Біологічна гра «Найрозумніший»
Мета: узагальнити і поглибити знання учнів з біології; розвивати логічне мислення, швидкість реакції, кмітливість, застосовувати свої знання в нестандартних ситуаціях; сприяти вихованню активної життєвої позиції в навчанні й житті, допитливості, доброзичливості, взаємоповаги, стриманості.
Форма роботи: інтелектуальна гра
Обладнання та матеріали: протокол змагань, грамоти, проектор, ноутбук, аркуші паперу, ручки, годинник.
Учасники: учні 10 - 11 класів.
ХІД ЗАХОДУ
Учитель:
Я сьогодні пропоную
Вам, залишивши уроки,
На шляхах біологічних
Теж нові зробити кроки.
Вас вітає Слайд 1. гра «Найрозумніший». Тож, сьогодні, ми дізнаємося хто ж здобуде звання «Найрозумніший». Гра проходитиме в три етапи: відбірковий – всі учні; основний – 6 учнів; фінальний – 3 учні. За кожну правильну відповідь ви отримуєте 1 бал, учасники що набрали найбільшу кількість балів переходять до наступного етапу гри. Якщо співпадає кількість балів у кожному етапі, то учасники кидають «кості» і в наступний етап переходить той в кого випало більше очків. Представляю вам шановне журі, що буде оцінювати гравців. Журі сьогодні у складі: ________, _________.
Зараз буду задавати
Дуже різні запитання,
Хто із усіх сильніший –
Це покаже нам змагання.
Є питання і серйозні,
Є питання й жартівливі,
Тому будьте ви уважні,
Тому будьте ви кмітливі.
Слайд 2.
І. Відбірковий етап – на екрані висвітлюється 10 запитань. Кожна правильна відповідь 1 бал. За 2 хв учасники вписують відповіді у бланки, відкладають ручки, зачитують свій варіант по черзі. (Після зачитування відповідей учнями на екрані з’являється правильна відповідь).
Слайд 3.
Запитання:
Слайд 4.
ІІ. Основний етап – на екрані висвітлюються запитання з варіантами відповідей, учні піднімають літеру «правильної» відповіді, і порівнюють з відповіддю на екрані. Кожна правильна відповідь 1 бал.
Слайд 5-8.
Завдання:
А)дзеркало Венери; Б) стріла Амура; В)змія Горгона; Г) бутон троянди;
А)улотрикс; Б) ламінарія; В)хламідомонада; Г) вольвокс;
А)рибосоми; Б) лізосоми; В)мітохондрії; Г) ендоплазматична сітка;
А)плауна; Б) папороті; В)хвоща; Г) моху;
А)хлорофіл; Б) каротин; В)меланін; Г) гентоціан;
А) зовнішнє; Б)внутрішнє; В)позаклітинне; Г)кишкове;
А)дзеркало Венери; Б) стріла Амура; В)змія Горгона; Г) бутон троянди;
А) линяють; Б) їдять; В) рухаються; Г) ніколи
А) персик; Б) апельсин; В) смородина; Г)ехінацея;
Слайд 9.
ІІІ. Фінальний етап – на екрані висвітлюється 13 запитань. Потрібно протягом 5 хвилин дати відповіді на запропоновані запитання і, взявши з кожного
слова вказану літеру, скласти ключове слово. Кожна правильна відповідь – 1 бал.
Слайд 10.
Запитання:
(5-та літера)
1 к |
л |
і |
т |
и |
н |
а |
|
|
|
|
2 а |
о |
р |
т |
а |
|
|
|
|
|
|
3 м |
е |
й |
о |
з |
|
|
|
|
|
|
4 г |
е |
т |
е |
р |
о |
т |
р |
о |
ф |
и |
5 ц |
и |
т |
о |
л |
о |
г |
і |
я |
|
|
6 з |
и |
г |
о |
т |
а |
|
|
|
|
|
7 в |
а |
к |
у |
о |
л |
я |
|
|
|
|
8 м |
і |
т |
о |
з |
|
|
|
|
|
|
9 ф |
о |
т |
о |
с |
и |
н |
т |
е |
з |
|
10 а |
р |
т |
е |
р |
і |
я |
|
|
|
|
11 к |
и |
ш |
е |
ч |
н |
и |
к |
|
|
|
12ф |
а |
г |
о |
ц |
и |
т |
о |
з |
|
|
13 в |
і |
й |
к |
и |
|
|
|
|
|
|
Н |
А |
Й |
Р |
О |
З |
У |
М |
Н |
І |
Ш |
И |
Й |
Підсумки Журі визначає переможців у трьох номінаціях:
ІІІ місце – «Юний розумник»
ІІ місце – «Біолог-інтелектуал»
І місце – «Найрозумніший»
Слайд 13.
Учитель:
Приходьте ж на уроки,
Беріть підручник в руки.
Нехай завжди вам будуть
Цікавими науки.
БЛАНК ОЦІНЮВАННЯ ГРИ
№ з/п |
Учасники |
Бали |
Сумарний бал |
І Відбірковий етап (10 балів) |
|||
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
|
4 |
|
|
|
5 |
|
|
|
6 |
|
|
|
7 |
|
|
|
8 |
|
|
|
9 |
|
|
|
10 |
|
|
|
11 |
|
|
|
ІІ Основний етап (15 балів) |
|||
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
|
4 |
|
|
|
5 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ІІІ Фінальний етап (13 балів закрите слово) |
|||
1 |
|
|
|
2 |
|
|
|
3 |
|
|
|
Член журі: ______________________
БЛАНК ВІДПОВІДЕЙ
Прізвище, ім’я учня ______________________
І Відбірковий етап
№ з/п |
Відповідь |
Бал |
1 |
|
|
2 |
|
|
3 |
|
|
4 |
|
|
5 |
|
|
6 |
|
|
7 |
|
|
8 |
|
|
9 |
|
|
10 |
|
|
Сумарний бал |
|
БЛАНК ВІДПОВІДЕЙ
Прізвище, ім’я учня ______________________
І Відбірковий етап
№ з/п |
Відповідь |
Бал |
1 |
|
|
2 |
|
|
3 |
|
|
4 |
|
|
5 |
|
|
6 |
|
|
7 |
|
|
8 |
|
|
9 |
|
|
10 |
|
|
Сумарний бал |
|
БЛАНК ВІДПОВІДЕЙ
Прізвище, ім’я учня ______________________
ІІІ Фінальний етап
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
БЛАНК ВІДПОВІДЕЙ
Прізвище, ім’я учня ______________________
ІІІ Фінальний етап
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
БЛАНК ВІДПОВІДЕЙ
Прізвище, ім’я учня ______________________
ІІ Основний етап
В-дь №з/п |
А |
Б |
В |
Г |
БАЛ |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
|
СУМАРНИЙ БАЛ |
|
|||||
БЛАНК ВІДПОВІДЕЙ
Прізвище, ім’я учня ______________________
ІІ Основний етап
В-дь №з/п |
А |
Б |
В |
Г |
БАЛ |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
|
|
|
|
|
СУМАРНИЙ БАЛ |
|
|||||