Конспект уроку "Поняття моделі"

Про матеріал

Інформаика, 7 клас. Тема 2 "Моделювання". Конспект уроку "Поняття моделі. Поняття предметної галузі. Типи моделей. Форми подання інформаційних моделей: опис, таблиця, формули, схеми та інші"

Перегляд файлу

 

 

 

                               ПОНЯТТЯ МОДЕЛІ.

ПОНЯТТЯ ПРЕДМЕТНОЇ ГАЛУЗІ.

ТИПИ МОДЕЛЕЙ.

ФОРМИ ПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ МОДЕЛЕЙ: ОПИС, ТАБЛИЦЯ, ФОРМУЛИ,

СХЕМИ ТА ІНШІ

7 клас

Результат пошуку зображень за запитом "картинки модель сонячної системи"

 

 

 

 

 

 


Тема. Поняття моделі. Поняття предметної галузі. Типи моделей. Форми подання інформаційних моделей: опис, таблиця, формули, схеми та інші

Мета:

Навчальна: ознайомити учнів з поняттям моделі, типами моделей, навчити подавати моделі в різних формах.

Розвивальна: розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, просторову уяву.

Виховна: виховувати самодисципліну та інформаційну культуру.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: ПК, проектор, мультимедійна презентація (додаток 10), моделі літаків, машин та фігур геометричних, глобус.

 

Структура  уроку

 

 

Етапи уроку

Час, хв

І.

Організаційний етап

1

ІІ.

Актуалізація опорних знань

2

ІІ.

Мотивація навчальної діяльності

2

ІІІ.

Подання нового матеріалу

15

ІV.

Інструктаж із БЖД.

 

1

V.

Робота за комп’ютером. Практичне завдання.

12

VІ.

Виконання вправ для зняття зорової і мязової втоми

2

VІІ.

Закріплення нового матеріалу

4

VІІІ.

Підбиття підсумків уроку.

4

ІХ.

Оцінювання

1

ІХ.

Домашнє завдання

1

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

- Привітання.

- Перевірка готовності до уроку

 

ІІ. Актуалізація опорних знань. Фронтальне опитування

  • Пригадайте, що називається об’єктом?
  • Що називається множиною об’єктів?
  • Назвіть властивості об’єкта «учень».
  • Назвіть властивості об’єкта «літак».
  • Хто збирає іграшкові літаки, автівки?
  • Для кого призначені глобуси та географічні карти?
  •  

ІІІ. Мотиваційний навчальної діяльності. Пояснення вчителя

Все, що існує навколо нас можна представити в зменшеному вигляді. Зберігаючи властивості об’єкта, можна надати його копію.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь:

  • Що таке предметна галузь?
  • Чому люди користуються моделями та створюють їх?
  • Яку модель називають інформаційною?
  • Як можна класифікувати моделі?

 

IV. Подання нового матеріалу. Пояснення вчителя

Предметна галузь – множина всіх об’єктів, властивості яких і відношення між якими розглядаються у відповідній галузі.

Наприклад, металургійне підприємство, авіація, сільське господарство, освіта та ін.

Модель – спрощене подання реального об’єкта, явища або процесу, який має властивості, суттєві для даного дослідження.

Моделювання  побудова моделі для дослідження та вивчення об'єкту, процесу чи явища.

Цілі моделювання:

  • пізнання дійсності;
  • проведення експериментів;
  • проектування і управління;
  • прогнозування поведінки об'єктів;
  • тренування і навчання фахівців;
  • обробка інформації.

 

Класифікація за формою подання

  1. Інформаційна - це модель, яка містить опис об’єкта або явища, в якому описані лише ті властивості, які важливі для розв’язування конкретної задачі.

Інформаційні моделі можуть бути представлені у вигляді:

Вербальні:

  • словесні – усні та письмові описи;

Знакові:

  • графічні – рисунки, креслення, карти тощо;
  • структурні – таблиці, графіки, діаграми, схеми тощо;
  • математичні – формули, рівняння, функції тощо;
  • спеціальні – хімічні формули, записи шахових партій тощо.

 

 

 

  1. Матеріальна модель – це модель об’єкта або явища, яка відтворює його фізичні та геометричні властивості  (дитячі іграшки, наочні навчальні посібники, макети, моделі автомобілів і літаків та інше).

 

http://www.realred.ru/maket/images_maket/RED_Model_Uvarovo_sm.jpgРезультат пошуку зображень за запитом "картинки глобуса"

 

 

 

 

 

 

 

Властивості моделей:

  • Кінцевість: модель відображає оригінал лише в кінцевому числі його відносин і, крім того, ресурси моделювання кінцеві;
  • Спрощеність: модель відображає тільки істотні сторони об'єкта;
  • Приблизність: дійсність відображається моделлю грубо або приблизно;
  • Адекватність: наскільки успішно модель описує моделюючу систему;
  • Інформативність: модель повинна містити достатню інформацію про систему - в рамках гіпотез, прийнятих при побудові ;
  • Складність: зручність її використання;
  • Повнота: враховані всі необхідні властивості.

 

V. Інструктаж з БЖД. Закінчи речення

VІ. Практичне завдання. Робота в парах.

Створення інформаційного міні-проекту «Знакова модель кабінету інформатики». В текстовому процесорі MS Office Word учні створюють  знакову інформаційну модель кабінету інформатики. 

VІI. Виконання вправ для зняття зорової і м’язової втоми.

VІІI. Підведення підсумків уроку. Метод «Ключові поняття».

ІХ. Оцінювання. Пояснення вчителя

ІХ. Домашнє завдання. Пояснення вчителя.

 Опрацювати § 6, виконати №2* с. 44

 

docx
До підручника
Інформатика 7 клас (Пилипчук О.П., Ріпко Н.А., Шестопалов Є.А.)
Додано
9 липня 2018
Переглядів
4174
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку