Італія. Особливості розвитку секторної економіки

Про матеріал
Презентація "Особливості розвитку секторної економіки Італії" Географія 10 клас. Підручник Гільберг Т. Г.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ. 1. В якій частині Європи розташована Італія. 2. Назвіть острови, що належать Італії. 3. З якими країна межує Італія. 4. Які дві анклави знаходяться на території Італії. 5. Які форми рельєфа переважають на території Італії. 6. Найбільша річка Італії. 7. Найбільші агломерації. 8. Тип країни за рінем економічного розвитку. 9. Тип відтворення населення. 10. Переважаюча релігія. 11. Домінуючі складові третинного сектору. 12. Адміністративно-територіальний поділ. 13. Площа території 14. Чисельність населення. 15. Які види транспорта розвинені. 16. Цікаві факти про Італію.

Номер слайду 3

Місце країни у світі та регіоні Показники Значення Місце в Європі Місце у світі Площа території 301,3 тис. км2 10 73 Населення 62 млн осіб 5 23 ВВП 1,85 трлн дол. США 4 8 ВВП на душу населення 38 тис. дол. США 15 25 Обсяг промислового виробництва 448 млрд дол. США 5 11 ІРЛП 0,887 17 26 Країна розташована у центрі Середземного моря, що дозволяє розвивати різнопланові зв’язки з усіма приморськими країнами. До цієї країни спрямовані одні з найбільших у світі потоків іноземних туристів. На експорт орієнтований не лише третинний сектор економіки, а й більшість продукції промисловості Італії

Номер слайду 4

Особливості сучасного постіндустріального розвитку країни

Номер слайду 5

Електроенергетика ТЕС: провідна роль ГЕС: 12,6 % електроенергії Альтернативні: СЕС - 5,7 %, ВЕС - 4 % з 1980-х - курс на згортання атомної енергетики, зараз АЕС не працюють Зміни в структурі виробництва електроенергії ВТОРИННИЙ СЕКТОР

Номер слайду 6

Промислові виробництва, що визначають міжнародну спеціалізацію країни. Машинобудування є основою промисловості Італії. Велике значення має фармацевтична і нафтохімічна промисловість. У всьому світі відомі італійські модний одяг і взуття. Традиційні види продукції харчової промисловості (вина, сири, солодощі, макаронні вироби)

Номер слайду 7

Автомобілебудування (8,5% ВВП) представлене компанією Fiat, яка з компанією «Крайслер» (США) становить єдиний концерн «ФІАТ-Крайслер Аутомобілс». зі штаб-квартирою в Нідерландах продукція компанії: легкові та комерційні автомобілі, мотоцикли, мопеди, велосипеди, будівельні та сільськогосподарські машини, трактори, двигуни. На території Італії компанія працює в Турині. Дочірні компанії: Alfa-Romeo (Неаполь), Ferrari (Мілан), Lancia, Abarth, IVECO. Автоскладальні виробництва автомобілів Fiat розміщені у багатьох країнах світу.

Номер слайду 8

Аерокосмічна промисловість: виробляє ракети-носії, авіаційні двигуни, наземні системи контролю за космічними польотами, військові й тренувальні літаки, гелікоптери масштабна корпоративна інтеграція — корпорація Leonardo (Леонардо) об’єднала найбільші компанії виробників аерокосмічної продукції основні центри — Турин і Рим Суднобудування спеціалізується на виробництві круїзних, суховантажних, танкерних, рефрижераторних і військових суден та моторних яхт. Державна компанія «Фінкатьєрі» — лідер у Європі з суднобудування центри суднобудування — Турин, Трієст, Форлі та ін.

Номер слайду 9

Електроніка, електротехніка Бренди: Candy (пральні машини…),, Іndesit (пральні та посудомийні машини, холодильники, морозильники, плити, витяжки), De'Longhi (кавомашини, кондиціонери, дрібна побутова техніка) Відомі італійські бренди з виробництва зброї: Beretta, Benelli

Номер слайду 10

Чорна металургія: 10-те місце у світі, 2-ге в Європі (після Німеччини) працює виключно на імпортній сировині (портові міста): Таранто (найпотужніший металургійний комбінат Європи), Неаполі, Генуї Кольорова: виплавка свинцю, цинку, ртуті, алюмінію та магнію Металургія

Номер слайду 11

Фармацевтична промисловість Італії представлена насамперед такими великими компаніями, як «Менаріні Груп», «Артсана Груп «Группо Аньєліні». Вони тісно пов’язані з хімічною промисловістю. Найбільші фармацевтичні підприємства діють у містах: Флоренція і Піза , Рим , Грандате, Казалетто-Лодіджано, Ломанья , Аквіла .

Номер слайду 12

Нафтохімічна промисловість Італії Переважно розвинена у портово-промислових комплексах з переробки імпортної нафти. Головні потужності належать державній компанії «Ені» Це типова ТНК, яка видобуває нафту і природний газ у 80 країнах світу. За обсягом виробництва світлих нафтопродуктів Італія посідає третє місце в Європі. Найбільші підприємства нафтохімічної промисловості Італії зосереджені у спеціалізованих портово-промислових комплексах Джела і Сиракуз (Сицилія), Анкони (Марке), Ліворно (Тоскана).

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Харчова промисловість Традиційні види продукції: вина, сири, солодощі, макаронні вироби Лідери з виробництва: «Барілла» (макаронні вироби) «Буітоні» (кондитерська промисловість), «Пармалат» (молокопереробна промисловість), «Ферреро» (кондитерська промисловість)

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Легка промисловість представлена відомими модними брендами одягу і взуття: «Версачі», «Дольче і Габана», «Бенеттон». Для цього виду промисловості Італії характерним є переважання у виробництві малих і середніх фірм, які традиційно розвиваються у певних кластерах. Мілан зберігає значення «столиці моди» Італії.

Номер слайду 17

Найбільше модного одягу шиють на невеликих і малих підприємствах у м. Прато (Тоскана), де збереглась текстильна промисловість, а у м. Сант-Ельпідіо-а-Маре (Марке) виробляють майже 45 % всього чоловічого взуття Італії. Більшість виробів легкої промисловості країни випускають малими партіями, поширене виробництво елітних виробів індивідуального пошиття сімейними фірмами. У країні діє чи не найбільша кількість модельєрів у світі. Італія визначає модні тенденції в усьому світі

Номер слайду 18

Спеціалізація аграрного сектору. Італійське сільське господарство є доволі відмінним. На півночі та у центрі країни воно є високомеханізованим та використовує сучасні засоби захисту рослин і тварин. На півдні — переважають традиційні способи ведення сільського господарства, бракує спеціальної техніки. Значну частину товарної сільськогосподарської продукції експортують, переважно у переробленому вигляді (вино, сири, соки). Власною продукцією країна забезпечена лише на 75 %. Не вистачає збіжжя й овочів. (Поясніть чому.)

Номер слайду 19

Спеціалізація аграрного сектору Середземноморський тип сільського господарства (центр, південь): переважає рослинництво: оливки та тютюн (1-ше місце в Європі за збиранням), овочеві культури, фрукти, цитрусові, мигдаль, волоські горіхи, фундук, світовий лідер зі збирання винограду тваринництво: незначна роль через нестачу кормів. Розводять м'ясне поголів'я худоби, свиней, кіз, овець. Седньоєвропейський тип (північ): рослинництво: зернові (пшениця, кукурудза, ячмінь, рис), технічні (цукровий буряк, соя) тваринництво: скотарство (луки)

Номер слайду 20

Лідером за вартістю вирощеної в Італії продукції є виноградарство. Поширене майже по всій території Італії У структурі власності на землю переважають селянські сімейні господарства площею майже 5 га. У виробництві експортного спрямування набули поширення сільськогосподарські кооперативи, які не лише вирощують, а й перероблюють аграрну сировину, створюючи кінцевий готовий продукт у рамках локальних АПК.

Номер слайду 21

Садівництво є важливим видом сільського господарства експортного спрямування. Вирощують субтропічні культури — оливки, лимони, мандарини, апельсини. В Італії найбільше у світі культивовано видів оливкових дерев. За обсягами виробництва оливкової олії країна посідає друге місце в Європі після Іспанії. Під оливковими гаями зайнято 8 % сільськогосподарської площі Італії

Номер слайду 22

У тваринництві переважає стійлове утримання великої рогатої худоби і потужні птахофабрики. У гірських районах розводять овець і кіз. У скотарстві домінує молочна спеціалізація. Більшість молока йде на виробництво сирів. Значного розвитку набуло морське рибальство і видобування живих морських організмів. Переважають сімейні невеликі кораблі і човни та риболовецькі артілі. Рибальські порти є на всіх морських узбережжях Італії. Переважно рибу переробляють у консерви на малих і середніх підприємствах харчової промисловості, розміщених у приморських містах.

Номер слайду 23

ПРОСТОРОВА ОРГАНІЗАЦІЯ ГОСПОДАРСТВА Диспропорція в економічному розвитку між південними й північними районами країни Північ - продовження західноєвропейської смуги високої індустріалізації у межах «Блакитного банана» з провідними центрами у Мілані й Турині. Регіон має найвищі показники ВВП на душу населення в країні. Висока концентрація економічної активності й у Римі та Неаполі. Південь - відстає в економічному розвитку, зберігаючи аграрну спеціалізацію.

Номер слайду 24

В експорті товарів Італії переважають поставки різних видів виробів машинобудування: автомобілів, комплексного устаткування, побутових електроприладів, кораблів. Важливе значення має експорт ліків та медичних препаратів, продуктів нафтопереробки, харчової і легкої промисловості. В імпорті найбільше значення має сира нафта і природний газ. Друге місце займають імпортні поставки автомобілів та запчастин для них. Важливе значення має закупівля кольорових металів і сплавів з них, що використовують у виробництві компонентів автомобілів, електротехніці та електроніці. ЗОВНІШНІ ТА ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ негативне сальдо зовнішньої торгівлі 60% зовнішньоторговельного обігу Італії припадає на країни Євросоюзу (Німеччину, Францію та Велику Британію) значні економічні зв'язки із США та країнами ОПЕК

Номер слайду 25

Міжнародні зв’язки України з Італією є дуже різнопланові. Інтенсивні відносини у міжрегіональній співпраці. Досягнуто домовленості про реалізацію партнерської програми співробітництва між регіоном Фріулі — Венеція — Джулія та Івано-Франківською областю. В Італії доволі активна українська імміграція. Діє майже 100 громадських організацій, які організовують різні культурні та релігійні заходи.

Номер слайду 26

Значна частина українців, які мешкають у цій країні, є заробітчанами, які регулярно надсилають кошти своїм родинам на Батьківщину. Активна співпраця у культурно-мистецькій сфері. Зокрема, в Україні діє Італійський інститут культури. За його підтримки організовують і проводять різні мистецькі заходи. Останніми роками помітно зросла кількість українців, які здобувають вищу освіту в Італії. Італійські благодійні організації активно запрошують на оздоровлення та відпочинок дітей-сиріт і дітей, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС

Номер слайду 27

Італія є одним з лідерів серед країн Європи за вартістю обсягу зовнішньої торгівлі з Україною. Україна надає послуги у сфері комунікацій, комп’ютерні та інформаційні послуги італійським компаніям, а Італія — туристичні. Зросла частка виїзного туризму та молоді, яка продовжує свою освіту в Італії. Окреме місце займають прочани, які відвідують християнські святині у Ватикані та в Італії.

Номер слайду 28

Номер слайду 29

1.Місце країни за рівнем ВВП у світі та Європі. 2.Місце країни за ВВП на душу населення. 3.Які електростанції виробляють найбільше електроєнергії. 4. Промислові виробництва, що визначають міжнародну спеціалізацію країни. 5.Яка галузь машинобудування лідирує. 6.Продукція компанії «ФІАТ-Крайслер Аутомобілс». 7.Продукція аерокосмічної промисловості. 8.Чому підприємства черної металургії розташовані у морських портах. 9.Назвіть великі компанії фармацевтичної промисловості. Яку продукцію виробляє харчова промисловість. 10.Яку продукцію рослинництва вирощують на півночі, півдні, у центрі. Чому. 11.Охарактеризуйте особливості зовнішньої торгівлі Італії. 12. Схарактеризуйте міжнародні зв’язки України з Італією

ppt
Пов’язані теми
Географія, 10 клас, Презентації
Додано
7 жовтня
Переглядів
1918
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку