Вебінар

Використання нестандартних завдань у навчанні природничих дисциплін

2 години підвищення кваліфікації
Ягенська Галина
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
Приклад свідоцтва про участь
 • Видається в електронному форматі після тестування
 • Зазначено 2 години

Один із способів зробити навчання цікавим і змістовним – частіше використовувати навчальні завдання, що мотивують до діяльності, розвивають мислення і творчість. Потенціал природничих наук для створення таких завдань величезний, але ще недостатньо реалізований.

Робота над посібником «Я дослідник. Біологія» стимулювала спікерку до створення  нестандартних навчальних завдань, що спрямовані на розвиток мисленнєвих умінь школярів. Алгоритм їх створення і використання на уроках біології, географії, курсу «Я досліджую світ»  буде обговорюватися на вебінарі.

Зміст

 1. Функції навчальних завдань. Потреба у розширенні спектру завдань, що стимулюють мислення.
 2. Завдання «Хто зайвий?»: знаходимо приховане у відомому.
 3. Три шляхи застосування завдань «Так чи Ні?»: діємо за алгоритмом, конструюємо, креативимо.
 4. Завдання «Група в групі»: формуємо розуміння ієрархічної організації систем.
 5. Аналіз і синтез у завданнях «Смайлики: покрокова класифікація».
 6. Різноманітні варіанти завдань на укладання послідовностей: реальний мініконструктор або онлайн-презентація.
 7. Про розвивальний потенціал мініпроектів «Склади завдання».

Очікувані результати: Учасники вебінару підвищать свою мотивацію до творчості, розширять спектр форм продуктивних завдань у навчанні природничих предметів, поповнять власний «конструктор уроку», а також удосконалять вміння створювати нові цікаві «методичні продукти».

Обсяг годин підвищення кваліфікації: 2 години
Напрями: Наскрізні навички, Предметне навчання, Практичні прийоми
Компетентності: у галузі природничих наук, техніки і технологій, інноваційність, навчання впродовж життя
Кому це буде корисно:

учителям біології, географії, природознавства, хімії, курсу «Я досліджую світ» та усім зацікавленим у створенні нестандартних навчальних завдань, що стимулюють мисленнєву діяльність школярів.

Автор вебінару


Ягенська Галина

вчитель біології Луцької гімназії № 21 імені Михайла Кравчука, доцент кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів Волинського ІППО.

 • Переможець Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2004».
 • Заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук (дисертація з методики навчання біології, 2012).
 • Лауреат Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам (2011).
 • Учасник тренінгу для європейських учителів «Genes of Change: New ways of Teaching Evolutionary Biology» ( Хейдельберг, 2019).
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Поширені запитання

Як потрапити на трансляцію вебінару?

Кожен педагог має вільний доступ до прямого ефіру та запису вебінару.

Аби приєднатися до трансляції, необхідно:

 • Бути зареєстрованими на сайті.
 • Зареєструватися на вебінар.
 • Перейти за посиланням із листа-запрошення, який надійде за годину та 15 хвилин до ефіру.
 • Або дочекатися, коли з'явиться позначка «В ефірі» на сторінці вебінару.

Трансляція проходить на сторінці вебінару! У визначений час запустіть відео, натиснувши на поле вбудованого відео.

Чи можна переглянути вебінар у запису?

Так, відеозапис вебінару у безкоштовному доступі буде розміщений на сайті відразу після завершення прямої трансляції. Перегляд буде відкритий безтерміново для всіх користувачів сайту.

Чи можна отримати презентацію та програму вебінару?

Презентація та програма знаходяться на сторінці вебінару. Ви можете завантажити їх одразу після ефіру. Для завантаження цих матеріалів достатньо реєстрації на вебінар.

Чи зараховуються свідоцтва «На Урок» для підвищення кваліфікації?

 

Освітній проект «На Урок» є суб'єктом підвищення кваліфікації. Відповідно свідоцтва, які ви отримуєте після навчання з «На Урок», можуть зараховуватись для підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Остаточне рішення про зарахування ухвалюється педагогічною радою вашого закладу освіти відповідно до вимог чинного законодавства. Разом з тим «На Урок» має код виду економічної діяльності 85.59 «Інші види освіти, н.в.і.у.» (КВЕД-2010), який передбачає діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації.

За посиланням https://naurok.com.ua/proof   ви можете знайти більше інформації та перевірити отримані документи про підвищення кваліфікації від «На Урок».

Як оплатити та завантажити свідоцтво?

Замовлення та оплату свідоцтва можна провести безпосередньо на сторінці вебінару. Натисніть на "Замовити свідоцтво" вгорі на сторінці. Вас перенаправить на сторінку оплати, де ви зможете обрати готівковий чи безготівковий спосіб оплати.

Важливо! Після здійснення оплати використайте можливість, яку пропонує система LiqPay, та оберіть "Надіслати квитанцію на електронну пошту". Вкажіть вашу пошту. Таким чином ви збережете квитанцію про оплату разом із ID оплати.

Доступ до завантаження свідоцтва відкриється після закінчення прямого ефіру - після того, як ви пройдете навчання під час вебінару та виконаєте перевірочний тест.

Свідоцтво завантажується на сторінці вебінару або у вашому кабінеті в розділі "Мої вебінари" за посиланням: https://naurok.com.ua/webinar/personal 

Які дані відобразяться на свідоцтві? Чи можна їх відредагувати?

Свідоцтво підвищення кваліфікації «На Урок» містить усі дані, визначені чинним законодавством (тема, напрями, компетентності, години тощо).

На свідоцтві відобразяться ваші персональні дані, вказані в особистому кабінеті.

Щоб змінити ці дані, внесіть і збережіть зміни в налаштуваннях профілю за посиланням: https://naurok.com.ua/preferences.

Чи можна замовити свідоцтво за вебінар, який уже відбувся?

Так, безумовно. Адже ви можете пройти навчання, переглядаючи запис вебінару. Інформація буде однаково актуальна, цікава та корисна. На свідоцтві відобразиться фактична дата, яка фіксує завершення навчання (замовлення свідоцтва та проходження тесту), якщо ви навчаєтесь, переглядаючи вебінар, який уже відбувся.

Як зв’язатися зі службою підтримки?

Якщо у вас виникають нагальні питання щодо онлайн-курсу, неодмінно звертайтесь до служби підтримки https://naurok.com.ua/page/contact-us, обравши найзручніший варіант комунікації.

Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.