Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Вебінар

Використання елементів швидкочитання на уроках літератури: навчальні перспективи та практичні поради

2 години підвищення кваліфікації
Горобченко Ірина
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
Приклад свідоцтва про участь
 • Видається в електронному форматі після тестування
 • Зазначено 2 години

Ми часто в освітньому процесі зустрічаємося зі стереотипами. Стереотип 1: учні мають кліпове мислення і вважають процес читання нудним і мало потрібним. Стереотип 2: усвідомлення і запам’ятовування навчального матеріалу учнями 40-50%, бо діти не виділяють головне у прочитаному, не вміють контролювати час виконання завдань. Стереотип 3: учні читають 80-100 слів за хвилину, а швидке читання перетворюється на скоромовку, при цьому усвідомлюється невелика частина матеріалу.

Чи відповідає це дійсності? Спробуємо стати руйнівниками стереотипів, використавши на своїх уроках методики швидкочитання, що допомагають збільшити кількість слів, прочитаних за хвилину, і підвищити відсоток інформації, яка залишиться в пам’яті після читання.

Зміст

 1. Хитрощі для натхнення. 5 хвилин цікавих новин.
 2. Техніка швидкого читання Теодора Рузвельта. Навички швидкої навченості.
 3. Динамічне читання vs інтенсивне читання.
 4. Технологія чи міф?
 5. Нормативи швидкості читання.
 6. Як стати генієм швидкочитання?
 7. ТОП практичних порад, як допомогти дитині вчитися із задоволенням.
 8. А все ще тільки почалося, або «Читати? Читати… Читати!».

Очікувані результати: Учасники вебінару навчаться обирати прийоми розширення кута зору та підвищення техніки читання; застосовувати види читання, які поліпшують концентрацію уваги учнів; використовувати на практиці вправи на розвиток швидкості мислення; навчати дітей покоління Z цікаво і вмотивовано; використовувати вправи для збереження свого і дитячого зору.

Обсяг годин підвищення кваліфікації: 2 години
Напрями: Предметне навчання, Практичні прийоми
Компетентності: вільне володіння державною мовою, навчання впродовж життя, мовленнєва
Кому це буде корисно:

учителям початкової школи, учителям української мови, учителям української літератури, учителям зарубіжної літератури, класним керівникам, студентам-філологам, учням та їхнім батькам, студентам-філологам, усім, кому цікава методика удосконалення власного читання, хто хоче навчитися швидко орієнтуватись у нашому динамічному світі.

Автор вебінару


Горобченко Ірина

завідувач міського методичного кабінету відділу освіти м. Горішні Плавні, учитель-методист української мови і літератури, зарубіжної літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області.

 • Півфіналіст Global Teacher Prize Ukraine-2019.
 • Головний співредактор журналу «Всесвітня література в сучасній школі».
 • Переможець Всеукраїнського турніру «Моє покликання - методист».
 • Керівник Міжрегіональної творчої групи «Ключ до Слова».
 • Радник Президентської ради УАВЗЛ з питань інновації в середній освіті.
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Поширені запитання

Як потрапити на трансляцію вебінару?

Кожен педагог має вільний доступ до прямого ефіру та запису вебінару.

Аби приєднатися до трансляції, необхідно:

 • Бути зареєстрованими на сайті.
 • Зареєструватися на вебінар.
 • Перейти за посиланням із листа-запрошення, який надійде за годину та 15 хвилин до ефіру.
 • Або дочекатися, коли з'явиться позначка «В ефірі» на сторінці вебінару.

Трансляція проходить на сторінці вебінару! У визначений час запустіть відео, натиснувши на поле вбудованого відео.

Чи можна переглянути вебінар у запису?

Так, відеозапис вебінару у безкоштовному доступі буде розміщений на сайті відразу після завершення прямої трансляції. Перегляд буде відкритий безтерміново для всіх користувачів сайту.

Чи можна отримати презентацію та програму вебінару?

Презентація та програма знаходяться на сторінці вебінару. Ви можете завантажити їх одразу після ефіру. Для завантаження цих матеріалів достатньо реєстрації на вебінар.

Чи зараховуються свідоцтва «На Урок» для підвищення кваліфікації?

 

Освітній проект «На Урок» є суб'єктом підвищення кваліфікації. Відповідно свідоцтва, які ви отримуєте після навчання з «На Урок», можуть зараховуватись для підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Остаточне рішення про зарахування ухвалюється педагогічною радою вашого закладу освіти відповідно до вимог чинного законодавства. Разом з тим «На Урок» має код виду економічної діяльності 85.59 «Інші види освіти, н.в.і.у.» (КВЕД-2010), який передбачає діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації.

За посиланням https://naurok.com.ua/proof   ви можете знайти більше інформації та перевірити отримані документи про підвищення кваліфікації від «На Урок».

Як оплатити та завантажити свідоцтво?

Замовлення та оплату свідоцтва можна провести безпосередньо на сторінці вебінару. Натисніть на "Замовити свідоцтво" вгорі на сторінці. Вас перенаправить на сторінку оплати, де ви зможете обрати готівковий чи безготівковий спосіб оплати.

Важливо! Після здійснення оплати використайте можливість, яку пропонує система LiqPay, та оберіть "Надіслати квитанцію на електронну пошту". Вкажіть вашу пошту. Таким чином ви збережете квитанцію про оплату разом із ID оплати.

Доступ до завантаження свідоцтва відкриється після закінчення прямого ефіру - після того, як ви пройдете навчання під час вебінару та виконаєте перевірочний тест.

Свідоцтво завантажується на сторінці вебінару або у вашому кабінеті в розділі "Мої вебінари" за посиланням: https://naurok.com.ua/webinar/personal 

Які дані відобразяться на свідоцтві? Чи можна їх відредагувати?

Свідоцтво підвищення кваліфікації «На Урок» містить усі дані, визначені чинним законодавством (тема, напрями, компетентності, години тощо).

На свідоцтві відобразяться ваші персональні дані, вказані в особистому кабінеті.

Щоб змінити ці дані, внесіть і збережіть зміни в налаштуваннях профілю за посиланням: https://naurok.com.ua/preferences.

Чи можна замовити свідоцтво за вебінар, який уже відбувся?

Так, безумовно. Адже ви можете пройти навчання, переглядаючи запис вебінару. Інформація буде однаково актуальна, цікава та корисна. На свідоцтві відобразиться фактична дата, яка фіксує завершення навчання (замовлення свідоцтва та проходження тесту), якщо ви навчаєтесь, переглядаючи вебінар, який уже відбувся.

Як зв’язатися зі службою підтримки?

Якщо у вас виникають нагальні питання щодо онлайн-курсу, неодмінно звертайтесь до служби підтримки https://naurok.com.ua/page/contact-us, обравши найзручніший варіант комунікації.

Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.