Чистота – запорука здоров’я
Виховний захід:
Чистота – запорука
здоров’я
Тема: Чистота – запорука здоров’я
Мета:виховувати та розширити знання дітей про особисту гігієну, бережливе ставлення до свого здоров’я; з’ясувати призначення предметів індивідуального користування; прищеплювати гігієнічні навики догляду за шкірою; виховувати санітарну культуру.
Обладнання:виставка малюнків про здоров’я, костюми, музична підборка, прислів’я та загадки про здоров’я.
Казкові герої: Мило, Вода, Мікроб, королева Зубна Щітка.
Хід заходу
1-ша дівчинка. Ой, поглянь! А хто це?
2-га дівчинка. Так це ж наші хлопці – бруднулі.
3-тя дівчинка. Ви що, знову сьогодні не вмивалися?
2-га дівчинка. Хіба ви не знаєте, що шкіра людини містить 2 млн потових залоз, які за добу виділяють до 5 літрів поту, за тиждень утворюється 300 гр. шкірного сала і до 90 гр. відмерлої злущеної шкіри.
1-ша дівчинка. Змішуючись, вони перетворюються у бруд і створюють живильне середовище для хвороботворних мікробів. На кожному квадратному сантиметрі шкіри неохайної людини можна виявити до 40 тис. мікробів – збудників різних хвороб.
3-тя дівчинка. Покажіть свої руки. Ой!
1-й хлопчик.
Не вмиваюсь я ніколи
І не мию навіть рук –
Непотрібне це заняття, Не вартує стількох мук.
2-й хлопчик.
Знов замурзаються руки,
Шия, вуха, все у нас…
То навіщо сили тратить
І даремно гаять час?
3-й хлопчик.
Стригтися також не варто,
То й резону в тім нема,
Бо однаково на старість
Облисіє голова.
3-тя дівчинка. Коли шкіра брудна, в ви ослаблені і не можете боротися з мікробами.
2-га дівчинка. Ой, то це?
Мікроб. Що притихли, не чекали?
Чи мене ви не впізнали?
Я великий повелитель,
Я Мікроб, я ваш мучитель!
1-ша дівчинка. Ой-ой-ой, та це ж мікроби –
Ледацюги і нероби.
Ці бруднулі й замазури
Скрізь розносять лиш хвороби.
З мікробами не слід дружити,
Бо можна швидко захворіти.
І тому, малята,
Вам слід пам’ятати:
Будете вмиватися,
Митися, купатися,
Повтікають злі мікроби,
А із ними всі хвороби.
2-га дівчинка. Це маленькі злодіяки,
Хулігани, розбишаки,
Що живуть усюди,
Де є повно бруду.
У болоті, у грязюці,
У смітті та у пилюці.
Під брудними нігтями,
Пазурами й кігтями.
Той, хто руки не помиє,
Їх ковтне і захворіє.
3-тя дівчинка. Мийте овочі і фрукти,
Їжте свіжі лиш продукти.
І тоді, любі малята,
Буде все у вас в порядку.
Бруднулі. Наші вірні друзі, рятуйте нас!
Вода. Діти! Хто впізнав нас – ваших вірних друзів?
Загадаю вам про себе загадку: я буваю різна – тверда, рідка, пароподібна. Хто я така?
Мило. Відгадайте загадку й про мене:
Коли пінюсь – на бруд я злюсь,
Людям я допомагаю,
З тіла мікроби змиваю.
1-ша дівчинка. А чому треба митися з милом?
Мило. У воді без мене розчиняється тільки третина бруду, тому митися самою водою недостатньо.
Діти! А чи знаєте ви, що існують правил миття рук?
Правила
2. Намилити до появи густої піни.
3. Терти не тільки долоні, а й зверху.
4. Під нігтями мити щіточкою.
5. Змити піну.
6. Витерти руки насухо.
Вода.Якщо ми дотримуватимемося правил миття рук, то будемо міцними й дружними.
Учні.
Кожен день, по розпорядку
Маємо робить зарядку,
Для здоров’я вона – плюс ,
Намотай собі на вус.
Треба бути в нім охайним.
Запорука чистоти в школі – наші санпости.
Стережись немитих рук.
Кран з водою – ліпший друг.
Руки мий частіше,
Сам побачиш – буде ліпше.
Шалфеєм щодня полоскати їх треба.
Королева. Я не помилилася – це школа 21?
Я невтомна трудівниця,
Мені вірять люди.
Хто зі мною поведеться –
Той здоровий буде.
Буде часто усміхатись
білими зубами.
Мене знає вся малеча,
І бабусі, й мами.
Чистоту тримаю в домі,
Справу знаю чітко.
Вам ім’я моє знайоме,
Бо зубна я… (щітка).
Я принесла вам цю посилку.
Учні.
Королева. Тож, знайте –
Більш нема багатства,
Як міцне здоров’я ваше,
На радість всім: і тату, й мамі.
Разом. Здорові всі ростіть і гарні.
Королева. А ось подарунки для вас.