Тема: казка Галини Гузовської-Корицької «Лисичка-комерсантка». Продовження опрацювання.
Мета: продовжити роботу над авторською казкою «Лисичка-комерсантка», закріпити знання про жанр казки, їх повчальний характер; вчити порівнювати, аналізувати, співставляти; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, оцінювати поведінку героїв; розвивати вміння характеризувати дійових осіб, вдосконалювати навички діалогічного і монологічного мовлення; формувати оцінні судження; збагачувати мовлення дітей; виховувати самокритичність і почуття справедливості; розвивати увагу, мислення; пояснювати вислови, прививати любов до читання казок.
Обладнання: мультимедійна дошка, презентація, відео, підручник.
Хід уроку:
1. Привітання:
2. Актуалізація опорних знань
( На попередніх уроках ми опрацьовували казку “Лисичка-комерсантка” сучасного автора Галини Гузовської-Корицької)
3. За допомогою смайликів дайте відповіді на запитання («Так-Ні»)
- Чи сподобалася вам казка?
4. Аналіз слова «лисичка» (гриб та тварина) Чому гриб дістав таку назву?
- Закрийте очі і скажіть, що або кого ви уявляєте коли чуєте слово “ЛИСИЧКА”?
( тваринку, грибочок)
- Молодці! Всі відповіді правильні.
- Тому що слово “ЛИСИЧКА” має декілька значень.
- А де ж можна зустріти наших лисичок? ( Так, в лісі)
- Пропоную пригадати правила поведінки в лісі.
Правила поведінки в лісі :
Будь-які дії, які шкодять природі, порушують екологічну рівновагу, руйнують гармонію, яка існувала тисячоліттями
– Чи можна зараз ходити до лісу?
- Через повномасштабну війну в Україні ввели заборону на прогулянки та відвідування лісів, зелених зон, гірських маршрутів та водойм.
- Військові попереджають, що зелені зони переповнені розтяжками та мінами.
- Перевірити актуальну інформацію щодо дозволу чи заборони походів до лісу в конкретному регіоні України можна на офіційному сайті відповідної обласної військової адміністрації та Державного агентства лісових ресурсів України.
5. Робота з фразеологізмами
- В казці нам зустрілися цікаві вислови…
- Давайте пригадаємо, як вони називаються…
- А чи знають наші гості, що таке фразеологізми?
Фразеологізми – влучні, сталі вислови, які можна замінити синонімами.
Ці вислови надають виразності, яскравості, збагачують та урізноманітнюють наше мовлення
- І зараз ми перевіримо, чи запам’ятали ви їх.
наговорила сім мішків гречаної вовни - наговорити дурниць, нісенітниць
зарегочитеся на кутні зуби – плакати
води в рот набрати – мовчати
пійматися на гачок ( спіймати на гачок – перехитрити, ввести в оману
тримати язик за зубами – мовчати
6. Вправа «Актори-Експерти» (діти за бажанням читають слова героїв казки)
Руханка
https://www.youtube.com/watch?v=K0jKynRlAnU
7. Підсумок уроку. Рефлексія. Самооцінювання
- +
8. Домашнє завдання
Скласти СЕНКАН до слова Лисичка