Методична розробка з інтерактивними методами навчання та графічною візуалізацією, що дозволяє швидко запам'ятовувати, структурувати, критично мислити та продукувати нові знання.
Репродукція як механізм забезпечення безперервності існування видів. Регенерація. Трансплантація
Номер слайду 2
Номер слайду 3
R- стратег. RE-PRODUCOК –стратег
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
n 2nn
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Зевс звелів схопити й прикути Прометея до однієї із скель Кавказу і пробити йому списом груди. Щоранку на скелю сідав орел і гострим дзьобом рвав печінку. За ніч печінка відростала, а вранці орел прилітав знову, щоб карати титана.
Номер слайду 9
Другий подвиг Геракла. Битва з Лернейською гідрою
Номер слайду 10
Перша згадка вдалої трансплантації відноситься ще до XIII століття. Вона представлена у формі легенди про життя святих мучеників, лікарів Косьми і Доміана, які повинні були чудесним чином замінити хвору ногу на здорову, взяту у мертвої людини. Ця успішна процедура увічнена на картинах, що знаходяться у багатьох країнах. У наступні століття так само зустрічаються аналогічні відомості про трансплантацію, хоча у них немає історичного підтвердження.
Номер слайду 11
Ікона Божої Матері "Троєручиця"
Номер слайду 12
Науковець став засновником експериментальної трансплантації життєво важливих органів й отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини (1912). Наукову трансплантологію започаткував метод судинних швів, який розробив у 1902 р. французький хірург Алексіс Каррель (1873—1944). Цей метод уможливив трансплантацію органів із збереженням кровообігу.
Номер слайду 13
Першу у світі трансплантацію нирки від померлої людини здійснив український лікар Ю. Ю. Вороний 3 квітня 1933 року.