Конспект уроку для 5 класу з інформатики на тему "Конспект відкритого уроку у 5 класі на тему: «Сторінки текстового документа та їх форматування. Вставлення графічних зображень"

Про матеріал
Конспект уроку для 5 класу НУШ з інформатики на тему "Конспект відкритого уроку у 5 класі на тему: «Сторінки текстового документа та їх форматування. Вставлення графічних зображень"
Перегляд файлу

Жердянський ліцей

Чемеровецької селищної ради Хмельницької області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                вчитель: Сметанюк Ігор Сергійович

 

2023 р.

Тема. Сторінки текстового документа та їх форматування. Вставлення графічних зображень

Мета: Навчальна: навчити учнів вставляти графічні зображення в текстовий документ; розглянути прийоми форматування малюнка, зміни його розмірів, розташування на сторінці в залежності від режимів обтікання текстом; повторити і зміцнити знання учнів по темі "форматування символів і абзаців"; розвивати естетичний смак, власний стиль оформлення текстових документів; показати що отримані знання пригодяться в житті, на практичному прикладі оформлення тексту з малюнками; розвивати  пізнавальний  інтерес, творчу активність учнів, абстрактну уяву, вміння застосовувати отриману  інформацію в нестандартних ситуаціях; розвивати  навички самостійної роботи та пошуки необхідної інформації у мережі Інтернет;  сприяти вихованню інтересу до предмета, уважності, вміння адекватно оцінювати свої можливості та роботу на уроці.

Завдання уроку: продовжити формування навичок роботи з текстовим процесором MS Word; навчити учнів вставляти малюнки з файлу, змінювати параметри малюнка; сформувати алгоритмічний підхід до вирішення поставленого завдання; сформувати емоційно-позитивне ставлення до предмету.

Тип уроку: формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність: комп’ютери; мультимедійний проектор та дошка інструкція з ТБ у кабінеті інформатики;

Програмне забезпечення: текстовий редактор (MS Word 2007, 2016);

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Привітання, перевірка готовності до уроку

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

 

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

Сьогодні у нас не стандартний, цікавий урок: давайте уявимо, що ми знаходимося не в класі, а у видавництві, яке готує до випуску різні книжки. Ми побуваємо в ролі художників-оформлювачів, дизайнерів  цих книг. У цьому нам допоможе  комп'ютер, а саме  текстовий процесор Word .

Сьогодні наше основне задання - навчитися вставляти зображення, а саме, графічні зображення в текстовий документ. Тема нашого уроку так і звучить: "Вставка зображень в текстовий документ Word". Кожен з вас отримав зразки практичних завдань, в яких ми будемо виконувати завдання протягом уроку.

Сьогодні ми з вами помандруємо у глибини космічного простору, до інших небесних тіл, супутника Землі – Місяця. Адже у далекому 1968 році 8 грудня людина вперше змогла досягти іншого небесного тіла! Аполлон 8 – саме так, називалась місія по обльоту нашого природнього супутника. Давайте з вами дізнаємось, що в результаті цієї подорожі сталось в майбутньому?

      Фронтальне опитування

1. Що ми називаємо програмним забезпеченням для опрацювання текстів?

2. Які об’єкти може містити текстовий документ?

3. Як завантажити програму Microsoft Office Word 2007?

4. Для чого використовують програму MS Word?

5. Із яких елементів інтерфейсу складається головне вікно редактора MS

Word, і яке їхнє призначення?

6. Як ви розумієте поняття стрічковий інтерфейс?

7. Які вкладки має стрічка в MS Word?

8. Для чого використовують лінійки прокручування у MS Word?

9. Як створити новий документ у MS Word?

10. Як зберегти документ у MS Word?

11. Як відкрити документ?

12. Як зберегти файл під іншим ім’ям і в іншу папку?

13. Як завершити роботу з програмою MS Word?

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

— Тексти, оздоблені різними шрифтами та гарно ілюстровані, легше сприймаються та краще запам’ятовуються. Тому навички форматування тексту та вставляння різноманітних графічних об’єктів є досить важливими. Сьогодні ми досліджуватимемо додаткові можливості текстового процесора, завдяки яким ви зможете вставляти в документ фото, рисунки, діаграми, схеми та фігури, а також змінювати їхні властивості: розмір, колір, яскравість тощо.

 

 

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

1. Способи вставлення графічного зображення до текстового документа.

2. Додавання зображення із файлу.

3. Форматування графічного зображення.

VI. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

1. Робота з підручником:ст.97-100, виконання завдань з підручника ст. 100.

2. Повторення правил роботи за комп’ютером.

3. Робота з комп’ютером: виконання практичного завдання:

Створення текстового документа

Завдання: створити простий текстовий документ і здійснити його форматування.

Обладнання: комп’ютер зі встановленим текстовим процесором.

Хід роботи

Під час роботи за комп’ютером дотримуйтесь правил безпеки.

1. Запустіть текстовий процесор і створіть новий документ.

2. Пронумеруйте сторінки текстового процесора

3. Скопіюйте в буфер обміну декілька абзаців опису і вставте в документ.

4. За потреби відредагуйте та відформатуйте текст.

5. Вставити графічні зображення в текстовий документ (декілька, на вибір учня).

6. Редагування тексту та зображень відповідно зразку.

7. Розміщення фону сторінки документа.

8. Перевірка та підведення підсумків виконаного практичного завдання.

VII. ПІДСУМКИ УРОКУ

Оцінювання робіт дітей

 

Отже, наш урок добігає кінця. Які ж цілі ми ставили на початку уроку і чого ми досягли вже в кінці? Продовжить речення:

Сьогодні я навчився (навчилася)......

Дякую за урок, до нових зустрічей.

VIІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Завдання за підручником:  Опрацювати § 17, с. 111

2. Додаткове завдання. Підготуватися до контрольної роботи.

 

docx
Додано
18 березня
Переглядів
264
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку