Безпека дітей в Інтернеті
Розширити й поглибити знання про Інтернет; дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету; сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання; мотивувати їх поширювати цю інформацію у своєму середовищі; розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навички, пам’ять, виховувати етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями, інформаційну культуру учнів.
Хід заняття:
1 Розповідь вчителя
Інтернет – це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє вам дізнаватись про світ цікавого, спілкуватись з людьми в різних кінцях світу, грати в цікаві ігри та ділитись з іншими своїми думками та захопленнями. Але як і в будь - якому іншому світі в Інтернеті є свої правила, яких треба суворо дотримуватись, для того, щоб уникнути неприємних та небезпечних ситуацій.
2. Перегляд мультфільму «Корисні підказки. Увага! Інтернет!»
3. Розповідь вчителя
ПРАВИЛА ІНТРЕНЕТ – БЕЗПЕКИ ТА ІНТЕРНЕТ- ЕТИКИ
1. Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
2. Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
3. Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
4. Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
5. Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
6. Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
7. Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
8. Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
9. У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
10. Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
11. Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
12. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами.
4. Розгадування ребусів
5. Гра з цеглинками Lego «Так чи ні» «Що можна робити в Інтернеті?»
Гномики вперше «зайшли» в Інтернет, і не знають, що тут можна робити, а що — ні. Відповіді на питання мають вигляд «так» або «ні», при цьому діти демонструють відповідний кубик Lego.
- Чи можна вчитися за допомогою Інтернету?
- Чи можна дивитися фільми/відео в Інтернеті?
- Чи можна зустрічатися з Інтернет-друзями?
- Чи варто спілкуватися з незнайомими людьми в онлайн-чатах?
- Чи можна ділитися приватною інформацією в Інтернеті?
- Чи можемо ми спілкуватися онлайн?
- Чи можна казати комусь онлайн свою домашню адресу?
- Чи можна самостійно вирішувати проблеми, з якими ми зіткнулись в Інтернеті?
6. Підсумок заняття