Конспект інтегрованого заняття для старшої групи.

Про матеріал

Конспект інтегрованого заняття для дітей старшої групи

освітні напрямки: «Дитина у природному довкіллі», «Мовлення дитини» (художня література, комунікативний розвиток), «Дитина у світі мистецтва» (аплікація).

Тема: «Прийшла весна».

Мета. Уточнити й поглибити знання дітей про сезонні зміни в природі навесні (поява таловин, зникнення снігу на полях, поступове підвищення температури повітря, цвітіння перших весняних квітів, приліт перелітних птахів); вчити відповідати на запитання вихователя за змістом картини. Удосконалювати вміння складати описову розповідь за допомогою мнемотаблиць та коректорних таблиць. Розвивати асоціативне, абстрактне та логічне мислення, уміння зіставляти, порівнювати предмети або явища і знаходити в них схожість, встановлювати причиново-наслідкові зв'язки між об'єктами та явищами. Повторити вірш про весну, узагальнити знання дітей про перші весняні квіти (пролісок, підсніжник, тюльпан, нарцис); збагачувати словниковий запас новим словом «таловини». Розвивати пам'ять, зв'язне мовлення, увагу. Виховувати екологічне мислення, любов до природи.

Перегляд файлу

Одеський  заклад  дошкільної  освіти

«ясла -садок» №310 комбінованого  типу.

вихователь старшої групи

Рибак Тетяна Миколаївна.

Конспект  інтегрованого   заняття для дітей  старшої  групи

 освітні напрямки:  «Дитина у природному довкіллі», «Мовлення дитини» (художня література, комунікативний розвиток),  «Дитина у світі мистецтва» (аплікація).

Тема: «Прийшла весна».

Мета. Уточнити й поглибити знання дітей про сезонні зміни в природі навесні (поява таловин, зникнення снігу на полях, поступове підвищення температури повітря, цвітіння перших весняних квітів, приліт перелітних птахів); вчити відповідати на запитання вихователя за змістом картини. Удосконалювати вміння складати описову розповідь за допомогою мнемотаблиць та коректорних таблиць. Розвивати асоціативне, абстрактне та логічне мислення, уміння зіставляти, порівнювати предмети або явища і знаходити в них схожість, встановлювати причиново-наслідкові зв’язки між об’єктами та явищами. Повторити вірш про весну, узагальнити знання дітей про перші весняні квіти (пролісок, підсніжник, тюльпан, нарцис);  збагачувати словниковий запас новим словом «таловини». Розвивати  пам'ять,  зв'язне мовлення, увагу. Виховувати екологічне мислення, любов до природи.

Закріплювати  навички  аплікації. Вчити дітей втілювати в художній формі своє уявлення про весну,  формувати композиційні вміння, розвивати м'язи пальців рук, удосконалювати окомір, зорово-рухову пам'ять;  розвивати творчі здібності, оригінальність;  закріпити прийоми викладання і наклеювання;  виховувати самостійність, впевненість у своїх силах, охайність; любов і дбайливе ставлення до природи, прагнення передати її красу у творчості.

Попередня робота: вивчення віршів про весну, бесіди про пори року, зміни в рослинному та тваринному світі навесні, читання оповідань, виготовлення матеріалів до аплікації (різнокольорові  квіти та листочки).

 

Матеріали і обладнання:  мнемотаблиці для складання розповіді,  мнемотаблиця «Весна  прийшла», коректурна таблиця «Весна»,  «Первоцвіти», великий  аркуш паперу, клей, пензлики, різнокольорові  квіти та листочки

                                                                                 

                                                             Хід заняття.

Привітання до гостей:

C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\Нова папка\IMG-f151eac532a666331ebdb1ae1d29ea75-V.jpg

- А й справді, ласкаве  сонечко відчинило двері весні – і все навколо ожило. З кожним днем  все  помітніше, як  природа пробуджується від зимового сну. Природа оживає.

               Сонце навесні засіяло, промінці порозсипало,

               А один промінчик – скік та  скік.

               В ліс стежиною утік!

- Давайте підемо  до  лісу  шукати сонячних промінчик. А, можливо, не потрібно їх шукати? Навіщо нам потрібне сонечко? (відповіді дітей).

- Тоді  щоб потрапити до лісу нам допоможуть ось ці клубочки. Скільки їх у мене?  Вони всі різного кольору. Як ви гадаєте, чому? Якого кольору клубочок нам допоможе потрапити до весняного лісу?  А до зимового? До осіннього? До літнього?  (кидаю зелений клубочок і пропоную дітям йти за ним).

- Ось ми звами  у весняному лісі. (звучить  запис  звуків  весняного  лісу).

-А ви, діти, знаєте правила поводження в лісі? (Так).

Правила поведінки в лісі.

- В лісі не можна голосно кричати, щоб пташок і тварин нам не налякати!

- І не треба музику голосно включати, може музика оця всіх перелякати!

- І не можна в лісі дерева ламати.

- А ще не можна в лісі  гніздечка руйнувати і  в пташок камінчики чи палки кидати!

- Отруйних грибів нам не можна брати !

- Не можна руйнувати у лісі мурашник.

- Не можна у лісі від батьків втікати, тому що можна швидко в лісі заблукати!

- Не можна розводити багаття;

- Не можна сміття викидати, все сміття додому треба забирати.

Вихователь:  Ці правила усім треба добре знати та рідну природу завжди оберігати!

Вдихніть на повні груди свіжого, весняного повітря.

- Діти,  чим пахне  весна?                                                                

Мовленнєва  гра  «Чим  пахне  весна?

(складання  розповіді за картинками метод «мікрофона»).

 

 

C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\весняні  явища\IMG-4abc43fb36d0aec1ada2492a5fce7c9e-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\весняні  явища\IMG-4c750e81e1c55017501ad8469dea6f42-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\весняні  явища\IMG-26c49564a6426e04edbe89fd3443f577-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\весняні  явища\IMG-27b9f8ae6631dd7b6774029a271de588-V.jpg

 

 

 

 

C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\весняні  явища\IMG-69709c667fd25b803b5e385e66bda49c-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\весняні  явища\IMG-3716e8f72906d2ab93b96423f48d8f79-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\весняні  явища\IMG-c75da50da65f87095929f1c846b5cd56-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\весняні  явища\IMG-2ecb2e3a44e8f155d7dbc7b6d37a934f-V.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Весна  пахне  (пешими весняними квітами);

         Весна  пахне  ( зеленою травичкою );

 Весна  пахне ( теплим весняним дощиком);

         Весна  пахне (першим весняними  промінцями,  сонечком стає  ніжне, лагідне, яскраве);

 Весна  пахне (першими  весняними квітами: пролісками,  підсніжниками);

         Весна  пахне  (весняними струмочками, таненням снігу,  таловинами);

 Весна  пахне  (прилітом птахів з вирію (шпаки, лелеки, ластівки); Як ми таких пташок називаємо?( перелітні);

         Весна  пахне  (пробудженням  тварин після  зимової  сплячки);   

 Весна  пахне вербовими  котиками.

 - Діти, як ви думаєте. де живе Весна? ( в синьому небі, в білій хмаринці, в весняних квітах, за горами, в лісі).

- Так, вона живе всюди: у повітрі, у теплому лагідному сонечку, за високими горами, в лісі.

Вихователь: пропоную вам розглянути   мнемотаблицю «Весна».  (складання описової  розповідь за картиною).

Прийшла  весна. Сонце світить яскраво та гріє землю. Сніг  тане, а по  землі біжать  веселі  струмочки. З'явилися  перші  калюжі,  таловини. На деревах ще  немає листочків, але  вони вже прокидаются  після  зими. Повернулися  птахи. Вони  весело співають  і будують  гнізда. Діти  радіють  приходу  весни. Вони  одягнули теплі   куртки та чобітки,  бо  ще  прохолодно.  Діти  пускають  кораблики  по  струмочках  та  спостерігають, як тече  вода.

У полі  працює трактор – люди  готують  землю  до  посіву. Прокидаються  тварини та  комахи. Усе  живе  радіє теплу. Весна – пора пробудженя природи, радості  та  нових  змін.  

(можна  використовувати питання як основу  для розповіді).

- Яка пора року зображена на картині?

- Що  робить  сонце  навесні?

- Що  відбувається  зі  снігом?

- Що  утворюється  на земля, коли  тане  сніг? (таловини)

- Хто прилетів  із теплих країв?

- Як змінився одяг людей навесні?

- Кого ви бачите  на  картині? Хто радіє весні?

- Чим займаються  діти?

- Що розквітло на галявині?

-Які зміни  відбуваються  в природі  навесні?

Вихователь: пропоную  сісти на галявину і відпочити.

Вправа на релаксацію «Намалюй те, про що ми говорили».

Діти сідають по колу один за одним і на спині дитини, що сидить попереду, малюють  об’єкти  весняної природи.

Я малюю веселе сонечко.

Я малюю зелену травичку.

Я малюю дзвінкий струмочок.

Я малюю блакитну квіточку.

Я малюю рясний дощ.

Я малюю тендітний підсніжник.

Я малюю блакитне небо.

Дидактична гра “Весняні квіти” (з використанням  коректурних таблиць).

Вихователь  загадує загадки, а діти накривають фішками картинки, на яких зображені відгадки.  (коректурні таблиці «Первоцвіти»).

 

1. Із малої цибулини  виріс весняної днини, 

До нарциса привітався  та на грядці запишався. (Тюльпан)

2. Я найперша зацвітаю  синім цвітом серед гаю,

Відгадайте, що за квітка, бо мене не стане влітку. (Пролісок)

3.  Біло-жовті стали в ряд,  певно, вийшли на парад?

Напарфумені, біленькі, улисточках зелененьких. (Нарцис)

4. Перша квіточка весняна  тихо під сніжком куняла.

Дмухнув вітерець тепленький,  і з’явився цвіт біленький. (Підсніжник)

5.Із  під  снігу пробиваюся, на  весну посміхаюся.

Фіолетова голівка і жовтенька серединка, квіточка  оця гарненька: невеличка,  коротенька. (Крокус).

6.Кучер'ява  квітка ця, пахне в  хаті та садку.

Схожа на  дзвіночків ряд, має кольоровий  лад. (Гіацинт).

       Вихователь: квітка підсніжник росте в лісі, на лісових галявинах, люди  садять її в квітниках біля своїх будинків. Треба пам’ятати, якщо квітку підсніжника зривають, то наступного року вона зможе випустити всього один бутончик або навіть не зацвісти зовсім. Але якщо квітку не турбують, то щороку з цибулинки виростає на один бутончик більше.  Якщо пощастить, можна побачити підсніжники з десятьма-дванадцятьма дзвіночками.  Якщо зірвати її, то у воді вона швидко відцвіте і зав'яне. Щоб зберегти красу цих квітів надовго, зробімо їх самі, своїми руками.

Вихователь: погляньте корзинка  тут стоїть. Що у ній?   (смужки  лежать). Я  зрозуміла, подув  вітер і  всі  квіти  розлетілися.  Щоб  краще  запам'ятати вес  няні  квіти,  я вам пропоную завдання:  скласти смужки   по порядку, пригадавши числовий  ряд цифер від 1-5,  щоб  утворилася  картинка  квітки.

Дидактична  гра «Склади квітку».

 C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\Новая папка\IMG-7b81ce4a331c0ae96fcaccff41af8ede-V.jpg       C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\Новая папка\IMG-9c3ab3c0a1c18713f7244b47fb7d8336-V.jpg  C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\Новая папка\IMG-9f33b423aece993889c27040dbfd8c7a-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\Новая папка\IMG-014a0a50fc6b1f60a6a67e4e8822e1fc-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\Новая папка\IMG-033e90527a551f247925f14787d40385-V.jpg C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\Новая папка\IMG-f8a04b7a6bd5e4c64a40269fd8f79c9a-V.jpg

 

Вихователь: вирушаємо  далі  по  нашому  весняному  лісі.

C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\depositphotos_91126584-stock-illustration-index-finger-pointing-up.jpg

 

- Малята, погляньте, ось картинка. Що на ній намальовано? На  що  вказує  палець?  ?  Нас  чекає завдання  мозкового штурму.   Від  розумових здібностей  залежить мова. А  щоб  поліпшити  наші  здібності,  ми з  вами зробимо зарядку  для  мозку- нейробіку. Покажіть свої  пальчики, Нам  треба  на  кожне  слово з'єднувати  пальці  по порядку.

В  небі  ластівка  літає,

Ластів'ят  своїх  малих  навчає.

Не  лінуйтесь  ластів'ята,

Треба  вчитися  літати.

        - Ось будиночок   стоїть.    Що це за будиночок?  Ми дізнаємося  виконавши  певні  завданя: (робота з коректурною  таблицею): вихователь ставить питання,  діти  показують на таблиці  відповідь.

 

Вихователь: Ось тут   лежать картинки.  Що це за  віконця?   Подивіться  уважно, чи знайомі  вам вони? Як ви  гадаєте, що з них  можна  скласти?  Так це  вірш   Д.  Павличка «Весна»,  який  ми з вами читали.  Я  вам  його нагадаю   (вихователь  читає  вірш).  Діти розглядають   уважно   мнемотаблицю , та  окремо кожне   віконечко з  вірша.

Завдання: я  вам  роздаю такі ж картинки  (вони   розрізані  на  дві частини  різними  положеннями),  треба підібрати,  та  сказати   речення з  вірша  відповідно  до  малюнка. А потім  повторити  увесь вірш.

 

 E:\ВИХОВАТЕЛЬ\МНЕМО   ТАБЛИЦІ  та  МНЕМО  ДОРІХКИ КОРЕКТОРНІ таблиці\МНЕМОТАБЛИЦІ   ВІРШІВесна\FB_IMG_1709475759248.jpg

 

 

Вихователь:  -Як ви гадаєте,  малята,  хто  живе  в будиночку?

- Давайте його покличемо:

Сонце в небі виграє, і тепло всім роздає,

Сонечко до нас іди , веселіше засвіти.

Діти запрошують  сонечко:

C:\Users\vch14\OneDrive\Рабочий стол\до  заняття  нове\Нова папка\IMG-ad3e7ae15a0eaddac97b216a90ec1021-V.jpg

 ( Виходить дівчинка – сонечко, розповідає вірш та роздає всім дітям промінчики.)

Я сонечко яскраве,

Привітне та ласкаве.

Прокидаюсь  на світанку,

Всіх вітаю з «Добрим ранком!»

Зігріваю я травичку,

І в гаю буджу синичку.

Заплітаю віти в коси,

Та збираю в кошик роси.

Заглядаю в кожну хату,

Прокидайтеся малята.

Гляньте у віконечко,

Я – весняне сонце. (дівчинка сонечко роздає промінчики.   Руханка  з промінчиками.)

Вихователь:  - Діти, а щоб сонечко завжди лишалося з нами, і нам було тепло і радісно, я пропоную зробити  нам  колективну  аплікацію «Дівчина – весна».

Для роботи нам знадобиться великий аркуш білого паперу із зображенням  обличчя  дівчини, різнокольорові  квіти  та  листочки,  клей, пензлики. Беремо квіти  та  листочки та приклеюємо їх,  створюючи  портрет  весни.

Творча робота вихованців, індивідуальна допомога вихователя.

F:\ТВОРЧІСТЬ\FB_IMG_1708515350725.jpg F:\двчина вЕСНА.jpg

 

Вихователь:

- Сьогодні на занятті ми всі разом утворили  картину «дівчина – весна». Погляньте на неї, яка вона  чудова,  ніби  жива. Який підсумок  можна  зробити.   В природі все  почало  оживати, все взаємопов’язане. Все в природі має своє важливе значення: кожна травинка, кожна комашка, кожна пташка важлива, тому їх потрібно оберігати та  любити природу.

- Дякуємо усім Вам, хто  з нами сонечко шукав.    До побачення.

- Тут нам треба попрощатись.

І  додому повертатись.

Сонце світить нам гарненько,

Стежку ми знайдем швиденько.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Каракай Наталя
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
12 лютого
Переглядів
467
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку