності вчителів-філологів у системі післядипломної освіти”, співавтором колективної монографії „Theory and Practice of introduction of Competence Approach to Higher Education in Ukraine”, автором навчально-методичного посібника „Інклюзивна компетентність учителя іноземних мов”, понад 30 навчальних видань ВГ „Основа”.
 • Автор обласних вебінарів для вчителів-філологів „Використання арт-методів в освітньому процесі з навчання мов і літератури”, „Ігротерапевтичні методи у навчанні мов і літератури дітей з особливостями психофізичного розвитку”.
 • Призер конкурсу ВГ „Основа” „Червона ручка” у номінації „Англійська мова та література” (2006 рік) за авторські лінгвістичні навчальні казки.
Інші вебінари лектора
Обговорення

Необхідно авторизуватися на сайті.

Всі придбані свідоцтва за вебінари можна знайти після авторизації на сторінці Мої вебінари.

Відповіді на часті питання
Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!