Інтегрований урок з громадянської освіти та географії «Міжнародні організації в Європі: Європейський Союз, Рада Європи»

Про матеріал
Інтегрований урок для 10 класу: Географія: « Міжнародні організації в Європі: Європейський Союз, Рада Європи» Громадянська освіта : Практичне заняття : «Європейський суд з прав людини» Мета уроку: • Аналізуючи діяльність міжнародних організацій Європи поглибити знання про мету, завдання та діяльність Ради Європи та Європейського Союзу на практичному засвоєнні знань, навчити аналізувати та досліджувати географічні, історичні та правові факти • Розвивати уміння виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки • Виховувати культуру спілкування з учителем та однолітками, інтерес до знань, застосовувати їх на практиці
Перегляд файлу

Інтегрований урок для 10 класу:

Географія: « Міжнародні організації в Європі: Європейський Союз, Рада Європи»

Громадянська освіта : Практичне заняття : «Європейський суд з прав людини»

Мета уроку:

  • Аналізуючи діяльність міжнародних організацій Європи поглибити знання про мету, завдання та діяльність Ради Європи та Європейського Союзу на практичному засвоєнні знань, навчити  аналізувати та досліджувати географічні, історичні та правові факти
  • Розвивати уміння виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки
  • Виховувати культуру спілкування з учителем та однолітками, інтерес до знань, застосовувати їх на практиці

 

Обладнання та матеріали:  мультимедійний проектор, екран, комп’ютер, комп’ютерна презентація, роздатковий матеріал, підручники, зошити.

 

Підготовчий етап: творчі завдання учням (за бажанням, за 1 тиждень).

Розробити презентацію  «Міжнародні організації на території  Європи», «Європейський Союз»

Підготувати репортаж  про «Раду Європи» за допомогою https://www.youtube.com/watch?v=nfal9KomCsY&t=109s, https://www.youtube.com/watch?v=L3927KIvFFI&t=118s

 

Тип уроку: нових знань

Методи і методичні прийоми:

  • елементи медіаосвіти;
  • установлювання доцільних зв’язків між інформаційними повідомленнями;
  • вміння трансформувати інформацію залежно від мети комунікативної взаємодії;
  • випереджальне завдання;
  • проблемне питання;

 

Хід уроку

І . Організаційний етап. (3 хв.)

1. Облік відвідування.

2. Повідомлення теми й мети уроку.

 

 ІІ. Мотиваційна діяльність

«Мозковий штурм»

  1. Які ви знаєте глобальні проблеми людства? (Збереження миру)
  2. Через яку діяльність можна зберегти мир у всьому світі? (через діяльність міжнародних організацій)

Цю проблему ми і будемо обговорювати на нашому інтегрованому уроці з географії та громадянська освіта « Міжнародні організації в Європі: Європейський Союз, Рада Європи», «Європейський суд з прав людини».

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

На протязі уроку кожна група повинна розробити свою інтелект-карту  на основі опрацьованого матеріалу, використовуючи дидактичний матеріал.

Mind maps (карта пам’яті, ментальна карта, карта думок, інтелект-карта тощо) – спосіб організації інформації так, щоб мозку було максимально легко працювати з нею. За допомогою цієї технології, можна навчитися мислити абсолютно по-новому, використовуючи потенціал обох півкуль мозку.

Це сучасний та простий інструмент, незамінний для:

  • швидкого опрацювання великих об’ємів інформації;
  • зручного запам’ятовування;
  • розвитку асоціативного мислення;
  • унаочнення та презентації матеріалів;
  • розробки проектів та планів дій;
  • прийняття рішень.

В допомогу у вас на столах є підказка щодо створення інтелект-карти.

Об’єднайтесь у групи.

Завдання для кожної групи:

  1. Поняття «Міжнародні організації», класифікація міжнародних  організацій
  2. Європейський Союз
  3. Функції Ради Європи
  4. Європейський суд по правам людини

 

Випереджальне завдання:

Детальніше про таку організацію як Рада Європи ми дізнаємося завдяки репортажу  -

Ну, а про «Європейський Союз» розповість (презентація)  -

Ми вияснили, що в склад Ради Європи входить Європейський суд. Однієї із функцій якого є захист прав людини та громадянина. На сьогодні українці долучаються до можливості захистити свої права через міжнародні організації, що є проявом демократизації суспільства. Для того щоб мати  навички з цього питання треба знати алгоритм подання документів до Європейського Суду. Одна із складових цього процесу – правильне оформлення по європейським юридичним нормам заяви позивника на захист прав і свобод певної особи. І сьогодні ми ознайомимось з цим, використовуючи зразок-заяву та відповідну програму для оформлення електроної заяви.

 

Інтернет-бюро адвоката Кучерявого О.П. » Новий формуляр скарги в  Європейський суд

ІV. Закріплення уроку

Захист інтелект-карт представниками команд

 

V. Підсумки уроку.

Кожну групу оцінюють інші групи

 

VІ. Домашнє завдання.

1. Опрацювати параграф 3

2.  Позначити на контурній карті( роздруківка) : а) країни Європи та їх столиці ; б) виділіть кольором країни, що входять до складу ЄС.

3. Випереджальне : підготувати інформацію про транснаціональні корпорації  (ТНК) Європи.

docx
До підручника
Соціально-економічна географія світу. (рівень стандарту, академічний рівень ) 10 клас (за редакцією Яценка Б. П.)
Додано
29 січня 2022
Переглядів
537
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку