Конспект уроку "Складання програм для введення та виведення даних"

Про матеріал
Конспект відкритого уроку з теми "Складання програм на введення та виведення даних в пайтон" для учнів 8 класу
Перегляд файлу

Урок 35. Складання програм на введення та виведення даних

Цілі:

  • навчальна: формувати знання що описують на початку програми; що може містити тіло програми; з якими функціями працюють у програмі мовою програмування Python;
  • розвивальна: розвивати вміння використовувати отримані знання в різних ситуаціях під час роботи за комп'ютером;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: середовище програмування Python, браузер.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

— Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

  1. Кросворд «Python»
    1. Функція для введення даних (print)
    2. Прізвище автора мови програмування Python (Россум)
    3. Тип даних для цілих чисел (int)
    4. Середовище для програмування (thonny)
    5. Тип даних для дійсних чисел (float)
    6. Функція для введення даних (input)
  2. Вправа «Знайди пару»

Необхідно співставити вираз та його значення

  1. Робота в групах

Діти самостійно діляться на команди по 3 дитини. Кожна команда отримує картки з прикладами. Необхідно в IDLE знайти значення кожного виразу. Отримані числа – це номер літери в українському алфавіті. Розв’язавши всі приклади діти мають розшифрувати слово

(1200)176

237

16•17251

41•52 211

23•451032

 

 

 

Відповіді: 20-П, 21-Р, 19-О, 4-Г, 21-Р, 1-А, 17-М, 24-У, 3-В, 1-А, 18-Н, 18-Н, 33-Я

Слово ПРОГРАМУВАННЯ

IV. Формування вмінь та навичок

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Практична робота за комп’ютерами.

 

Вправа 1. Подарункова коробка.

Завдання. З комп’ютерного диска (діаметр 120 мм) восьмикласники виготовили квадратну заготовку для сувеніру. Складіть програму, яка визначатиме сторону подарункової коробки для цього сувеніру. a=

 

Вправа 2. Кількість теплоти.

Завдання. Складіть програму для знаходження кількості теплоти, яка потрібна для нагрівання тіла масою m, з початковою і кінцевою температурами тіла t1, і t2, питомою теплоємністю речовини c, яка обчислюється за формулою:

Для обчислення використайте такі дані:

m = 5 кг, t1 = 20 °С; t2 = 100 °С, c = 2000 Дж/°С.

Якого типу буде змінна Q?

 

Вправа 3. Доріжка в парку.

Завдання. Доріжку у парку вирішили встелити плиткою, яка має форму трапеції. Складіть програму,  яка визначає найменшу кількість плиток для заданої площі Р, якщо відомо, що ширина доріжки кратна висоті h трапеції. Врахуйте, що площу трапеції знаходять за формулою:

 

Додаткове завдання

Вправа 4.  Координатна площина.

Завдання. Відомо, що відстань між двома точками, які задані на координатній площині своїми координатами (х1, y1) та (х2, y2), визначається за формулою:

Складіть програму, за допомогою якої знаходять:

1) периметр трикутника, заданого координатами своїх трьох вершин;

2) площу прямокутника, побудованого на сторонах АВ та АС, для яких задано координати вершин А, В, С.

 

  1. Вправи для очей.

Відео на слайді

VIІ. Підсумки уроку

VIІІ. Рефлексія

Хмарина слів https://wordart.com/

ІХ. Домашнє завдання

Підручник § 13

(1200)176

237

 

 

 

 

16•17251

41•52 211

 

 

 

 

23•451032

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(1200)176

237

 

 

 

 

16•17251

41•52 211

 

 

 

 

23•451032

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 лютого 2022
Переглядів
2456
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку