ЯДС: Червона Книга України 2 клас
Мета: ознайомити учнів з рослинами рідного краю, що охороняються і занесені до Червоної книги України; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до рослин
Мета: ознайомити учнів з рослинами рідного краю, що охороняються і занесені до Червоної книги України; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до рослин
Організаційний момент:
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше, клас!
Попрацюємо старанно,
Щоб сказати у кінці.
Що у нашім дружнім класі,
Діти, просто, молодці!
Ось дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Нумо всі часу не гаймо і роботу починаймо.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 2 класі
Діти – просто молодці!
Діти, сьогодні на уроці ми ознайомимося з рослинами і тваринами нашого краю, що охороняються і занесені до Червоної книги України.
Пропоную до перегляду цікаве відео,що стосується теми наого уроку.
https://www.youtube.com/watch?v=dgtLN35ZaU0
— Що міститься у Червоній книзі?
— Що означає червоний колір? До чого він закликає всіх людей?
Прошу прослухати відео про червону книгу Країни:
«Червона книга»
Розітнувши хмар завісу,
Над безмежним жовтим ланом
Виринає із-за лісу
Білохвостий птах-орлан.
Тільки пера розчепірить
Махові — яка краса!
Наче ними хоче змірять
Ясно-сині небеса.
Ген над хмар скелясті кряжі
Поринають у блакить.
Що ж кричить він?
Що він каже, Красень.
Що йому болить?
Він говорить про єдине,
Він благає про одне: —
Можеш лише ти, людино,
Зберегти мене!
Бережіть нас
В Червону книгу ми занесли
Світ неповторний та чудесний,
Що поступово вимирає,
Давно рятунку в нас благає.
Невже в майбутньому на світі
Не будуть квітнуть дивні квіти:
Конвалії й фіалки ніжні,
І вісник березня —підсніжник?
Ми всі господарі природи,
Тож збережімо її вроду!
Діти послухайте легенду про червону книгу України:
Розповідь про Червону книгу для дітей
Давним-давно на планеті Земля жили тварини, птиці та риби, яких зараз вже не знайти. Були і рослини, які тепер на Землі не ростуть. Так сталося в більшості своїй через жадібність людини. Заводи і фабрики отруюють воду і повітря. Звірі, що мають гарне хутро або шкіру, зникають. Є види риби і види птахів, які повністю зникли з Землі, тому що людина вирішила збагатитися за рахунок їх смачного м’яса або за рахунок інших чудових якостей. Наприклад, за рахунок гарного оперення. Ліси вирубуються через видобуток деревини. Для деяких видів трав умови лісу були необхідні для виживання. Та й багато дерев і чагарників могли жити тільки в лісі. Вчені підрахували, що за останні 400 років зникло більше 150 видів тварин і рослин!
Тоді захисники природи вирішили об’єднатися і почати боротьбу з кривдниками нашої планети. Вони створили міжнародний союз охорони природи, який з 1966 року став видавати Червону книгу. Книгу вирішили так назвати за пропозицією ватажка спеціальної комісії союзу охорони природи Пітера Скота. Він вважав, що червоний колір – це колір небезпеки і він по-особливому привертає увагу і підкреслює важливість. Червона книга знаходиться в Швецарії в м. Моржі. У цю книгу до цього дня заносяться назви видів тварин і рослин, яких на Землі залишилося дуже мало, і тому вони потребують особливого захисту.
Любителі природи оберігають вимираючі види від браконьєрів, від хвороб, від голоду і поганих умов природи. Взимку види рослин, тварин і птахів, занесених до Червоної книги, підгодовують. Влітку рятують від спраги. Якщо тварини захворіли, то їх намагаються вилікувати. Для того, щоб допомогти вижити рідкісним рослинам і тваринам, люди створили для них спеціальні парки і заповідники. У них категорично забороняється полювати або збирати трави. Якщо людина буде вести полювання на тварин чи птахів на території заповідника, то вона буде вважатися браконьєром.
Потрібно добре знати рослинний та тваринний світ своєї місцевості, щоб зберегти всю красу та різноманітність рідної природи. Знати, любити і берегти природу — це обов’язок кожного громадянина нашої країни. І ви, маленькі громадяни, теж повинні оберігати все живе, що вас оточує, не завдавати шкоди рідній природі.Сподіваюсь,що після сьогоднішнього уроку всі ми ще раз замислимось,наскільки наша природа дорогоцінна та ще більше почнемо цінувати її ресурси.