Тема уроку: Тертя. Сила тертя Мета уроку: Навчальна: вивчити види сили тертя, визначити природу і напрямок сил тертя, з’ясувати від чого залежить (не залежить) ця сила, які існують засоби її збільшення і зменшення. З’ясувати корисні і шкідливі сторони сил тертя. Розвивальна: відпрацювати навички роботи з фізичними приладами, розвивати інтелектуальні та творчі здібності, мислення, пам’ять, робити висновки, виділяти головне; Виховна: створити умови для розвитку пізнавального інтересу; виховувати такі якості, як самостійність, сила волі, почуття колективізму, вислуховувати товаришів, поважати думку інших.
Номер слайду 3
1. Які сили ви знаєте? 2. Як позначається і у чому вимірюється сила? 3. Як називається прилад для вимірювання сили? 4. Яка сила виникає в будь – якому деформованому тілі? 5. Що є причиною виникнення сили пружності? 6. Як напрямлена сила пружності? 7. Яка сила втримує тіла на поверхні Землі? 8. Від чого залежить сила тяжіння? 9. Що називають вагою тіла? 10. У чому відмінність сили тяжіння від ваги тіла? 11. Під час відповіді хлопчик сказав: «Вага гарбуза становить 8кг». Чи правильне його висловлювання?
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Сила тертя- Причини виникнення сили тертя: 1.) шорсткість поверхонь; 2.) взаємне притягання молекул стичних поверхонь. Природа сили тертя - міжмолекулярна
Номер слайду 7
Напрямок сили тертя
Номер слайду 8
Від чого ж залежить сила тертя? Від площі поверхонь Від навантаження Від роду взаємодіючих поверхонь Формула:
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Порівняння сил тертя спокою, ковзання і кочення Сила тертя спокою, Н Сила тертя ковзання, Н Сила тертя кочення, Н
Номер слайду 11
Тертя у техніці спорті живій природі
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Домашнє завдання: §14 читати, вивчити означення. Впр. 14.5 розв’язати. Підготуватись до л/р ст.. 79