8 клас географія
Урок
23.04.2024
Тема уроку: Природні ресурси Чорного та Азовського морів. Проблеми раціонального використання.
Мета уроку
Хід уроку:
I. Організаційний момент (3 хв)
Прийом «Психологічна навігація»: Учитель демонструє на екрані (або плакаті) зображення штурвала. «Сьогодні наш клас — це екіпаж науково-дослідного судна. Щоб вийти в море, кожен має перевірити свій "багаж": гарний настрій, готовність до відкриттів та повагу до колег. Посміхніться сусіду по парті — ми піднімаємо якір!»
II. Актуалізація та мотивація (10 хв)
Вправа «Асоціативний ланцюжок з елементами сторітелінгу»: Уявіть, що Океан — це величезний супермаркет, де все безкоштовно. Але замість полиць там — глибини.
Прийом «Прогнозування за ілюстрацією» (Ваш улюблений метод): Показую фото сучасного морського вітропарку або платформи з видобутку газу. Питання: «Як цей об'єкт може змінити економіку вашого міста або області, хоча ми живемо далеко від моря?» (Обговорення логістики, податків, робочих місць).
III. Мотивація навчальної діяльності.
Прийом «Відстрочена відгадка» (Предметна маніпуляція)
Обладнання: Непрозора коробка («Чорна скринька»), у якій лежать: пачка морської солі, баночка консервованої морської капусти (або мідій) та невеликий тюбик зубної пасти (що містить витяжки з водоростей).
Дія вчителя: «У цій скриньці лежать три предмети, які на перший погляд нічого не об’єднує. Але насправді вони — частинки величезного організму, який займає 71% нашої планети. Без першого ми не зможемо приготувати обід, без другого — не отримаємо важливих вітамінів, а третій допомагає нам бути здоровими щоранку.
IV. Вивчення нового матеріалу (25 хв)
Блок А. Мінеральні ресурси (Робота з картою та схемою)
Учні заповнюють логіко-смислову схему «Морська комора України»:
Блок Б. Біологічні ресурси: Від промислу до аквакультури
Блок В. Енергетика майбутнього та рекреація
Блок Г. Екологічні виклики (Критичне мислення)
Метод «Фішбоун» (Fishbone):
V. Фізкультхвилинка. https://www.youtube.com/watch?v=qWPw0h4KPLQ
VI. Рефлексія (5 хв)
Метод «Три М»: Учні мають назвати:
Вправа «Незакінчене речення»: «Якби я був інвестором, я б вклав гроші в розвиток [назва ресурсу] в Україні, тому що...»
VII. Домашнє завдання (2 хв)