Година спілкування на тему "НашаБатьківщина - рідна Україна"

Про матеріал
: Формувати ціннісне ставлення у молодших школярів до Батьківщини, до рідної мови, природи рідного краю; прилучити до морально-етичних норм і правил; виховувати шанобливе ставлення до символів рідної землі; розвивати навички самостійного пошуку та опрацювання літератури - це лише кілька основних векторів у роботі класного керівника. У цій розробцісаме на ці напрямки акцентується увага дітей.
Перегляд файлу

 

                           Година спілкування

 

Тема:     Наша Батьківщина – рідна Україна

Мета:    Формувати ціннісне ставлення у молодших школярів до Батьківщини, до рідної мови, природи рідного краю; прилучити до морально-етичних норм і правил; виховувати шанобливе ставлення до символів рідної землі; розвивати навички самостійного пошуку та опрацювання  літератури.

 

Очікувані результати : сформованість ціннісних ставлень до Батьківщини, рідної мови, природи рідного краю.

 

                          Хід заняття:

На дошці     проектується   вірш.  Самостійне читання.

Які асоціації у вас викликали    ці рядки?

 

Батьківщино, земле рідна,

Земле сонячна і хлібна,

Ти на вік у нас одна.

          Ти, як мати найрідніша,

Ти з дитинства наймиліша,

Ти і взимку найтепліша -

Наша отча сторона.

 

І. Повідомлення теми і мети уроку

-          Діти, як називається наша Батьківщина?

-          А хто ви?

-          Що для вас є Батьківщина, якими словами можна її назвати? Асоціативний кущ

 

 

     

Сьогодні ми з вами поговоримо про наш рідний край, про нашу славну Україну. Ви дізнаєтеся більше про нашу країну, її символи, кордони, міста, про життя видатних людей.

      Підготуватися до нашого уроку мені допомогли учні нашого класу, які розподілилися на групи: «Поетів», «Істориків», «Спостерігачів», «Дослідників», «Науковців».

 

ІІ. Виступ групи «Поети»

 

Плакат «Наша Батьківщина - рідна Україна»

1. Одна Батьківщина і двох не буває,

Місця, де народились – завжди святі.

Хто рідну домівку свою забуває,

Той долі не знайде в житті.

 

2. Чи можна забути ту пісню, що мати

Співала малому, коли засипав,

Чи можна забути ту стежку до хати,

Що босим колись протоптав!

 

3. У всьому світі -кожен зна:

Є Батьківщина лиш одна.

І в нас вона одна – єдина

Це наша славна Україна.

 

4. Не забувай Шевченка спів

Про горду славу козаків.

Не забувай , що ти дитина

Землі, що зветься Україна.

 

3.Узагальнююча бесіда «Наша Батьківщина - рідна Україна».

      Так , дійсно, наша країна- це наш дім. Україна – велика і заможна країна. Де багато великих міст, селищ та сіл (25 областей).

Україна розташована в центрі Європи, її сусіди –Білорусь, Росія, Туреччина, Молдова, Румунія, Угорщина, Словаків, Польща.

-          Які міста України ви знаєте, які області?

-          В якому регіоні ми живемо?

-          В якій області?

-          В якому місті?

-          Яке головне місто нашої країни?

 Столиця нашої Батьківщини – це місто Київ.

 

4. Гра «Де хто живе?»

Діти, пограємо з вами в гру «Де хто живе?»

 

У Києві – кияни,

У Харкові – харків’яни,

У Донецьку – донеччани,

У Криму – кримчани,

В Ужгороді – ужгородці,

У Львові – львів’яни,

У Сумах – сумчани.

У Рівному – рівняни,

У Корці - ? (корчани)

 

ІІІ.Виступ групи «Історики»

Плакат «Як тебе не любити, Києве мій»

 

1. Прапор – це державний символ,

Він є в кожної держави,

Це для всіх ознака сили,

Це для всіх ознака слави.

Синьо-жовтий прапор маєм:

Синє – небо, жовте – жито,

Прапор свій оберігаєм,

Він святиня, знаєм всі ми.

 

2. Наш герб – тризуб,

Це воля, слава, сила,

Наш герб – тризуб.

Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню

Несемо ми людям.

 

3. Гімн – це найголовніша пісня України.

 

Слухати потрібно стоячи мовчки, з гордо піднятою головою.

Автор слів – Павло Чубинський, композитор – Михайло Вербицький

Звучит запис, всі разом виконуємо Гімн України.

 

4.Народними символами України є: батьківська хата, святий хліб, вишитий рушник, писанка, барвінок, лелека.

(на дошку вивішується вислів)

                «Без верби і калини немає України».

 

ІV. Виступ групи «Науковці».

Науковці більш детально розкажуть нам про ще один символ – калину.       

Асоціативний кущ

 

 

 

Про кожну ягідку – окрема розповідь. (Діти співають, декламують, зачитують свої казки, показують фотографії, зачитують рецепти бабусь, демонструють свої малюнки)

6. Гра «Опиши Україну»

У мене в руці невеличкий м’яч, зараз ми будемо його передавати і описувати Україну,

казати гарні слова, відповідаємо на питання «Яка Україна»?

(безкрая, багата, гостинна, співуча, горда, дружня)

Плакат «Безмежні простори, моря і поля – це все Україна моя»

Наша країна найкрасивіша, наймиліша, найкраща. Вона багата лісами, лісостепом, степами, пісками, Кримськими горами,  Карпатами.

-    Діти, а яке море є в Україні ?

-    Які заповідники ми знаємо на території України?

-    В якій природній зоні ми живемо?

 

7. Гра «закінчіть речення»

 

-          транспорт, який рухається по залізниці й яким керує машиніст, називається … поїзд,

-          робітник, який добуває в шахті кам’яне вугілля, називається… шахтар,

-          робітник, який виплавляє метал, називається … металург,

-          залізнична колія, якою перевозять вугілля, нафту, газ, залізо, пасажирів називається… залізниця,

-          галузь господарства, яка охоплює літакобудування та авіаперевезення, називається… авіація.

 

V.Виступ групи «Спостерігачі»

Плакат «Щоб всього доволі мати, треба добре працювати»

1. У нашій державі існує багато професій: лікарі, шахтарі, залізничники, льотчики, фермери, слюсарі.

Добре розвинені такі галузі, як нафтобудування, газобудування, металургія, хліборобство, тваринництво...

2. У нашій країні добувають: вугілля, камяну сіль, торф, руди різних металів,  газ, пісок, мармур, граніт....

- Наша країна славиться видатними письменниками, композиторами, спортсменами, лікарями, шахтарями. Саме про них нам і розкаже група дослідників.

 

. Виступ групи «Дослідники»

Плакат «Знай наших»

1. Григорій Савович Сковорода, Тарас Григорович Шевченко, Леся Українка, Іван Якович Франко – видатні українські письменники, поети.

2. Микола Віталійович Лисенко, Сергій Сергійович Прокоф’єв – видатні композитори.

3. Микола Михайлович Амосов – лікар, хірург.

4. Сергій Павлович Корольов – конструктор, творець ракет, супутників.

5. Клавдія Іванівна Шульженко – співачка.

6. Сергій Назарович Бубка – спортсмен, легкоатлет. Майстер спорту (стрибок з шестом 6м15см) . Лілія Подкопаєва  - гімнастка, чемпіон олімпійських ігор.

 

10. Гра – вікторина «Найрозумніший»

(За правильну відповідь команда отримує прапорець)

-          Наша країна ?

-          Наша область?

-          Наше місто?

-          Столиця України?

-          Президент України?

-          Відома річка України?

-          Які моря є на території України?

-          Скільки областей?

-          Відомий лікар, хірург, кардіолог України?

-          Відомий спортсмен, легка атлетика

-          Відома спортсменка Лілія…?

-          Який регіон України багатий на кам’яне вугілля?

-          Яке слово заховалося в тризубі?

-          Якого кольору прапор?

VІІ. Підсумок уроку

    Що вам найбільше запам’яталося із  сьогоднішнього уроку?

Як потрібно поводитися коли звучить Гімн  будь-якої країни?

   На скільки областей поділена територія України?

 

docx
Додано
5 березня 2023
Переглядів
347
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку