18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Історія шкільної бібліотеки

Про матеріал

Популяризація шкільної бібліотеки та книги, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових читачів до бібліотеки, заохочення кращих читачів.

Перегляд файлу

 (Презентація «Історія шкільної бібліотеки»).

     Діти, а чи знаєте ви, що досліджуючи історію нашої шкільної бібліотеки  пошуковці з гуртку «Любителі книги», разом з бібліотекарем школи зібрали невеликий, але цікавий матеріал.

     Школа у селі заснована у 1914 році. Вона була церковно-приходська, проте, як навчали в цій школі розповідала старожил села Василенко Євдокія: «Школа знаходилась в хаті, на цьому місті зараз проживає Яценко Зінаїда Захарівна. Було трирічне навчання. В одній кімнаті в хаті було виділено місце для бібліотеки. Літератури було обмаль, книжки були в основному, на релігійну тематику. І великого значення в просвітницькій роботі не мали».

     Після революції школа стала 4-річною. В процесі досліджень учні розшукали людей, які навчались в школі села, записали їхні спогади про школу і бібліотеку, зустрілися з найстарішою людиною Челишевим Іваном Федоровичем (нині покійний) 1922 року народження. Ось що він розповідав: «Пам’ятаю заступника директора   Новицького А.І. і його дружину вчителя Новицьку Н.М.. Вона викладала уроки і вела роботу невеликої тоді бібліотеки, дітей у школі було 34 дитини, ми із задоволенням ходили до бібліотеки. Був тяжкий час і не у кожного вдома були книжки. Книжковий фонд на той час був приблизно 100 примірників».

     З 1934 року  введено 7-річне навчання. Про цей період шкільної бібліотеки розповідав колишній голова селищної ради Челишев Дмитро Полікарпович (нині покійний) 1930 року народження.

      «Школа знаходилась у центрі села, де зараз знаходиться будинок культури. Це була невелика хата. Тут працювало  7 вчителів. Хоч приміщення було невелике та знайшлось місце для бібліотеки. Фонд бібліотеки значно поповнився. Було поповнення збірками творів Пушкіна, Лермонтова, гоголя, Єсеніна, а також збірки великого українського письменника Т.Г.Шевченка. Але літератури не вистачало на всіх, тому ці твори переказувались усно один одному,   бо не все населення вміло читати.

     У тяжкий післявоєнний період 1947 року приїхала до нашого села вчителька російської мови та літератури Губарєва Клара Федорівна (нині покійна). Вона розповідала, що виконувала обов’язки бібліотекаря. Бібліотека знаходилася в невеликій кімнаті і налічувала майже 800 примірників, користувались фондом 50 учнів і 10 педагогів.

     Навчання в школі було в дві зміни, але учні завжди радо відвідували бібліотеку, із задоволенням брали книжки про Чапаєва, Щорса, книги Гайдара та інших, за роботу в бібліотеці їй доплачували 7 карбованців».

     З 1956 року в школі введено 8-річне навчання. Членами гуртка проаналізовано динаміку зростання книжкового фонду. З 70-х по 90-ті роки фонд зріс майже до 12 500 примірників. А сьогодні бібліотечний фонд налічує 9861примірник,з  них 3388 підручники.

     З 1964 року построєний корпус школи (до 1987 року займалися учні початкових класів). Обов’язки бібліотекаря виконувала вчитель Попович Л.Д.

     У 1966 році бібліотекар Комоцька. З 1968 року  в бібліотеці працювала вчитель Рибіна Олена Максимівна (нині покійна), вона розповідала, що літератури було достатньо, всі учні були забезпечені підручниками. В корпусі школи була виділена кімната для бібліотеки.

     У 1967 році до 50-річчя Радянської влади був побудований ще один корпус, в якому навчалися учні 4 – 8 класів до 1988 року.

     З 1980 по 1987 рік в шкільній бібліотеці працювала Кучер Галина Акимівна.

     З 1980 по 1994 рік в бібліотеці працювала Очкал Тетяна Муратівна. 

     З 1994 року з жовтня місяця працюю я, Фурсенко Оксана Василівна.

 

docx
Додано
19 квітня 2018
Переглядів
397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку