Мета уроку: навчальна: ознайомити учнів з особливостями курсу, обов'язками та правилами поведінки на уроках, поняттям національної безпеки держави, сформувати розуміння необхідності розвитку ЗСУ, причетності кожного до справи захисту країни; розвивальна: розвивати інформаційну компетентність, розуміння важливості справи захисту держави; виховна: виховувати любов до Батьківщини, повагу до ЗСУ.
Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності За дослідженнями Криса Хеджеса, людство лише 8 % (270 років) часу протягом свого задокументованого існування жило у стані миру. Війну при цьому визначають як активний воєнний конфлікт, що спричинив втрату понад 1000 життів. На жаль, якою б не була миролюбною нація, як, наприклад, українці, це не убезпечує її від втягування до воєнних конфліктів. Наша держава стала жертвою нового виду війни — гібридної. Розуміння військової справи, захисту свого життя, уміння надавати домедичну допомогу стає необхідною компетентністю усіх громадян України.
Вивчення нового матеріалу Військово-патріотичне виховання передбачає вивчення військової історії України, основних зразків техніки й озброєння ЗСУ, набуття початкових навичок користування ними, підвищення фізичної загартованості в інтересах підготовки до захисту Вітчизни та опанування компетенцій життязбереження.
Вивчення нового матеріалу Національна безпека держави Основні ідеї сучасного розуміння національної безпеки було викладено у «Законі про національну безпеку», прийнятому у 1947 р. У ньому було закріплено розв'язання трьох головних завдань: зміцнення координації між зовнішньою, внутрішньою і військовою політикою; підвищення потенціалу і можливостей розвідки; раціоналізація «оборонного співробітництва» зі збройними силами. Національну безпеку розглядають переважно у військово-політичному аспекті як проблему оборони держави.
Вивчення нового матеріалу Національна безпека — захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечують сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання й нейтралізацію реальних та потенційних загроз національним інтересам у всіх сферах діяльності.
Вивчення нового матеріалу Національні Збройні Сили Розвиток національних Збройних Сил здійснюється відповідно до Закону «Про Збройні сили України». Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіальних вод України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.
Поняття та структура національної безпеки держави Поняття війської безпеки тісно пов’язане з військовою небезпекою – системою політичних, економічних, військових та інших чинників у стосунках між державами, яка за певних обставин та умов здатна призвести до військового конфлікту того чи іншого масштабу.
2. Конституція України. Статті про захист суверенітету та територіальної цілісності України Збройні сили України призначені гарантувати суверенітет, територіальну цілісність та надійний захист національних інтересів держави від воєнних загроз. Важливою складовою національної безпеки є попередження, виявлення та ліквідація зовнішньої загрози (ст. 17).
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ Література Захист Вітчизни. Основи медичних знань підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти. Рівень стандарту. // А. А. Гудима, К. О. Пашко, І. М. Гарасимів, М. М. Фука – Тернопіль.: Астон, 2018. 192 – с. (книга чотирьох авторів) Павлюк Н.І. Захист Вітчизни. Основи медичних знань. 10 клас: розробки уроків/Н.І. Павлюк. – Харків.: Основа, 2018. – 119 с. – (Серія «Мій конспект»). (книга одного автора) Інтернет-ресурси https://www.google.com/search?biw=1280&bih=864&tbm=isch&sa=1&ei=kOXNW_roOYOcsgHrurC4DA&q=%....0...1c.1.64.img..32.9.1297.0..0j35i39k1j0i67k1j0i10i24k1.0.Hef_7tivW4A#imgrc=_ https://www.google.com/search?biw=1280&bih=864&tbm=isch&sa=1&ei=ZTH8W9TuHIGSmgXZv5bIDA&q=%D0%B7%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D1%96+%..700166...0.0..4.258.3605.6j25j1......2....1..gws-wiz-img.....0..0i24j35i39.ICKTDTGArqY#imgrc=T1k0wzx8-v-8GM: