Урок на закріплення знань, може бути використаний, як позакласний захід. Змагання між командами учнів.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент:1. У давнину німецька провінція Саксонія була великим центром добування срібла, міді та інших кольорових металів. Але траплялося, що знаходили руду, не схожу на срібну, і виділити дорогоцінний метал не вдавалося. Крім того, під час плавлення руди виділявся отруйний газ, що труїв робітників. Саксонці пояснювали ці неприємності втручанням нечистої сили, підступного гнома Кобольда. Від нього йшли й інші неприємності, що чатували на гірників у підземеллях У ті часи в Німеччині читали молитви в церквах про спасіння гірників від злого духа Кобольда. 1735 року шведський хімік Г. Брант виділив із цієї “нечистої” руди невідомий метал сірого кольору, зі слабким рожевим відтінком.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент:1766 року Генрі Кавендіш добув «штучне повітря» дією цинку на розбавлений розчин хлоридної кислоти. «Повітря» Кавендіша виявилось самостійною речовиною. З якого хімічного елемента складається ця проста речовина? Цей елемент найпоширеніший у Всесвіті.1787 року Антуан Лавуазьє довів, що цей елемент входить до складу води і назвав його «той, що народжує воду».
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: Сім металів прийнято вважати доісторичними: золото, срібло,залізо, олово, свинець, ртуть і ... Всі ці метали були відомі з найдавніших часів. Назвіть ще один метал з цього переліку. Традицію добування цього металу римляни успадкували від греків на островах Кіпр і Кріт.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: Цей легкий, сріблясто-білий метал уперше добув 1808 року Г. Деві. Він змішав зволожену магнезію з оксидом ртуті і отримав сплав металу з ртуттю. Цей метал здатний горіти. Ошурки легко займаються й горять сліпучим яскравим полум’ям. Тому його використовують в феєрверках. В електронній оболонці атома цього елемента є 12 електронів.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: Китайський кодекс рекомендував для лікування зобу морські водорості. Завдяки якому елементу водорості мають лікувальні властивості?Спиртовий розчин цієї речовини має антисептичні властивості, тому використовується для обробки ран. Електрони в атомі цього елемента розташовані на п’ятьох енергетичних рівнях. На останньому рівні рухається 7 електронів
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: Давньогрецький учений Арістотель назвав просту речовину, утворену цим елементом, «срібною водою». Випари цієї речовини і її сполук - отруйні.Єдиний метал, який за кімнатної температури перебуває у рідкому стані. Назвіть елемент.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: Про який елемент писав Конан Дойль? «Це був пес. З його розкритої пащі виривалось полум’я, по писку й загривку переливався мерехтливий вогонь. Я торкнувся до цієї голови, що світилась, і, відсмикнувши руку, побачив, що мої пальці засвітилися в темряві». Його разом з крейдою і клеєм наносять на бокові поверхні сірникової коробки. Цей неметал утворює вищий оксид R2 O5.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: За температури, нижчої від 13o. С, цей метал перетворюється на порошок. Цей метал та його оксид використовують в харчовій промисловості для покриття консервних банок. Електронна формула цього елемента має таке закінчення …4d105s25p2.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: Точнісінько так само як ртуть – єдиний метал, що є рідким за кімнатної температури, ця речовина – єдиний рідкий неметал. Медичні препарати, що містять цей елемент, застосовують як заспокійливий засіб. Це галоген з четвертого періоду.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: Гном на прізвисько Старий Нік любив вводити гірників в оману. За ім’ям цього гнома й назвали елемент. Щоб запобігти корозії, цей метал наносять тонким шаром на інший. Ядро цього елемента містить 28 позитивно заряджених елементарних частинок.
Гейм “З історії відкриття елементів”Відгадайте елемент: Болонський алхімік Касціароло підібрав у горах важкий камінь. Ним отримано речовину, що світилась у темряві червоним світлом. Шведські хіміки Карл Шеєле і Юхан Ган дослідили «болонський камінь» і встановили, що в ньому міститься особлива «важка земля», яку вони назвали «барит». Це лужноземельний метал з 6-го періоду.