Екологічна ніша. Життєві форми росли і тварин. Екологічно пластичні та непластичні види

Про матеріал
Дана презентація містить коротку інформацію про екологічну нішу, різні життєві форми росли і тварин та які види є екологічно пластичними і непластичними.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Екологічна ніша. Життєві форми росли і тварин. Екологічно пластичні та непластичні види

Номер слайду 2

Життєві форми Це особливості морфологічної (зовнішньої) будови еукаріотів, що є пристосуванням до певних умов середовища. Ж.ф рослин (кущі, дерева, трави, підстилка)

Номер слайду 3

Ж. ф росли 1. Фанерофіти – бруньки відновлення знаходяться високо над землею і захищені лускою від вимерзання (дерева і кущі) 2. Хамефіти – невисокі рослини, бруньки знаходяться низько над землею (20-30 см), захищені від вимерзання лускою, підстилкою і снігом (чорниця, верес, чебрець, брусниця) 3. Гемікриптофіти – трав'янисті багаторічники, бруньки закладаються близько до поверхні грунту (суниці, полуниці, кульбаба, жовтець)

Номер слайду 4

Ж. ф росли 4. Криптофіти: - геофіти - трав'янисті багаторічники, бруньки закладаються в бульбах, кореневищах, цибулинах - гелофіти – рослини боліт і прибрежжя (осока, верба тощо) - гідрофіти – рослини, що є напівзанурені у воду (очерет, стрілиця) 5. Терофіти – однорічні рослини, що зимують у вигляді спор чи насіння (мак, пшениця, овес, коноплі, жито, однорічні рослини)

Номер слайду 5

Ж.ф тварин За типом живлення – фільтрати, хижаки, фітофаги, паразити, кровососи, некрофаги. За характером місцеіснування – землериї, деревні форми, літаючі, плаваючі.

Номер слайду 6

Екологічна ніша ЕКОЛОГІЧНА НІША - це просторове та трофічне положення популяції, яке вона займає в екосистемі. Характеристика екологічної ніші: Ширина – площу ареалу. Ступінь перекривання площі екологічної ніші іншим видом. Дія чинників – конкуренція, паразитизм, хижацтво.

Номер слайду 7

Нематоди і стронгілоїдес – вільноживічі та паразитичні. Кожен вид в природі займає свою нішу.

Номер слайду 8

Стронгілоїдес

Номер слайду 9

Життєві цикли паразитів – ніші можуть змінюватись, коли особина проходить різні етапи життя.

Номер слайду 10

Умови, що дозволяють популяціям мирно співіснувати: Харчова диференціація : Савана Зебри - їдять верхівки трав Антилопи гну – їдять рештки рослин Газелі – їдять нижні трави Антилопи топі – високі сухі стебла

Номер слайду 11

2. Просторова диференціація видів – види, з подібними екологічними вимогами розподіляються в різних місцеіснування. Стьожкові черви кишечника скатів живуть в передньому, середньому та задньому відділі кишечника, причому ніколи не порушують свої межі існування.

Номер слайду 12

3. Розходження в часі Мурахи пустелі Найжаркіша частина дрібні комахи, рештки доби Нічні хижаки їдять малорухливих комах, членистоногих що линяють Активні всю добу їдять насіння рослин

Номер слайду 13

Правило заповнення екологічної ніші!!! Екологічна ніша не може бути тривалий час незайнятою (якщо ніша звільняється, то займається іншим видом). Якщо в певному місці виникають вільні ділянки (пожежа, зсув, розлив річки) – то це місце займає інший вид, а не той що там мешкав. Або один вид витісняє інший вид, а “переселенці” – шукають нові незаселені ділянки.

Номер слайду 14

Екологічно пластичні і непластичні види Пластичні – добре пристосовані до різних умов середовища (високий адаптивний потенціал). Легко заселяють різні місця. - Це вовк звичайний, горобець польовий, кульбаба лікарська, бурий ведмідь, очерет звичайний, діатомові водорості і т.д Непластичні – максимально використовують умови існування свого середовища, але не можуть його змінити. - Це форель струмкова, коала сірий, велика панда тощо.

Номер слайду 15

Екологічно пластичні і непластичні види Мінуси пластичних видів – не можуть пристосовуватись абсолютно до всіх умов середовища існування. Плюс непластичних видів – мають такі пристосування, але їх ареал дуже обмежений. Це називається адаптивний компроміс.

Номер слайду 16

Гіпотеза адаптивного компромісу: Пластичні види швидко адаптуються і навіть можуть змінити умови існування і роблять його придатним для життя іншим видам, які їх можуть потім витіснити з цієї території. Непластичні види – входять до складу стабільних екосистем (з незмінними умовами) як латимерія.

ppt
Додав(-ла)
Данильчак Юлія
Пов’язані теми
Біологія, 11 клас, Презентації
Додано
16 лютого
Переглядів
333
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку