Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок)
комбінованого типу №176 Криворізької міської ради
Фільм, фільм, фільм…
Тематичне заняття для дітей старшого віку
Вихователь:
Костетська Олена Володимирівна
Кривий Ріг
Програмовий зміст: Формувати у дітей елементарні уявлення про зірки, їх розміри та колір. Поглибити розуміння того, як чергуються частини доби у зв'язку із місцезнаходженням Сонця. Сприяти розвитку самостійності суджень у дітей, при поєднанні спостережень з простими дослідами, зв'язного мовлення. Виховувати позитивно - емоційні відчуття, зацікавлене ставлення до зоряних візерунків на нічному небосхилі.
Словник: космос, зірки, сузір'я, телескоп, зоряне небо, частина доби, обкладинка.
Хід заняття
Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами підемо в кінотеатр, на фільм «Космос.»
Діти переглядають слайди на космічну тему з музичним супроводом.
Гра - вікторина «Інтерв'ю"
Вихователь: - Чи сподобався вам фільм?
- Що таке Космос?
- На чому можна полетіти в Космос?
- Як називається наша планета?
- Якого вона кольору?
- Чи є ще планети в Космосі?
- Як називається доріжка по якій рухаються планети?
- Сонце - це планета?
- Що таке Місяць?
- Що таке сузір’я?
-А чи світять зірки в день?
Пропоную дітям підійти до вікна і подивитись, чи видно зорі.
Вихователь: Ви бачите зараз на небі зірки? Але вони там є. Зараз я вам це доведу.
Експеримент: «Зірки світять постійно»
Вирізати в картоні зірки, покласти його в конверт. Перебуваючи в добре освітленій кімнаті, посвітити ліхтариком, на відстані 5 см, на обернений до дітей бік конверта, потім на інший.
Вихователь: Ліхтарик світить дуже яскраво, як сонце, тому зірок не видно. А коли ліхтарик прибрати, стає видно зірки. Так і на небі, вдень зірок не видно, а в ночі ми їх бачимо, тому що темно.
Пропоную дітям сісти за столи. На столах лежать картинки, на яких свічкою намальовані зірки і місяць.
Вихователь: Подивіться будь ласка, яка частина доби зображена на ваших картинках? (день). А зараз зробіть так, щоб на ваших картинках настала ніч, затонуйте їх. Що у вас з'явилося на малюнках? (зірки, місяць). Виявляється, що на ваших картинках вже був місяць і зірки, але їх не було видно, бо малюнок світлий. Так і на небі зірки є завжди, а ми їх бачимо тільки коли на дворі ніч. У вас вийшли дуже гарні малюнки. Давайте з них ми створимо свій фільм , але дочекаємося коли висохне фарба.
Дидактична гра «Зоряне небо»
Діти на чорному тлі розглядають зірки.
Вихователь: Як гарно! Всі зірки сріблясті, як на небі. Але ми знаємо, що насправді зірки різнокольорові, і щоб побачити це, треба їх розглядати через телескоп.
Діти розглядають через іграшковий телескоп ту зірку з якої вихователь зняв фольгу.
Вихователь: Якого кольору ось ця зірка? (голубого) Яка вона? ( найяскравіша, дуже гаряча, тільки народилася. Жовта - менш яскрава, холодніша. Червона - холодна, тьмяна, скоро згасне).
Вихователь: Діти, а що таке сузір'я? (група зірок). Подивіться, ці зірки утворили теж сузір'я. На що схоже це сузір'я? Яку назву можна йому придумати?
Пластик - шоу «Зоряні грації»
Діти створюють гімнастичні композиції у вигляді сузір’їв.
Вихователь: Діти, коли краще видно
зірки на небі? Але ми з вами з'ясували,
що вони світять постійно. А чому існує
день і ніч?
Діти розглядають телурій.
Рухлива гра: «День - ніч»
Діти рухаються по колу, на сигнал
вихователя «День», обертаються
обличчям до «Сонечка»
( дитина - «Сонечко» стоїть в
центрі кола декламує віршик),на сигнал
«Ніч»,повертаються до нього спиною.
Я на небі сяю, і про всіх я дбаю,
Рано - вранці піднімаю,(День)
День мине спати вкладаю.(Ніч)
Вихователь: Поки ми грали, малюнки висохли і готові до показу. Тільки потрібно придумати назву нашому фільму. (Діти придумують назву). Лишилось вирішити, яким буде дизайн обкладинки вашого диска.
Кокологічний тест «Обкладинки»
Вихователь пропонує декілька варіантів обкладинки:
пейзаж;
малюнок-комікс;
абстрактний малюнок;
власне фото.
Вихователь: Ось тепер фільм готовий до перегляду.
Переглядають малюнки під гру дітей на музичних інструментах.