Бесіда проводиться з метою ознайомлення учнів із походженням свяиа, розвивати інтерес до традицій та звичаїв святкування; виховувати в учнів почуття поваги до звичаїв українського народу. Ознайомити учнів із походженням свята; розвивати інтерес до традицій та звичаїв святкування свята; виховувати в учнів почуття поваги до звичаїв українського народу.
Тема: «Свята Трійця»
Мета: Ознайомити учнів із походженням свята; розвивати інтерес до традицій та звичаїв святкування свята; виховувати в учнів почуття поваги до звичаїв українського народу.
Хід бесіди:
повідомлення теми та її актуальність, дати відповіді на питання:
а) Коли святкують свято Трійці?
б)Чому воно так називається?
в)Яка традиція пов’язана із цим святом?
г)А чи знаєте чому оселі прикрашають зеленню?
д) Які ви знаєте прикмети пов’язані із святом Трійці?
ж) Як ще називають це свято?
3. Мотивація бесіди.
4. Обговорення бесіди.
5. Підведення підсумків.
Через 50 днів після Паски – Свята Трійця. До Святої Трійці, як і до кожного свята, село старанно готується. Святкують Святу Трійцю три дні.
Господині готують смачні страви, прибирають оселю. А прибирають оселю так: в Зелену суботу діти приносять з ставків Татарського зілля, яким вистеляють долівки в кімнатах, вішають на стіни. Татарським зіллям і гіллям липи обвішують оселі з надвору. Та не тільки в оселі, а й хліви та ворота, щоб нечиста не змогла зайти у двір, оселю, хлів. Шелест гілля буде її відганяти.
На перший день Зелених свят раненько в сінях ставлять жмут полину, щоб не пустити нечисту силу в хату, заносять любисток в кімнату, де він зберігається вже сухим. Потім дівчата миють голову в настої любистку, аби їх хлопці любили.