Урок образотворчого мистецтва
3 клас
Тема:Кіностудії України. Створення афіші для дитячого кінофільму
Мета: ознайомити із поняттям дитячий фільм, афіша для дитячого фільму, надати уявлення про поняття шрифт, навести приклади шрифтів, познайомити з діяльністю кіностудії Волта Діснея; вчити створювати оригінальну шрифтову композицію, поєднувати форму і колір літер для створення яскравого виразного зображення; розвивати художні здібності, фантазію, уяву,вміння аналізувати, робити висновки, презентувати продукт творчої праці; прищеплювати любов до світу мистецтва – до кіно, його історії.
Хід уроку
І. Організація класу. Мотивація до навчання
-Як називається місце, де створюють фільми?
Перегляд відеоролика «Кіностудія В.Діснея»
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку
ІІІ. Робота по темі уроку
1.Розповідь з елементами бесіди
-У 1923 році в Голлівуді Волт Дісней разом зі своїм братом Роєм започаткували виробництво фільмів для дітей. Нині кіностудія Волта Діснея – одна з найбільших у світі, де створено цілу колекцію популярних дитячих фільмів та мультфільмів. (Обговорення відеоролика)
-Який фільм цієї кіностудії вам подобається? Чому?
2.Робота за підручником (ст.134)
-Одеська кіностудія – одна з найстаріших у нашій країні, найбільший виробник фільмів для дітей та юнацтва.
-«Кінороб» - відома кіностудія, яка знімає чимало захопливих фільмів.
3. Уявна екскурсія на знімальний майданчик кіностудії «Кінороб»(підручник ст.134)
4.Самостійне дослідження (Розпізнання світлин з фільмами для дітей, приклади афіш фільмів)
5.Словникова скарбничка
-Афіша – надруковане або написане за певною формою оголошення про концерт, виставу, фільм тощо, покликане привертати увагу глядача, бути зрозумілим з великої відстані
Шрифт – графічний малюнок накреслень літер і знаків
6. Перегляд і обговорення відео «Короткі відомості про афішу»
-Схарактеризуйте особливості афіші
-Які елементи композиції афіш привертають увагу?
-Чому афіша має бути яскравою?
7.Практична робота
-Розглянь приклади шрифтових композицій, які можна використати для афіш
-Прокоментуй
-Проаналізуй
-Зроби висновки
8. Фізкультхвилинка
9.Творча діяльність
-Спробуй створити афішу для дитячого кінофільму, дотримуючись послідовності
а) обери горизонтальний або вертикальний формат
б)визнач місце для малюнка і тексту
в)створи шрифтову композицію із назви фільму
г)доповни афішу малюнком
10. Демонстрація власних творчих досягнень. Визначення власних емоцій від роботи над афішею.
ІVПідсумок уроку
-Як ви гадаєте, який шрифт найбільше підходить для створення афіші до дитячого кінофільму?
-Вправа «Закінчи речення»
-Мені сподобалося……
-Я дізнався…..
-Мені вдалося……