Конспект уроку: Підсумковий урок з теми "Електронні таблиці". Практична робота "Створення діаграм. Аналіз даних поданих на діаграмі" (7 клас)" (підручник Й. Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А. Чернікова, В.В. Шакотько Інформатика 7 клас)
Матеріал містить розгорнутий конспект уроку з викнаними практичними завданнями.
Підсумковий урок з теми «Табличний процесор». Практична робота «Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі»
Мета:
Тип уроку: контроль та коригування знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: ПК, із встановленими ОС і Microsoft Office Excel, дидактичні матеріали (тест).
Хід уроку
І. Організаційний момент. Привітання, перевірка присутніх.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Визначте, який тип діаграми краще використовувати для аналізу наступних даних:
ІІІ. Контроль знань учнів.
Учні проходять перевірку вивченого матеріалу, виконуючи тестові завдання в програмі Assist
?Перехрещення рядка та стовпчика у таблиці Excel має назву:
- таблиця;
- діапазон;
+ комірка;
- поле;
?У електронній таблиці виділена група комірок А2:С4. Із скількох комірок складає ця група?
- 6;
- 5;
+ 9;
- 3;
?У електронних таблицях адреса комірки утворюється:
- імені рядка;
- імені стовпчика;
+ імені стовпчика та рядка;
- довільно;
?Після введення числа у комірку спостерігається наступна картина: #######. Поясніть причину цієї ситуації.
+ недостатня ширина комірки для введення числа;
- під час введення числа зроблено помилку;
- число введене у захищену комірку;
?Який вираз буде міститись у комірці D3, якщо вона містить формулу: if (А3<0, A3^2,0), а у комірці А3 міститься число 7.
- 35;
+ 0;
- 7;
?Чи можна ввести дані до комірки за допомогою рядка формул?
- ні;
- так, але тільки формули;
- так, але тільки текст;
+ так;
?Чи можна встановити у різних комірках одного рядка різні формати даних (наприклад, текстовий та грошовий):
+ так;
- ні;
- так, але у стовпчику повинен бути такий самий формат;
?Що позначає знак $, який записаний поряд з адресою комірки
- грошовий формат комірки;
- фінансовий формат комірки;
+ абсолютну адресу комірки;
- відносну адресу комірки;
?Що відображається в комірці таблиці після введення до неї формули і натиснення клавіші Enter
- ім'я комірки;
+ результат обчислення цієї формули;
- позначка =, а потім результат обчислення;
- адреса комірки;
?З якого знака починається формула в електронній таблиці?
+ =;
- пробіл;
- (;
- :;
?Речення в електронній таблиці, що починається зі знака дорівнює і містить у собі оператори, посилання на комірки, функції, константи називається...
- функція;
- текст;
- макрос;
+ формула;
?Чи можна створити різні таблиці в одній робочій книзі
+ так;
- ні;
- так, якщо таблиці однакової теми;
- так, якщо таблиці однакової структури.
?Які формати чисел підтримує EXCEL
+ Загальний, дробовий, експоненціальний;
+ Загальний, грошовий, експоненціальний;
- місяць, дата, час, година;
?Як знищити інформацію в активній комірці?
+ Натиснути клавішу Del;
+ Натиснути клавішу Backspase;
- Правка/удалить;
- Правка/очистить/все;
?Як здійснити вихід з EXCEL?
- Натиснути Alt-X та Enter;
- Виконати команду Выход;
+ Натиснути Alt-F4;
?Що відобразиться в комірці А5, якщо до неї ввести: А2+А3-А4 (якщо А1=3, А2=4, А4=7)
- 0;
- 14;
+ А2+А3-А4;
?Чи можна виконати форматування комірок:
+ так;
- ні;
?Програма EXCEL відноситься до…
+ Прикладного програмного забезпечення загального призначення;
- Прикладного програмного забезпечення спеціального призначення;
- Операційних систем;
- Сервісні системи;
?Які типи діаграм існують?
+ Секторна;
- кубічна;
+ Стовпчаста;
?Якщо клацнути мишкою по комірці при введенні формул, то у формулі з’явиться:
+ адреса комірки;
- формула;
- дані комірки;
?Який формат використовується при введені за замовчуванням
- Числовий;
- Текстовий;
+ Загальний;
- Символьний;
?Як позначаються стовпці в EXCEL
+ Латинськими буквами;
- Числами і латинськими буквами;
- Українськими буквами;
- Числами;
?Яку формулу необхідно записати у клітинку А5, щоб обчислити суму чисел, які містяться в діапазоні клітинок А1:А4
- =А1+А2+А3+А4;
+ =SUM (А1:А4);
- А5=SUM (А1:А4);
- А1+А2+А3+А4=А5;
?У клітинку С1 введено формулу =А1*А2 і скопійовано в клітинку С2, яка формула буде міститися в клітинці С2
- =В1*В2;
- =А1*А2;
+ =А2*А3;
- =В2*В3;
?Який вигляд виразу 5(А2+C3):3(2В2-2D3) в електронній таблиці
- 5(А2+C3)/(2В2-2D3);
- 5*(А2+C3)/3*(2*В2-2*D3);
+ 5*(А2+C3)/(3*(2*В2-2*D3));
- 5*(А2+C3)/(3*(2В2-2D3))
ІV. Формування вмінь та навичок. Робота з комп’ютером.
Увага! Під час роботи за комп’ютером дотримуйтесь правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
ст.. 137-138 Практична робота №8
|
Січень |
Лютий |
Березень |
Квітень |
Травень |
Червень |
Липень |
Серпень |
Вересень |
Жовтень |
Листопад |
Грудень |
витрачено (кВт) |
203 |
251 |
201 |
149 |
212 |
85 |
80 |
133 |
265 |
268 |
301 |
270 |
оплачено (грн.) |
34,51 |
42,67 |
34,17 |
25,33 |
36,04 |
14,45 |
13,6 |
22,61 |
45,05 |
45,56 |
51,17 |
45,9 |
Побудувати діаграми за зразком та проаналізувати побудовані діаграми
Додаткове завдання*
У навчальному закладі було проведене тестування, в якому взяло участь 70 семикласників. Під час тестування вони давали відповіді на наступні запитання:
Результати опитування:
початковий 11, середній 18, достатній –32, високий 9;
Результати опитування:
Українська мова та література |
Історія |
Іноземна мова |
Фізика, хімія |
Біологія, географія |
Художня культура |
Алгебра, геометрія |
56 |
65 |
48 |
59 |
44 |
61 |
42 |
Результати опитування:
Переклад текстів |
Написанння рефератів, повідомлень |
Побудова графіків функцій |
Підготовка ДЗ |
Перевірка правопису |
Підготока презентацій |
Читання електронних підручників |
58 |
69 |
42 |
54 |
48 |
63 |
47 |
Зробіть аналіз результатів опитування та побудуйте діаграми, які найточніше відображають подані результати.
Фізкультхвилинка
Учні виконують вправи для очей, рук і корпуса, рекомендовані під час роботи з комп’ютером.
VІІ. Домашнє завдання. Повторити п. 4.1-4.6
Практичне завдання. У поданій нижче таблиці обчисліть дохід працівника. Дохід залежить від кількості робочих днів. Визначте дохід працівника
Код працівника |
ПІП |
Оклад за день |
Кількість робочих днів |
Дохід |
1001 |
Іванов В. |
181,2 |
21 |
|
1002 |
Сидоров В. |
160,7 |
19 |
|
1006 |
Петров К. |
191,3 |
24 |
|
1007 |
Степанков Л. |
210,5 |
20 |
|
1011 |
Дорошенко П. |
197,4 |
18 |
|
Побудуйте діаграми, які допоможуть порівняти дохід кожного працівника (із доходом усіх) та визначити хто з працівників відпрацював найбільшу кількість днів.
VІІІ. Підсумок уроку.
Отже, на цьому уроці ми перевірили рівень теоретичних знань про табличний процесор та сформували практичні навички при роботі з діаграмами. Оцінювання учнів.