Образотворче мистецтво
2 клас
Тема: Створення композиції «Зимовий пейзаж» із використанням різних відтінків кольорів.
Мета уроку:
Ознайомити учнів з поняттям відтінків кольору та їх змішуванням; розвивати спостережливість, творчу уяву та навички роботи з фарбами; формувати вміння створювати зимові композиції із використанням різних відтінків кольорів; пробуджувати інтерес до пізнання творів різних видів мистецтва; виховувати гордість за здобутки рідного мистецтва.
Очікувані результати: створює просту композицію, визначає головне і другорядне в композиції, використовує всю площину аркуша; користується художніми матеріалами, палітрою, пензлями; утворює відтінки кольорів; розпізнає і виражає власні емоції від художньої творчості; визначає, що вдалося, чи не вдалося у виконанні того, що було задумано; презентує результати власної творчості; дотримується охайності, правил техніки безпеки, організовує робоче місце.
Обладнання та матеріали:
Картини українських художників,
Гуаш або акварельні фарби, пензлі різної товщини
Палітра, склянка з водою, серветки
Аркуші білого паперу (формат А4 або А3)
Техніка виконання: живопис
Перебіг уроку
I. Організаційний момент.
Привітання « З долоньки в долоньку» (налаштування на творчу роботу , створення позитивного настрою).
- Нумо в коло, діти. Створимо чарівний зимовий настрій. Передайте одне одному побажання на сьогоднішній день (наприклад: «Бажаю радості, гарного настрою тощо).
- Що ви очікуєте від уроку?
- Бажаю, щоб ваші очікування здійснились.
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
- Відгадайте загадку.
Хто це шапку нав’язав
Із шовкових білих трав?
Так і хочеться зайти,
Щось для себе там знайти.
Це на зайця трохи схоже,
Це на срібну огорожу,
Та це ж казка чарівна
А майстриня хто? — … .
(зима)
(Юлія Хандожинська)
- Підніміть блакитну цеглинку, якщо вам подобається зима.
- Поясніть, будь ласка, чому?
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
- Багатьом художникам теж подобається ця чудова пора року. (Демонстрація картин)
- Як називають картини, на яких зображена природа? (Пейзаж).
Робота в групі.
- Поєднайте відгадку до загадки зі словом «пейзаж» та спробуйте назвати тему уроку. (1 хв)
- Вірно, сьогодні ми навчимося малювати зимовий пейзаж, використовуючи для цього техніку живопису, ознайомимось з відтінками кольорів та їх змішуванням, організуємо виставку арт-об’єктів «Зимовий пейзаж».
IV. Сприйняття і осмислення нових знань.
Бесіда.
Розповіді дітей за картинами.
«Український художник Сергій Шишко реалістично зобразив зимовий парк. На передньому плані ми бачимо лавочку та алею. Можна помітити свіжі сліди – хтось прийшов прогулятися. На задньому плані сплять засніжені дерева. В центрі картини - фонтан, біля якого грають діти. Кольори художник обрав холодні, без яскравих відтінків.»
« Перед нами картина українського художника Миколи Глущенка «Зима». На передньому плані бачимо поодинокі дерева, які кидають синю тінь на білий сніг. На задньому плані видніються стежки, зеленувате небo. В центрі зліва – хатинка. Для відчуття морозу художник використав холодні кольори.»
Руханка (https://www.youtube.com/watch?v=_vRRgG2AiCY&t=95s)
V. Практична робота.
Завдання: створити композицію «Зимовий пейзаж»
З гарним настроєм розпочинаємо роботу! Гадаю, чудова музика вам допоможе! (https://www.youtube.com/watch?v=o9EgXtwkHzc&t=48s).
VІ. Презентація учнівських робіт.
Виставка арт-об’єктів «Зимовий пейзаж» з коротким коментарем учня/учениці про власну роботу.
VІ. Підсумок уроку.
VIІ. Рефлексія. Самооцінювання.