Вебінар

Як педагогічні працівники можуть створити безпечний онлайн-простір для учнів

2 години підвищення кваліфікації
Касілова Аліна
 • Безкоштовна участь
 • Підвищення кваліфікації
 • Цікава та корисна інформація
 • Перегляд у прямому ефірі
 • Запитання доповідачу
 • Спілкування з колегами
 • Запис трансляції
 • Презентація та матеріали
Приклад свідоцтва про участь
 • Видається в електронному форматі після тестування
 • Зазначено 2 години

І в мегаполісах, і в маленьких містах адміністрація закладів освіти стикається з ситуаціями виникнення онлайн-ризиків, в які потрапляють діти та підлітки. Зокрема це кібербулінг, шантаж, здирництво, пошук та вивчення невідповідних віку матеріалів, а також надсилання учнями своїх оголених фото. Педагогічні працівники не завжди мають достатньо знань та навичок для успішного та кваліфікованого вирішення таких ситуацій. Згідно з соціологічним дослідженням у межах міжнародного проєкту «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді», 43,5% учнів дуже довіряють своїм викладачам/вчителям, а значить – прийдуть до них за допомогою у критичній ситуації. 

Пропонований вебінар допоможе вчителям убезпечити дітей від потрапляння в подібні ситуації, навчаючи їх правильно використовувати можливості інтернету. Крім того, педагоги отримають інформацію щодо ознак, за якими можна виявити переживання такої ситуації учнем, алгоритму дій педагогічних працівників та адміністрації закладу освіти у ситуаціях виникнення онлайн-небезпек, про які їм може бути відомо.

Зміст

 1. Заклади освіти України та онлайн-простір дітей: актуальність питання.
 2. Причини та наслідки розповсюдження ризиків онлайн:
  - секстинг (надсилання оголених фото);
  - сексторшен (вимагання на основі отриманих оголених фото);
  - онлайн-грумінг (зваблення неповнолітніх у цифровому середовищі);
  - порнографічний контент;
  - кібербулінг.
 3. Ознаки того, що учень має небезпечну взаємодію в онлайн.
 4. Як говорити з учнем, який зазнав ризику онлайн.
 5. Алгоритми реагування педагогічних працівників на випадки онлайн-ризиків.
 6. Рекомендації щодо бесіди з учнями та використання дітьми гаджетів під час освітнього процесу.
 7. Блок «Звпитання-відповіді».

Очікувані результати: Учасники вебінару дізнаються про ризики, з якими зустрічаються учні в онлайн-просторі (секстинг, сексторшен, онлайн-грумінг, порнографічний контент та кібербулінг), навчаться визначати ознаки того, що учень має небезпечну взаємодію в онлайн, а також навчаться попереджувати виникнення ризиків у дитячому онлайн-просторі та реагувати на них.

Обсяг годин підвищення кваліфікації: 2 години
Напрями: Медіаграмотність, Наскрізні навички, ІКТ
Компетентності: професійні, громадянські та соціальні, емоційно-етична
Кому це буде корисно:

учителям-предметникам, класним керівникам, адміністраторам закладів освіти, шкільним психологам та соціальним педагогам.

Автор вебінару


Касілова Аліна

менеджер навчальної діяльності проєкту #stop_sexтинг, дитячий та підлітковий психолог, тренер.

 • Співорганізатор навчальних та психологічних конференцій, а також спікер міжнародних наукових конференцій.
 • Засновник соціальних проєктів із тематики протидії гендерно зумовленого насильства.
 • Магістр клінічної психології, автор низки наукових та публіцистичних статей з тематики дитячої та підліткової психології.
 • Співпрацює з національною поліцією у питаннях протидії насильства та вирішення сімейних конфліктних ситуацій, залучена до проведення досудових інтерв’ю неповнолітніх та надання експертних досудових рішень.
Свідоцтва, сертифікати від ТОВ «На Урок» відповідають вимогам п.13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ № 800 від 21.08.2019 р. Відповідно свідоцтва мають усі підстави для зарахування як документи про підвищення кваліфікації вчителів. Деталі та перевірка виданих документів.

Поширені запитання

Як потрапити на трансляцію вебінару?

Кожен педагог має вільний доступ до прямого ефіру та запису вебінару.

Аби приєднатися до трансляції, необхідно:

 • Бути зареєстрованими на сайті.
 • Зареєструватися на вебінар.
 • Перейти за посиланням із листа-запрошення, який надійде за годину та 15 хвилин до ефіру.
 • Або дочекатися, коли з'явиться позначка «В ефірі» на сторінці вебінару.

Трансляція проходить на сторінці вебінару! У визначений час запустіть відео, натиснувши на поле вбудованого відео.

Чи можна переглянути вебінар у запису?

Так, відеозапис вебінару у безкоштовному доступі буде розміщений на сайті відразу після завершення прямої трансляції. Перегляд буде відкритий безтерміново для всіх користувачів сайту.

Чи можна отримати презентацію та програму вебінару?

Презентація та програма знаходяться на сторінці вебінару. Ви можете завантажити їх одразу після ефіру. Для завантаження цих матеріалів достатньо реєстрації на вебінар.

Чи зараховуються свідоцтва «На Урок» для підвищення кваліфікації?

 

Освітній проект «На Урок» є суб'єктом підвищення кваліфікації. Відповідно свідоцтва, які ви отримуєте після навчання з «На Урок», можуть зараховуватись для підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників. Остаточне рішення про зарахування ухвалюється педагогічною радою вашого закладу освіти відповідно до вимог чинного законодавства. Разом з тим «На Урок» має код виду економічної діяльності 85.59 «Інші види освіти, н.в.і.у.» (КВЕД-2010), який передбачає діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікації.

За посиланням https://naurok.com.ua/proof   ви можете знайти більше інформації та перевірити отримані документи про підвищення кваліфікації від «На Урок».

Як оплатити та завантажити свідоцтво?

Замовлення та оплату свідоцтва можна провести безпосередньо на сторінці вебінару. Натисніть на "Замовити свідоцтво" вгорі на сторінці. Вас перенаправить на сторінку оплати, де ви зможете обрати готівковий чи безготівковий спосіб оплати.

Важливо! Після здійснення оплати використайте можливість, яку пропонує система LiqPay, та оберіть "Надіслати квитанцію на електронну пошту". Вкажіть вашу пошту. Таким чином ви збережете квитанцію про оплату разом із ID оплати.

Доступ до завантаження свідоцтва відкриється після закінчення прямого ефіру - після того, як ви пройдете навчання під час вебінару та виконаєте перевірочний тест.

Свідоцтво завантажується на сторінці вебінару або у вашому кабінеті в розділі "Мої вебінари" за посиланням: https://naurok.com.ua/webinar/personal 

Які дані відобразяться на свідоцтві? Чи можна їх відредагувати?

Свідоцтво підвищення кваліфікації «На Урок» містить усі дані, визначені чинним законодавством (тема, напрями, компетентності, години тощо).

На свідоцтві відобразяться ваші персональні дані, вказані в особистому кабінеті.

Щоб змінити ці дані, внесіть і збережіть зміни в налаштуваннях профілю за посиланням: https://naurok.com.ua/preferences.

Чи можна замовити свідоцтво за вебінар, який уже відбувся?

Так, безумовно. Адже ви можете пройти навчання, переглядаючи запис вебінару. Інформація буде однаково актуальна, цікава та корисна. На свідоцтві відобразиться фактична дата, яка фіксує завершення навчання (замовлення свідоцтва та проходження тесту), якщо ви навчаєтесь, переглядаючи вебінар, який уже відбувся.

Як зв’язатися зі службою підтримки?

Якщо у вас виникають нагальні питання щодо онлайн-курсу, неодмінно звертайтесь до служби підтримки https://naurok.com.ua/page/contact-us, обравши найзручніший варіант комунікації.

Пропонуємо співпрацю педагогам

Вам небайдужа доля української освіти? Вас також цікавить тема сучасних освітніх технологій, інноваційних методик і практик у галузі навчання? У вас є власний досвід, яким ви готові поділитися з колегами? Чудово, ми готові допомогти донести Ваші знання та професіоналізм до великої аудиторії освітян зі всієї України.

Запрошуємо педагогів-практиків, експертів і фахівців сфери освітніх послуг до співпраці. Для цього, заповніть анкету.