Година спілкування «Герої не вмирають…Просто йдуть…»(до Дня Свободи і Гідності) для учнів початкової школи

Про матеріал

Година спілкування «Герої не вмирають…Просто йдуть…» присвячена Дню Свободи та Гідності.Матеріал допоможе вчителям початкових класів розширити у дітей поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, сприяти формуванню національної самосвідомості школярів; розвивати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави; бажання стати гідними громадянами України;вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні, виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни, любов до рідного краю.

Перегляд файлу

«Герої не вмирають…Просто йдуть…»

Мета: розширити поняття про єдність, незалежність і суверенність нашої держави, сприяти формуванню національної самосвідомості школярів; розвивати в учнів активну громадянську позицію щодо єдиної, цілісної держави, бажання стати гідними громадянами України;  вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, виховувати майбутнього захисника своєї Вітчизни, любов до рідного краю.

                                                               Хід уроку

Сьогодні ми зібрались аби вшанувати пам’ять Небесної сотні, пам'ять загиблих під час Єврореволюції, Революції гідності, як її називають у народі.

Єврореволюція – це національно-патріотичні протестні акції в Україні, передусім проти корупції, соціальної нерівності, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку Європейського вектора зовнішньої політики в Україні.

Україна - багата держава. У ній багато річок , лісів, родючих степів, а ще вона багата тим, що в ній живе волелюбний народ. Який прагне до гідного життя та свободи.

- Діти, а що ж таке гідність, свобода?  Як ви розумієте ці поняття? (відповіді дітей).

Визначення понять за словником

Свобода –

1. Відсутність політичного й економічного гноблення, утиску й обмежень у суспільно-політичному житті якого-небудь класу або всього суспільства; воля.

2. Життя, існування і т. ін. без залежності від кого-небудь, можливість поводитися на свій розсуд.

Гідність - 

1. Сукупність рис, що характеризують позитивні моральні якості.

2. Усвідомлення людиною своєї громадської ваги, громадського обов'язку.

А чи знаєте ви,що символом свободи є птах, який зветься голуб?

   Сьогоднішнє свято  відзначається  на честь вшанування Революції Гідності – події в історії сучасної України, яка змінила життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе у ньому.

З чого ж  усе почалось ?

Саме 21 листопада  2013 року – в Києві почалися студентські акції протесту, спричинені несподіваним одностороннім рішенням влади відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Відео «Листопад 2013»

В ніч з 30 листопада на 1 грудня Янукович надав наказ розігнати всіх страйкарів, які залишалися на Майдані протягом ночі.

 Наступного ранку на майдан замість 300 осіб вийшло 750 тисяч людей ( і це лише в Києві). І почалося протистояння, яке завершилося тільки після втечі Януковича та його прибічників.

 Після жорстокого побиття студентів та розгону Євромайдану, мирний протест переріс у масові зібрання – щотижневі віче для підтвердження своїх поглядів, громадського спротиву – та постійні сутички між протестувальниками та спецпризначенцями, наслідком яких стала трагічна загибель понад 100 людей – Героїв Небесної Сотні…                                           

А події 18-20 лютого 2014 року стали справжньою національною трагедією. У мирний час, у центрі Європи прицільним вогнем було вбито десятки громадян України, а Будинок профспілок – спалено вогнем. І це стало переломним моментом тогочасного режиму.

   Відео лютий 2014. Штурм Майдану.

21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями. У жалобних промовах їх назвали «Небесною Сотнею». Під час прощання із загиблими зі сцени Майдану звучала пісня

«Гей, пливе кача…»

«Революція Гідності» – так назвуть згодом «Євромайдан» – об’єднала весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, досягнення гідного рівня життя й праці.

  Зараз ми вшановуємо учасників тих історичних подій – справжніх патріотів країни, достойних нащадків своїх героїчних предків, і сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність.

 Сьогодні боротьба за незалежність України, її суверенітет, кордони продовжується, і від зовнішньої агресії нас захищають такі ж патріоти й щирі люди, які були на Майданах міст та містечок нашої країни.

 Відзначаючи річницю Революції Гідності, ми  творимо  історію, яку пишемо  разом.

Сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної Вітчизни. Саме сьогодні, коли  розпочато неоголошену війну проти волі, незалежності українців. Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. На цілісність нашої держави посягнули вороги і багато наших земляків на сьогодні мобілізовано до лав українського війська. Вони з честю захищають кордони нашої держави, борються за її єдність та цілісність.

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу

Володарка земель і вод -

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

Ви - частинка народу. Без вас, без усіх нас немає ні народу, ні історії. І нам творити нову історію держави, що займе належне місце серед вільних і рівних країн планети. Ще в І столітті н.е. римський державний діяч, філософ Цицерон  сказав:

«Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя».

 Подумайте, і дайте відповідь, продовживши речення

 «Для мене Україна це ….»

Народе мій, пишаюся тобою:

Моя душа  – частинка твого «Я».

Красою правди у святім двобою

Понад Майданом сонця лик сія…

Є нація! Хай знають всі у світі:

Ми є! Народ піднявся із колін! 

І переможно сонце правди світить,

Співає гордо наш Державний Гімн.

21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) у  нашій державі відзначається свято –« ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ»

Караоке «Пісня про Україну»

IV. Підсумок.

-         Чому була присвячена наша класна година?

-         Що таке гідність та свобода?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Пшенична Алла
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
17 листопада 2018
Переглядів
6932
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку