Інтегрований урок з математики і ЯДС
Тема. Урок узагальнення «Перевір себе» з теми «Нумерація чисел від 1 до 10». Як цікаво проводити час взимку?
Мета. Узагальнити й систематизувати знання учнів з теми; закріпити нумерацію чисел у межах 10, формувати вміння розв’язувати приклади, розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять, навички самостійної роботи; мовлення, кмітливість, вміння цікаво та безпечно проводити час взимку, виховувати старанність, прищеплювати інтерес до уроків математики.
Хід уроку
1. Мотивація.
Учні декламують лічилку, складають з Лего сніжинку.
Раз сніжинка,
Два – хмаринка.
Три – зеленая ялинка.
А чотири – рідний клас
П’ять – добром вітає нас.
Шість – це вчителька моя,
Сім – це ти , і ми, і я.
Вісім – радість скрізь довкола,
Девять – рідна наша школа
Десять – ми у дружнім колі
Розпочати урок готові.
2. Настрій.
- У мене сьогодні гарний настрій, адже сьогодні особливий день, уся земля вкрита снігом, і я рада зустрічі з вами.
- Зігніть мізинчик, хто любить, коли сніжить, зігніть безіменний пальчик, хто любить ліпити снігову бабу, кататися на санчатах, зігніть середній пальчик, хто любить зиму, зігніть вказівний пальчик, хто любить математику.
- Покажіть, який у вас зараз настрій.
- Яка настала пора року надворі? А якою ви хочете, щоб була зима в цьому році?
Учні
Хочем снігу! Хочем дива!
Щоб зима була щаслива.
Хочем свята, хочем казки,.
Щоб без вірусу, без маски.
- Яких правил ми будемо дотримуватися, щоб не захворіти на коронавірус, грип.
3. Бесіда за малюнками.
Підходять до вчительської парти, витягають картинку з зимовими розвагами.
- Що ви бачите на малюнку? Коли грають ці ігри? Зимові розваги, і сьогодні на уроці ми теж пограємо в зимові математичні ігри. І чим швидше ви будете виконувати завдання, тим більше ігор ми пограємо.






4. Оголошення теми і мети уроку.
- На уроці ми перевіримо, чого навчилися протягом вашого навчання в школі, з математики,
А допоможе нам в цьому наш гість. Загадка про Сніговика.
Одів на голову відро,
На плечі – білий пуховик.
З морквини ніс собі зробив
Зимовий білий … (Сніговик)
5. Робота над темою уроку.
Учень вибирає сніжинку з цифрою, аналізує її, інші вгадують цифру.
4. Хвилинка каліграфії.
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати.
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб були гарнесенькі.
- Будьте уважні, запишете цифру, яку почуєте в пісні.
Учні каліграфічно записують цифру 3
Добрий сніговик
— Сніговику, сніговику,
скажи нам — а навіщо
тобі дали мітлу таку,
яка за тебе вища?
— Я нишком-тишком уночі
сніг підмету з дороги,
щоб діти, з дому ідучи,
не замочили ноги.
— Сніговику, сніговику,
скажи-но — а навіщо
на голові твоїй стирчить
відрище-здоровище?
— А щоб тоді, як місто спить,
малечі ковзанки залить
чи в заметіль кудлату
синиць туди сховати:
нехай собі сидять під ним,
неначе це —пташиний дім.
— Ну, а твоя морквина-ніс
навіщо —розкажи-но?
— Якби колись пішов я в ліс,
то я б зайцям її одніс,
бо це —для них морквина.
— Сніговику, сніговику,
ще трохи нас послухай:
навіщо в тебе рот такий —
од вуха і до вуха?
— Ну, це відомо кожному:
без посмішки не можу я!
Біло-біло все навкруг
1. Біло-біло все навкруг,
Засинає ліс і луг,
І радіє вся земля,
Що прийшла зими пора!
Весело тепер усім,
Скоро свято прийде в дім!
Ми зустрінем Новий рік,
Що несе нам радість й сміх!
Приспів:
Зимонька вітає нас, |
Їй радіє весь наш клас! |
Тільки вийдеш на поріг - |
Скрізь іскриться білий сніг! | (2)
2. Закружляєм у танку,
Втнемо пісню гомінку,
Бо в цю пору повсякчас
Новорічне свято в нас!
Наступив веселий час,
Бо прийшла зима до нас,
Біло-біло-голуба
Веселунка снігова!
Приспів.
6. Гра-тестування «Правда чи неправда?»
- Я вважаю, що взимку йде сніг.
- Я вважаю, що зимові ігри потрібно грати безпечно.
- Я вважаю, щоб зменшити, треба відняти. (+)
- Я вважаю, що плюс, це відняти. (-)
- Я вважаю, щоб збільшити треба поставити знак +. (-)
- Я вважаю, щоб збільшити, треба додати. (=)
- Ці знання нам допоможуть при виконанні слідуючого завдання.
Гра «Шукаю друзів пограти в хокей»
- Зимові ігри майже завжди проходять з друзями, а сніговичок і досі одинокий.Сніговику самотньо. Давайте допоможемо знайти йому друзів і пограємо з ними в сніжки. Вибрати звірятко з цифрою, скласти приклад.
- Попасти сніжкою в ціль.
8. ПЕРЕГОНИ НА САНЧАТАХ
9. НА КОВЗАНЦІ
10. Гра «Зліпи зі снігу фігуру» Робота в групі.
- Обчислити приклади, розфарбувати, скласти пазл.
8. Робота з логічними блоками Д’єнеша
(Складання сніговичків).
Рефлексія
- А чи сподобались вам завдання сніговичка?
- Що сподобалось найбільше? Яку гру вам найбільше сподобалося грати?
- Які ще ігри можна грати взимку? Яких головних правил треба дотримуватися?
- Сьогодні ви були дружними, добрими, розумними і це допомогло нам під час зимових математичних розваг.
- Тож на прощання , щоб сніговичок пам’ятав всіх нас, подаруємо власний віршик, що складе наш перший клас.
Сніжинки (полетіли)
І на долоньку (сіли)
За ними ми (спостерігаєм)
Найкращі бажання (загадаєм.)