Бінарний урок «Трудове навчання та інформатика» 5 клас Тема. Знаряддя праці, які використовують у побуті. Практична робота ««Пошук інформації в мережі Інтернет - Вибір знарядь прац

Про матеріал

Бінарний урок «Трудове навчання та інформатика» 5 клас

Тема. Знаряддя праці, які використовують у побуті. Практична робота

««Пошук інформації в мережі Інтернет - Вибір знарядь праці для різних

професій»

Мета уроку:

навчальна:

забезпечити засвоєння учнями знань про знаряддя праці як елемент

трудового процесу та найпростіші знаряддя праці, які використовують у

побуті, формувати вміння обирати знаряддя праці для виконання роботи

та використовувати їх згідно з призначенням;

закріпити вміння здійснювати пошук інформації в мережі Інтернет

відповідно до поставлених потреб, формувати вміння визначати ключові

слова для здійснення пошуку необхідних інформаційних матеріалів в

Інтернеті; користуватися пошуковими системами, аналізувати відомості

знайдені в Інтернеті, попередити про наявність в Інтернеті неправдивої

інформації;

розвивальна:

розвивати інтерес до побутової праці; збагачувати світогляд дітей про

людей різних професій;

розвивати наочно-образне та алгоритмічне мислення, пам'ять, світогляд

учнів, увагу, кмітливість; формувати вміння виділяти головне,

порівнювати та аналізувати;

виховна:

виховувати допитливість, основи культури праці, бережливе ставлення

до побутової техніки;

виховувати в учнів інформаційну культуру, навички безпечної роботи в

мережі Інтернет, активність, вміння самостійно здобувати знання.


Обладнання, матеріали та наочність: інструкційні картки, комп'ютер,

презентація

Тип уроку: бінарний урок трудове навчання та інформатика.

Перегляд файлу

Бінарний урок «Трудове навчання та інформатика» 5 клас

Тема. Знаряддя праці, які використовують у побуті. Практична робота

««Пошук інформації в мережі Інтернет - Вибір знарядь праці для різних

професій»

Мета уроку:

навчальна:

забезпечити засвоєння учнями знань про знаряддя праці як елемент

трудового процесу та найпростіші знаряддя праці, які використовують у

побуті, формувати вміння обирати знаряддя праці для виконання роботи

та використовувати їх згідно з призначенням;

закріпити вміння здійснювати пошук інформації в мережі Інтернет

відповідно до поставлених потреб, формувати вміння визначати ключові

слова для здійснення пошуку необхідних інформаційних матеріалів в

Інтернеті; користуватися пошуковими системами, аналізувати відомості

знайдені в Інтернеті, попередити про наявність в Інтернеті неправдивої

інформації;

розвивальна:

розвивати інтерес до побутової праці; збагачувати світогляд дітей про

людей різних професій;

розвивати наочно-образне та алгоритмічне мислення, пам’ять, світогляд

учнів, увагу, кмітливість; формувати вміння виділяти головне,

порівнювати та аналізувати;

виховна:

виховувати допитливість, основи культури праці, бережливе ставлення

до побутової техніки;

виховувати в учнів інформаційну культуру, навички безпечної роботи в

мережі Інтернет, активність, вміння самостійно здобувати знання.


Обладнання, матеріали та наочність: інструкційні картки, комп’ютер,

презентація

Тип уроку: бінарний урок трудове навчання та інформатика.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку. Створення

позитивного емоційного настрою.

Сьогодні, любі друзі, хочу вам побажати

Всі, без винятку, знання на уроці поглинати.

А щоб ці знання та вміння вам не стали тягарем,

Побажаю вам терпіння і старання. Тож почнемо!

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

— А почнемо ми сьогоднішній урок із відомої народної мудрості «Як справу

розпочнеш, так її й закінчиш». Як, на вашу думку, можна розтлумачити це

ствердження? (Обговорення)

Підсумок: результат праці залежить від підготовки до неї, від того, за

допомогою чого здійснюють працю. У виробництві, побутовій діяльності

допомагають виконувати роботу знаряддя праці.

Питання бесіди

1. Що таке знаряддя праці? (Обладнання, машини, механізми, інструменти,

пристосування)

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Будь яка праця потрібна й важлива. Займаючись працею на уроках чи вдома,

ви набули багато цінних навичок та мали можливість розвинути або навіть

вдосконалити деякі риси свого характеру (терпіння, просторову уяву, творчі


здібності тощо). А ще ви навчилися використовувати знаряддя праці, які було

винайдено людством протягом багатьох століть.

Сучасні знаряддя праці дуже різноманітні.

Але люба професія ніяк не може обійтися без використання знарядь праці.

Наприклад професія перукар. Які знаряддя праці буде використовувати майстер

цієї справи?(ножиці, гребінець, масажна щітка, машинка для стрижки, фен).

Так правильно! Молодці!

Тому сьогодні на уроці ви будете маленькими пошуковцями знарядь праці для

таких професій, як швачка, лікар, кухар та багато інших.

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

Тема «Знаряддя праці, які використовують у різних професіях».

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Сучасна людина живе одночасно в двох середовищах – штучному і

природному.

Природне середовище – це все те, що з'явилося на планеті Земля ще задовго до

появи людини й існує зараз: ліси, поля, ріки, озера, гори. Сама людина також є

частиною природи.

Все створене людиною упродовж тривалого часу на землі і є штучним

середовищем.

Цілеспрямована і спеціально організована взаємодія людини з природою з метою

створення необхідних для свого повноцінного існування речей являє собою

процес виробництва.

Процес виробництва включає три складові: праця людини, предмети праці і

засоби праці.

Праця людини – це зусилля людини (фізичні і розумові), спрямовані на виконання

трудових дій.


Залежно від того, які зусилля спрямовані на виконання конкретних трудових дій,

розрізняють працю фізичну і розумову.

Робота в зошиті.

Предмети праці – це все те, із чого виготовляються вироби (деревина, метал,

пластмаса, тканини, будівельні матеріали тощо).

Засоби праці – це те, що слугує знаряддям для впливу на предмети праці.

Знаряддя праці – інструменти, пристосування, механізми, за допомогою чого

виконується певна дія.

На необхідно виконати слідуюче завдання Підібрати інструменти для роботи за

різними професіями.

Як це зробити?

Звичайно, в наш час, швидше за все і зручніше знайти будь-яку інформацію в

Інтернеті. Пригадаймо основні принципи пошуку інформації в Інтернеті

Вправа «Закінчи речення»

Комп’ютерна мережа – це...( Сукупність комп’ютерів , які об’єднані між

собою.)

Комп’ютерні мережі бувають...? (Локальні і глобальні).

Прикладом глобальної комп’ютерної мережі є ...(Інтернет.)

З допомогою Інтернету ми можемо ...? (Спілкуватися з друзями і рідними,

робити покупки в інтернет-магазинах, підбирати собі зачіску, ділитися

інформацією і шукати потрібну інформацію).

Інтернет можна порівняти з великою бібліотекою, де можна знайти відомості

на ті теми, які нас цікавлять. Але є й різниця: в бібліотеці ми шукаємо потрібну

книжку, а в інтернеті ми шукаємо потрібний...( сайт).

А хто пам’ятає, що таке сайт? (Сукупність веб-сторінок, які об’єднані

спільною темою).


Ключові слова — слово або декілька слів, за якими здійснюється пошук

потрібних відомостей.

Алгоритм організацій пошуку буде однаковим:

1. Сформулювати ключові слова, або словосполучення, за якими

виконуватиметься пошук.

2. Відкрити y вікні браузера веб-сторінку пошукової системи.

3. Увести ключові слова або словосполучення в поле пошуку на сторінці

пошукової системи.

4. Вибрати кнопку Пошук або натиснути клавішу Enter.

5. Переглянути описи гіперпосилань з отриманою списку.

6. Якщо знайдено гіперпосилання, що відповідає темі, то використати його

для відкриття відповідної веб-сторінки.

7. Якщо потрібних відомостей не знайдено, то слід уточнити ключові слова та

виконати повторний пошук y цій або іншій пошуковій системі.

VI. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА

Практична робота ««Пошук інформації в мережі Інтернет - Вибір знарядь

праці для різних професій»

Для пошуку інформації в Інтернеті існують спеціальні сайти, які називаються

(пошукові системи), за допомогою яких ми зможемо знайти потрібні дані.

Яким чином можна організовувати пошук необхідної інформації в Інтернеті?

(за темами (спорт, книги, фільми, музика, погода тощо) або ключовими

словами (слово або кілька слів, за якими здійснюється пошук потрібних

відомостей).

Пошукові системи існують різні. Наприклад, Yandex, Google, Мeta.


Інструктивна картка:

Увага! Під час роботи за комп’ютером дотримуйтесь правил техніки

безпеки та санітарно – гігієнічних норм.

1. (1б) На робочому столі створи папку «Швачка »

2. (1б) Відкрийте браузер Google Chrome

3. (1б за кожну правильну відповідь) Використовуючи пошукову систему і

ключові слова знайдіть зображення наступних інструментів праці швачки та

збережіть їх у папці «Швачка»:

➢ Швейна машинка

➢ Швейна машинна голка

➢ Булавки

➢ Кравецька крейда

➢ Сантиметрова стрічка

➢ Кравецькі ножиці з фігурними ручками

➢ Праска

➢ Нитки

4. * Використовуючи пошукову систему і ключові слова знайдіть прислів’я

або загадки про інструменти праці швачки, які названі вище та перенесіть їх

до текстового процесора

Word

5. *Відкрий сторінку за

посиланням

http://learningapps.org/w

atch?v=p1umcvg1516 та

дай відповідь на питання

кросворду.


Вправи для очей або музикальна фізкульхвилинка.

Міцно заплющити очі на 3-5 секунд, потім розплющити їх на 3-5

секунд, повторити 6-8 разів. Вправа знімає втому, зміцнює м’язи повік, сприяє

поліпшенню кровопостачання, розслабленню м’язів ока.

Швидко поморгати протягом 1-2 хвилин. Вправа сприяє поліпшенню

кровообігу.

VII. РЕФЛЕКСІЯ

1. Що нового ви дізнались на уроці?

2. Чи взяли з цього уроку щось корисне для себе?

3. Чи застосовуватимете набуті знання і навички в майбутньому?

VIII. МОТИВАЦІЯ ОЦІНОК ЗА УРОК, ВИСТАВЛЕННЯ ЇХ У ЖУРНАЛ,

ЩОДЕННИКИ

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

▪ Прочитати с. 107-110 підручника, відповісти на питання 3, с. 111

підручника.

▪ Високий рівень: розпитати у дорослих, які інструменти та пристосування

вони використовують у побуті зараз, а якими користувалися раніше.

▪ Проблемне запитання: Поміркуйте, чи можна потрапити до халепи,

гуляючи сторінками Інтернету?

▪ Розгадати кросворд


1. "Дверцята" до іншої веб-сторінки в Інтернеті.

2. Комп'ютери, які з'єднані між собою утворюють.

3. Як називають слово, яке використовують для пошуку потрібної інформації?

4. Назва пошукової системи

5. Як книжки в бібліотеці, так ... в Інтернеті.

6. Глобальна мережа комп'ютерів називається

7. Що означає кнопка, яку ми натискаємо після введення ключового слова?

8. Вона є в кожної сторінки в Інтернеті

X. ПРИБИРАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ


Додаток 1

Практична робота «Пошук інформації в мережі Інтернет»

Твоє робоче місце – комп’ютер No 1

Інструктивна картка:

Увага! Під час роботи за комп’ютером дотримуйтесь правил техніки безпеки та

санітарно – гігієнічних норм.

Оцінка 1б за кожну правильну відповідь

1. На робочому столі створи папку «Швачка »

2. Відкрийте браузер Google Chrome

3. Використовуючи пошукову систему і ключові слова знайдіть зображення наступних інструментів

праці швачки та збережіть їх у папці «Швачка»:

➢ Швейна машинка

➢ Швейна машинна голка

➢ Булавки

➢ Кравецька крейда

➢ Сантиметрова стрічка

➢ Кравецькі ножиці з фігурними ручками

➢ Праска

➢ Нитки

4. * Використовуючи пошукову систему і ключові слова знайдіть одне прислів’я та одну

загадку про інструменти праці швачки, які названі вище та перенесіть їх до текстового

процесора Word

5. Додатковий бал вчителя (усна відповідь, активність на уроці)

Оцінка за урок


Практична робота «Пошук інформації в мережі Інтернет»

Твоє робоче місце – комп’ютер No 2

Інструктивна картка:

Увага! Під час роботи за комп’ютером дотримуйтесь правил техніки безпеки та

санітарно – гігієнічних норм.

Оцінка 1б за кожну правильну відповідь

1. На робочому столі створи папку «Будівельник »

2. Відкрийте браузер Google Chrome

3. Використовуючи пошукову систему і ключові слова знайдіть зображення наступних інструментів

праці швачки та збережіть їх у папці «Будівельник»:

➢ Рівень будівельний

➢ Шпатель

➢ Ніж сегментний

➢ Молоток

Болгарка

➢ Пассатіжі

➢ Шуруповерт

4. * Використовуючи пошукову систему і ключові слова знайдіть одне прислів’я та одну

загадку про інструменти праці будівельника, які названі вище та перенесіть їх до

текстового процесора Word

5. Додатковий бал вчителя (усна відповідь, активність на уроці)

Оцінка за урок

docx
Додано
2 жовтня 2018
Переглядів
1696
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку