Хімічне виробництво в Україні. Основні центри виробництва хімічної продукції світу. Укладач учитель географії КЗО «СЗШ №6» ДМРЛихолат В. М.
Номер слайду 2
Найважливіші райони гірничохімічної промисловості україни. Передкарпаття(родовища сірки ікалійної солі)Донбас(родовища кам’яноїсолі) У зв’язку зі складною екологічною ситуацією де-які з них тимчасово не розробляються, наприклад калійні солі Калуша.
Номер слайду 3
NКам’янське. Сєвєродонецьк. Виробництво азотних добрив з коксівних газів. Виробництво азотних добрив в районі споживанняде проходять газопроводи. Черкаси. Рівне. Одеса. Виробництво орієнтоване на експорт. Азотні добрива
Номер слайду 4
ВАТ «Дніпро. АЗОТ» входить в десятку провідних підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості України по приросту товарної продукції, обсягами прибутку та зростання валового доходу. Продукція підприємства застосовується в металургії, сільському господарстві, гірничо-видобувної, хімічної та переробної промисловості, в енергетиці і водопідготовці. Сьогодні на підприємстві випускають аміак і карбамід, соду каустичну і рідкий хлор, соляну кислоту і гіпохлорит натрію, КМЦ різних модифікацій і товари народного споживання. Авторитет компанії, як чесного і надійного партнера, можуть підтвердити не тільки в Україні, але і в країнах Європи, Америки, Африки, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, країнах СНД і Балтії.
Номер слайду 5
Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» — третій за розміром в Україні виробник аміаку і одне з найбільших в Європі підприємств хімічної промисловості з виробництва азотних добрив, метанолу, оцтової кислоти, вінілацетату і його похідних, ацетилену, формаліну, каталізаторів, товарів побутової хімії й іншої хімічної продукції.
Номер слайду 6
Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод»- державне підприємство хімічної галузі України. Спеціалізується на виробництві аміаку, карбаміду, рідкого азоту, діоксиду вуглецю і рідкого кисню. АТ «ОПЗ» також займається перевантаженням хімічної продукції.
Номер слайду 7
Фосфорні добрива. Суми. Вінниця. Одеса. Костянтинівна. Фосфорні добрива здебільшого виробляють із привізних апатитів на заводах Сум, Вінниці, Одеси, Костянтинівки. Підприємство «Сумихімпром» також спеціалізується на випуску сірчаної кислоти, пігмен-тів, препаратів для очищення води. Це єдине в Україні підприємство, яке виробляє фосфат кальцію (мінеральна підкормка для тварин). Р
Номер слайду 8
Сумихімпром — це завод хімічної промисловості, що виготовляє: мінеральні добрива, коагулянти та добавки до цементу, кислоти, двоокис титану та пігменти, та інші види хімічної продукції. У цей час це відкрите акціонерне товариство, великий енергохімічний комплекс, промисловий майданчик якого займає 226 га. Підприємство розташоване в південній частині міста Суми. До складу підприємства входять: 11 основних цехів, 20 допоміжних цехів, 7 підрозділів непромислової групи.
Номер слайду 9
Виробництво соди. Слов’янськ. Усього на території України було три содових заводи: у Слов'янську, Лисичанську і в Красноперекопську (Крим). Содове виробництво колись було найбільшим у місті. Тут виготовляли кальциновану соду, триполіфосфат натрія, миючі засоби і каустик.
Номер слайду 10
Виробництво полімерів. Дніпро. Кам’янське. Запоріжжя. Сєвєродонецьк. Київ. Черкаси. Чернігів. ЖитомирІванофранківськ. Біла Церквасинтитичні смоли іпластмасивиробництво хімічнихволоконхімікати-добавкишини
Номер слайду 11
ROSAVA — виробничий комплекс з виробництва шин та гумово-технічних виробів, що розташований у Білій Церкві (Київська область), за 74 км від Києва. Потужності виробництва досягають близько 6 млн шин на рік. Датою народження, вважається день випуску першої шини — 22 грудня 1972 року.
Номер слайду 12
Виробництво вікон іпластикових труб. Бровари. Калинівка. Запоріжжя. Зростає кількість підприємств, які виробляють пластикові труби та вікна. Провідним виробником труб для напірного питного водопостачання й напірної каналізації є Броварський завод пластмас. У селі Калинівка у 2008 р. було налагоджено виробництво віконних і дверних профілів зі спеціального високоякісного пластику за німецькою технологією. Із 2009 р. подібне підприємство працює і в Запоріжжі.
Номер слайду 13
Фармацевтична промисловість. Київ. Харів. Львів. Одеса. Житомир. Полтава. Уманьлікарськіприпаративітаміни
Хімічна промисловість України. Хімічна промисловість України. Кольорами позначено рівень розвитку хімічної промисловості у різних областях України від темнішого до світлішого: Дуже високий, високий, середній, низький.
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Європейський регіон виробляє до 40% продукції галузі. Провідними країнами є Німеччина (концерн BASF є найбільшим виробником хімічної продукції у світі), Франція, Велика Британія, Італія, які спеціалізуються на випуску нових наукоємних видів продукції. Другим регіоном є Північна Америка, яка майже не поступається за значенням Європі. США є світовим лідером серед країн у виробництві полімерних матеріалів, мінеральних добрив тощо. Третім регіоном є Східна та Південно-Східна Азія, потужним осередком якого є Японія. BASF
Номер слайду 19
ГОЛОВНЕ Найбільші центри хімічної промисловості в Україні — Сєверодонецьк, Кам’янське, Черкаси, Суми, Запоріжжя, Одеса, Біла Церква, Харків, Київ, Костянтинівка. Провідними виробниками мінеральних добрив у світі є Китай,США, Індія, Канада. Найбільше пластмас виробляють у розвинених країнах та Китаї. Провідними виробниками ліків є Німеччина, Швейцарія, США, Велика Британія, Бельгія та Франція.
Номер слайду 20
Працюємо самостійно. Одним із провідних підприємств фармацевтичної промисловості україни є компанія «Фармак» (м. Київ). Зайдіть на її офіційний сайт, знайдіть вкладинку «Виробництво», а в ній активне посилання «Завод» (адреса https://farmak.ua/ru/factory). На новій сторінці знайдіть і перегляньте відеоролик «Як виробляються ліки на “Фармак”». Підготуйте повідомлення.