Допомога при різкому погіршенні загального стану

Про матеріал
Конспект уроку у вигляді презентації до уроку Захисту України на тему "Допомога при різкому погіршенні загального стану". Презентацію створено за підручником В.М.Лелеки, А.М.Бахтіна, Е.В.Винограденко, 10 клас.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕМА УРОКУДопомога при різкому погіршенні загального стану

Номер слайду 2

Між смертю і життям існують своєрідні перехідні стани, за яких ще не настала смерть, але організм відчуває надзвичайне пригнічення всіх важливих для життя функцій. Такі стани називають термінальними (від лат. terminalis — кінцевий). Проте сучасна медицина вважає їх оборотними, тобто такими, коли за умови швидкого та правильного надання першої допомоги людину ще можна повернути до життя.

Номер слайду 3

При термінальних станах основне завдання домедичної допомоги — підтримання життєздатності організму людини до надання кваліфікованої медичної допомоги. Отже, реанімаційні заходи потрібно проводити одразу після розвитку тяжкого стану.

Номер слайду 4

Термінальні стани. Передагонія. Термінальна пауза. Агонія. Клінічна смерть

Номер слайду 5

Передагонія. Стан постраждалого, який триває від кількох годин до кількох днів.центральна нервова система організму пригнічена, діяльність серця послаблена, пульс ниткоподібний, артеріальний тиск нижчий за критичний, функції зовнішнього дихання та паренхіматозних органів порушені. За будовою органи поділяються на паренхіматозні (щільні) і трубчасті (порожнисті). Паренхіматозні органи побудовані із спеціалізованої функціональної тканини (паренхіми) і сполучної тканини, що утворює остов або строму. Це печінка, підшлункова залоза, легені, нирки та ін.

Номер слайду 6

Термінальна пауза. Стан постраждалого, який триває від 10 сек. до 4 хв. Характеризується тимчасовим згасанням функції кори головного мозку, артеріальний тиск знижується до нуля, дихання припиняється.

Номер слайду 7

Агонія. Стан постраждалого, який триває від кількох хвилин до кількох годин. Внаслідок виснаження центрів життєдіяльності вищого порядку функції організму виходять з-під контролю (активізуються): відновлюється дихання, спочатку прискорюючись, а  потім згасаючи; підвищується ритм серцебиття з  подальшим уповільненням; зникає артеріальний тиск, пульс стає ниткоподібним; температура тіла знижується на 1–2°

Номер слайду 8

Клінічна смерть. Стан постраждалого, який триває від 4 до 7 хв. Стан організму після припинення кровообігу й  дихання, коли повністю зникають усі зовнішні прояви життєдіяльності, але в  тканинах ще не настали незворотні зміни. Основні ознаки клінічної смерті: відсутність самостійного дихання; відсутність пульсації над магістральними артеріями; стійке розширення зіниць з  відсутністю реакції на світло.

Номер слайду 9

Допомога при термінальних станах — це передусім дії, спрямовані на усунення розладів серцевої діяльності й дихання, а саме:непрямий масаж серця примусова вентиляція легень методом «із легенів до легенів»

Номер слайду 10

Реанімацію слід проводити терміново й необмежено за часом до прибуття екстреної медичної допомоги або до появи у постраждалого самостійного серцебиття й дихання. Виграти час дуже важливо, адже, на жаль, реанімація є взагалі недоцільною за появи в постраждалого стійких ознак біологічної смерті: відсутність дихання та серцебиття по закінченні 7 хв після клінічної смерті, розширення зіниць та відсутність їх реакції на світло, темно-сині гіпостатичні (трупні) плями на тілі.

Номер слайду 11

Беззаперечно на настання біологічної смерті вказує позитивна проба на наявність ознаки «котяче око». Для цього потрібно однією рукою відкрити око, розвівши повіки, і двома пальцями іншої стиснути очне яблуко. Якщо зіниця ока набуде видовженої форми — це чітка ознака настання біологічної смерті людини

Номер слайду 12

Для реанімації постраждалого, який перебуває в термінальному стані, вкладають горілиць на тверду поверхню, бажано з опущеною верхньою частиною тулуба. Рятівник/рятівниця самостійно або за допомогою помічників піднімає ноги потерпілого на 50–60 см вгору для відтоку від них крові та збільшення кровонаповнення серця.

Номер слайду 13

Головні реанімаційні заходи в разі зупинки дихання й кровообігу — закритий масаж серця й примусову вентиляцію легень — обов’язково проводять одночасно, щоб якомога більше кисню надійшло в примусово циркулюючу кров. Про позитивну динаміку проведення реанімаційних заходів свідчать: звуження зіниць поява коротких дихальних рухівнормалізація забарвлення шкірипоява артеріальної пульсації, синхронної з масажем (у деяких випадках навіть можна визначити артеріальний тиск)поступове відновлення серцевої діяльності

Номер слайду 14

Заходи реанімації слід проводити до прибуття спеціалізованої лікарської бригади, яка прибуває на місце за 20 хв після виклику і здатна надати кваліфіковану реанімаційну допомогу.

pptx
Додано
10 листопада
Переглядів
62
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку