Числові та буквені вирази. Формули.

Про матеріал
  • Розробка уроку за технологією навчання як дослідження.
  • Учні проводять дослідницьку роботу з підручником, дають відповіді на запитання вчителя, здійснюють самостійний пошук. Результат записують в зошит опорних конспектів.
  • Мета :
  • сформувати уявлення учнів про поняття «числові вирази» та «буквені вирази»;
  • навчити розпізнавати числові і буквені вирази, читати їх;
  • виробити вміння знаходити значення виразів за умови різних значень змінної.
Перегляд файлу

Урок №21

Дата : 08.10.17  

Тема: Числові та буквені вирази. Формули.

Мета:

  • сформувати уявлення учнів про поняття «числові вирази» та «буквені вирази»;
  • навчити розпізнавати числові і буквені вирази, читати їх;
  •  виробити вміння знаходити значення виразів за умови різних значень змінної.

Тип уроку:    комбінований.

Хід уроку

I.Перевірка домашньої роботи.  (самоперевірка)

П8.ОК.№8 Пов.№210(3);№231;№229

 II.Актуалізація опорних знань.

2) Перевірка ОК №8(усне опитування)

Тест №8(письмове виконання з подальшою взаємоперевіркою)

Тест №8

« Віднімання натуральних чисел»

 

1)Виконай віднімання  65679- 25796

а)39883;б)39873;в)38883;г)378883

 

2)Спрости вираз (954+а)-54

а)а-900;  б)900а;  в)а1084;  г)900+а

 

 3)Спрости вираз  563-(х+263) а)300+х;   б)х-300;

 в)300-х  ;   г)826-х.

 

4)Виконай віднімання  12 м 35 см – 7м  49 см:

а) 4м 76 см;   б)4 м 84 см;

в) 476 см ;   г)4м 86 см

 

5)Знайти значення виразу (569+378)-269

а)688; б)678;в)698;г)700

 

1.   Поставте замість зірочок такі знаки дій, щоб виконувався порядок дій, вказаний римськими цифрами:

1) http://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics5/mathematics5.files/image062.gif; 2) http://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics5/mathematics5.files/image063.gif;   3) http://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics5/mathematics5.files/image064.gif.

2.   Поставте замість ? пропущені слова і числа

20 + 5

сума

25

20 – 5

?

?

20 · 5

?

?

20 : 5

?

?

III.Нова тема (за технологією навчання як дослідження)

Учні проводять дослідницьку роботу  з підручником, дають відповіді на запитання вчителя, здійснюють самостійний пошук. Результат записують в зошит опорних конспектів.

 

Опорний конспект №9

 

Теоретичні знання

Практична частина

1)Числові вирази

 

 

чисел             знаків              дужок

             арифметичних дій

Наприклад:45+(28-16)

2)Буквені вирази

 

 

чисел  букв     знаків              дужок

                арифметичних дій

Наприклад: (75+х)-21

3)Увага! Запис  5х означає 5·х

4)Периметр прямокутника

 

 

5)Периметр квадрата

 

 

6)Формули руху

 

 

 

 

 

 

 

S-шлях

V –швидкість

t - час

 

 

 

 

1)Знайти значення виразу

65+75:15-26

а)96;б)35;в)44;г)86

 

2)Спрости вираз(654+а) -254 та знайди його значення,якщо а=143

а)а+543;  б)543;  в)а-543;  г)1051

 

 3)Спрости вираз  345-(х+145) та знайти його значення,якщо х=56

а)144;   б)200х;

 в)256-х  ;   г)256

 

4)Знайди шлях, якщоV=78 км/год,

t= 6 год

 а) 458 км;   б)13 км;

в) 72 км ;   г)468 км

 

5)Знайти час , якщоV= 64 км/год,

S= 448 км

а)8 год; б)7 год; в)4 год; г)12 год

 

6)Поле має форму прямокутника. Склади вираз для обчислення периметра поля, якщо його довжина

6 м,а ширина z м.

а)6 z;   б)6+ z ;

в) 12+2 z  ;   г)6 z +12

 

 

   IV. Розвязування вправ.(за технологією групової навчальної діяльності учнів)

 План.

1)№249,№255,№259(2,3)

Звіт груп про результати діяльності. Оцінювання.

 

V. Домашнє завдання. ОК №9  п.9 пов.№250

№256 середній рівень

№260 достатній рівень

№270 високий рівень

VI. Рефлексія.

Я дізнався ...

Я навчився ...

Я зрозумів, що можу ...

Емоційний стан

1) Face-smile.svg2) Face-surprise.svg3) Face-sad.svg

 

docx
Додано
20 серпня 2018
Переглядів
3153
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку