10 (11) клас. Модуль. Інформаційна безпека. Урок 11. Міжнародні стандарти інформаційної безпеки.
Можна використовувати як для самостійного вивчення, так і для аудиторії.
Міжнародні стандарти інформаційної безпеки. Модуль Інформаційна безпека10(11) клас. Урок 11
Номер слайду 2
Пропоную розповісти про свої досягнення вивчення основ безпеки інформаційних технологій. Я дізнався... Я зрозумів... Мені вдалося... Я зробив...
Номер слайду 3
Стандарти кібербезпеки. Стандарти кібербезпеки – це методи, що зазвичай викладені в опублікованих матеріалах, які намагаються захистити кібернетичне серетиррдовище користувача чи організації. Це середовище включає в себе користувачів, мережі, пристрої, все програмне забезпечення, процеси, інформацію в режимі зберігання або транзиту, програми, служби та системи, які можуть бути безпосередньо або опосередковано підключені до мереж.
Номер слайду 4
Стандарти кібербезпеки. Стандарти кібербезпеки існували протягом кількох десятиліть, оскільки користувачі та постачальники співпрацювали на багатьох вітчизняних та міжнародних форумах для здійснення необхідних можливостей, політики та практики — як правило,вони з'являлися з роботи в Стенфордському консорціумі з досліджень з питань інформаційної безпеки та політики у 1990-х.[1] Також багато завдань, які колись виконувалися вручну, зараз виконуються комп'ютером; тому існує потреба в забезпеченні інформації (ІА) та безпеці.
Номер слайду 5
Стандарти кібербезпеки. Основна мета — знизити ризики, включаючи попередження або пом'якшення кібер-атак. Американське дослідження 2016 року щодо затвердження рамок безпеки США повідомило, що 70 % опитаних організацій вважають NIST Cybersecurity Framework найбільш популярним передовим досвідом комп'ютерної безпеки
Номер слайду 6
Стандарти кібербезпеки. Міжнародний стандарт ISO 15408 «Загальних критеріїв безпеки інформаційних технологій»Одним з головних результатів стандартизації у сфері систематизації вимог і характеристик захищених інформаційних комплексів стала система міжнародних і національних стандартів безпеки інформації, яка налічує більше сотні різних документів. Важливе місце в цій системі стандартів займає стандарт ISO 15408, відомий як «Common Criteria».
Номер слайду 7
Міжнародні стандарти інформаційної безпеки
Номер слайду 8
Міжнародні стандарти інформаційної безпеки
Номер слайду 9
Стандарти для безпровідних мереж. Стандарт IEEE 802.11 Безпровідний стандарт IEEE 802.11 забезпечує передачу даних з гарантованою швидкістю 1 Мб/с (в деяких випадках до 2 Мб/с) в смузі частот 2,4 ГГц. Ця смуга частот доступна для неліцензійного використання у більшості країн світу. Стандарт IEEE 802.11 є базовим стандартом і визначає протоколи, необхідні для організації безпровідних локальних мереж WLAN(Wireless Local Area Network).
Номер слайду 10
Стандарти інформаційної безпеки в Інтернеті
Номер слайду 11
Цікаві факти. ЕЦП – електронний цифровий підпис. На сьогоднішній день будь-хто в Україні може отримати свій власний електронний цифровий підпис і підписувати важливі документи не відвідуючи будь-які офіси та установи. Такі документи будуть мати однакову юридичну силу, як і папери підписані вручну особистим підписом.
Номер слайду 12
Рефлексія. Тепер ти знаєш що таке кібербезпека?Я можу назвати міжнародні стандарти інформаційної безпеки. Можна сказати, що мережа Wi. Fi також захищена шифруванням?Як я використаю інформацію про електронний цифровий підпис?
Номер слайду 13
Домашнє завдання. З’ясувати, чи зможе електронний цифровий підпис повністю замінити підпис проставлений особисто людиною вручну.
Номер слайду 14
Розгадати ребус1 = ЕКІБЕРБЕЗПЕКА
Номер слайду 15
Практична вправа. Зробити в текстовому документі організаційну діаграму про сучасні протоколи передачі даних бездротовим способом.