Конспект уроку. Тема: Профілактика ВІЛ- інфекції/СНІДу. Професійні ризики.

Про матеріал

Конспект уроку. Тема: Профілактика ВІЛ- інфекції/СНІДу. Професійні ризики.

Заняття-тренінг

«Профілактика ВІЛ- інфекції/СНІДу.

Професійні ризики»

Мета:

  • розвивати базові знання про ВІЛ/СНІД;
  • усвідомити зв'язок між способом життя і ризиком інфікування;
  • сформувати почуття відповідальності за власне здоров'я ;
  • розвивати вміння самостійно мислити;
  • активізувати уміння учнів конструктивно мислити;

виховувати активну життєву позицію.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форма проведення уроку: урок-тренінг.

Перегляд файлу

Міністерство освіти і науки України

Державний професійно-технічний навчальний заклад

«Вінницьке вище професійне училище сфери послуг»

 

 

 

 

 

 

 

ПЛАН

 УРОКУ - ТРЕНІНГУ

З ПРЕДМЕТА

«БІОЛОГІЯ»

«Профілактика ВІЛ- інфекції/СНІДу.

Професійні ризики»

 

ВИКЛАДАЧ: Сажнєва Ольга Василівна

ГРУПА: ОКН-05-16

ПРОФЕСІЯ: Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення

 

 

 

 

Вінниця – 2017

Заняття-тренінг


«Профілактика ВІЛ- інфекції/СНІДу.

Професійні ризики»

 

Мета:

  • розвивати базові знання про ВІЛ/СНІД;
  • усвідомити зв’язок  між способом життя і ризиком  інфікування;
  • сформувати почуття відповідальності за власне здоров’я ;
  • розвивати вміння самостійно мислити;
  • активізувати уміння учнів конструктивно мислити;
  •  виховувати активну життєву позицію.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Формапроведення уроку: урок-тренінг.

Місце проведення: кабінет біології №205.

Методичне обладнанняуроку: картки, опорний конспект, блок-схеми, малюнки, папір, маркери, ножиці.

Основні поняття та терміни: ВІЛ, СНІД, шляхи інфікування, професійні ризики, «період вікна», безсимптомний період, стаді СНІДу.

Засоби ІКТ: проектор, екран, ноутбук, презентер.

Програмні засоби: Електронна презентація (Microsoft PowerPoint), буклет (Microsoft  Publisher), веб-ресурси:

Веб-ресурс

Адреса доступу

QR-код

1.

Блог викладача

http://olsazhne.blogspot.com

http://qrcodes.com.ua/c/ef42ehjte.png

2.

Програма Learning Apps

http://learningapps.org/watch?v=pe3rofy0j17

https://4.bp.blogspot.com/-GvkWRUinvPg/WLRGASLhrZI/AAAAAAAAAGQ/Ywn2iLQaMV4xlDX9RKuaQ4fzciKLpnSIACLcB/s320/qrcode.png

3.

Відеоролик

https://youtu.be/3Q4z6tQjgSw

 

http://qrcodes.com.ua/c/8bv2ehxc2.png

4

Відеоролик

https://youtu.be/MYr30d0n1Zo

 

http://qrcodes.com.ua/c/qwu2ehwxu.png

Результати навчання:

Наприкінці заняття учні повинні вміти:

 Пояснити відмінність між ВІЛ і СНІД;

 Оцінити ризики інфікування у різних ситуаціях (професійні ризики);

 Назвати три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки.

 Домашнє завдання:

 Скласти лист другу про хворобу ХХІ сторіччя.

Література:

Воронцова Т. В., Пономаренко В. С. Захисти себе від ВІЛ. Тренінги життєвих навичок: методичний посібник для педагога-тренера. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2012. – 208 c.

Воронцова Т. В., Пономаренко В. С. Захисти себе від ВІЛ. Тренінги життєвих навичок: Посібник для учнів старшого підліткового та юнацького віку. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2012. – 168 c.

Орієнтований план тренінгу

Зворотній зв’язок, стартові завдання

10 хв.

Слово вчителя

10 хв.

Робота в групах

3-5 хв.

Руханка

3-5 хв.

Вправа «Оцінка ризику ВІЛ-інфікування»

10 хв.

Закінчення тренінгу

7 хв.

 


ХІД УРОКУ
 

І. Вступ

Бесіда з учнями щодо комп’ютерних  вірусів  та шкоди, яку вони можуть завдати.

1. Повідомлення теми уроку

Викладач. Сьогодні тема нашого уроку «Профілактика ВІЛ- інфекції/СНІДу. Професійні ризики».

 Ця тема для вас не нова: пам’ятаєте,  1 грудня весь світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Сьогодні ми з вами пригадаємо те,що знаємо,  і поповнимо  свої знання новим матеріал

 

2. Очікування

Я попрошу вас написати на стікерах свої очікування, тобто те, що ви очікуєте від тренінгу, і прикріпити їх навколо контуру людини. Ви знаєте,  що прикріплюємо по черзі і проговорюємо вголос.

 

І. Актуалізація опорних знань

 

1. «Мозкова атака» (робота в парах) 

Завдання:

З’ясуйте значення  термінів  ВІЛ і СНІД і як вони розшифровуються.

 

В – вірус   (збудник захворювань)

І – імунодефіциту (відсутність імунної реакції організму)

Л – людини (може бути тільки у людини)

 

С – синдром (низка симптомів, що вказують на хворобу)

Н – набутого (не спадкового)

І – імунного (стосується імунної системи)

Д – дефіциту (відсутність або нестача)

 

 (Це дасть змогу попередньо оцінити знання учасників і пояснити деякі терміни: «вірус», «імунодефіцит», «синдром» та інші).

Відеоролик «Що таке ВІЛ/СНІД?». https://youtu.be/3Q4z6tQjgSw або QR-код:

http://qrcodes.com.ua/c/8bv2ehxc2.png

 

ІІ. Ознайомлення з навчальним матеріалом

 

1. Презентація  учня на тему: «СНІД: знати, щоб жити»:

-  Історія виникнення вірусу; 

- шляхи інфікування ВІЛ-інфекцією;

- профілактика ВІЛ. 

 

2. Фронтальна бесіда

Викладач:

- Як ви думаєте ВІЛ і СНІД – це різні хвороби чи різні стадії?

- Для працівників яких професій існує підвищений ризик ВІЛ-інфікування через специфіку їх трудової діяльності?

- Назвіть приклади ситуацій, характерних для вашої майбутньої професії, в яких існує ризик інфікування ВІЛ.

- Чи існують стадії ВІЛ-інфекції?


http://odtrk.km.ua/images/snid.jpg 

3. Робота в групах «Вивчаємо стадії ВІЛ-інфекції»

 

 

Викладач. Прошу вас об'єднатися в 3 групи. Кожна група отримує  картки із зображенням вікон, годинника чи будильника. За допомогою схеми потрібно підготувати повідомлення про стадії ВІЛ-інфекції (коли починається стадія, як довго триває, які її прояви в організмі).

Група 1: «період вікна».

Група 2: безсимптомний період.

Група 3: стадія СНІДу.

 

Завдання: У вас на столах є інформація про ці періоди (ДОДАТОК 1) Прошу вас опрацювати матеріал і через 3-5 хвилин презентувати  своїм одногрупникам опрацьовану  вами інформацію.

Усі висловлені пропозиції записуються на фліп-чарті і педагог-тренер підсумовує відповіді учнів.

 

4. Вправа «Оцінка ризику ВІЛ-інфікування»

 

Робота в групах

 

 

Завдання: класифікувати ризик ситуацій зараження ВІЛ/СНІДом

На  картках вказані ситуації (додаються).

Правила: оцінити ризик ВІЛ-інфікування за категоріями:

- «дуже ризиковано (ДР)»;

- «ризик низький (РН)»;

- «ризик відсутній (РВ)».

Для виконання цієї вправи пригадайте все,що ви чули про цю хворобу.

Будьте уважні.

Отже, починаємо.

 

Ситуації:

1. Користуватися туалетом у громадських місцях (РВ);

2. Доглядати  хворого на СНІД (РВ);

3. Обробляти рану ВІЛ-інфікованого без рукавичок (РН);

4. Працювати у секс-індустрії (ДР);

5. Дружній поцілунок (РВ)

6. Робити ін’єкції одним шприцом (ДР);

7. Користуватись чужою бритвою (РН);

8. Користуватись чужою зубною щіткою (РН);

9. Плавати в одному басейні з ВІЛ-інфікованою людиною (РВ);

10. Вживати їжу, яку приготував ВІЛ-інфікований (РВ);

11. Дружити з ВІЛ-інфікованими (РВ);

12. Часто змінювати сексуальних  партнерів (ДР);

13. Цілуватися в губи (РН);

14. Бути покусаним одним  комаром (РВ);

15. Користуватися спільною голкою для нанесення татуювання (ДР)

16. Сидіти за одною партою з ВІЛ-інфікованим (РВ);

17. Робити насічки на шкірі одним ножем (ДР);

18. Здавати кров на станції переливання крові (РВ);

19. Погоджуватись на секс без презерватива (ДР);

20. Пити з однієї склянки  з ВІЛ-інфікованим (РВ);

21. Під час статевих контактів постійно і правильно користуватися презервативами (РН);

 

Вправа виконується за допомогою веб-ресурсу Learning Apps. (http://learningapps.org/watch?v=pe3rofy0j17) або QR-код:

https://4.bp.blogspot.com/-GvkWRUinvPg/WLRGASLhrZI/AAAAAAAAAGQ/Ywn2iLQaMV4xlDX9RKuaQ4fzciKLpnSIACLcB/s320/qrcode.png

 

Викладач. Дякую. Ви переконались,що не так багато ситуацій, коли можна інфікуватися, але їх потрібно уникати, щоб не захворіти.

 

Руханка

Вправа «Саймон сказав….»

 

 

Учасники тренінгу стають у коло, і тренер каже:

«Саймон сказав: «Зроби так» і показує певний рух (присісти, поплескати, підняти ногу, покрутитися, виконати танцювальний рух). Решта учасників повторює його. Потім другий учасник  каже: «Саймон сказав: «Зроби так» і показує інший рух, і так далі по колу.

 

 ІІІ. Рефлексія

 

1. Підсумки заняття

 

 

Гра «Валіза лікаря».

Учні зачитують листи і  намагаються надати пораду щодо вирішення даної проблемної ситуації за допомогою порад лікаря.

(посібник стор. 42)

(Відеоролик – розповідь ВІЛ- інфікованої людини) – за часом.

(https://youtu.be/MYr30d0n1Zo) або QR-код:

http://qrcodes.com.ua/c/qwu2ehwxu.png

 

2. Зворотній зв'язок.

Вправа «Результативність очікування»

Ми на початку уроку навколо контуру людини прикріплювали аркуші з своїми  очікування. Я прошу по черзі підійти до дошки і якщо ваші очікування справдилися то перенести своє сердечко  малюнок. 

 

3. Оцінювання учнів. Детальним аналізом під час проходження тренінгу.

 

4. Домашнє завдання

Скласти лист другу про хворобу ХХІ сторіччя.

(про життєві ситуації, в яких існує ризикована поведінка інфікування ВІЛ).


 

5.Завершення.

Вправа  «Відкритий мікрофон»

Учасникам пропонується по черзі продовжити фразу: «На цьому тренінгу я…» (усвідомив, що..., дізнався про те…).

 

6. Прослуховування.  (Відеокліпу – Фабрика 3 «Береги любовь») – за часом.

(https://www.youtube.com/watch?v=1WpdmWsrBV4)

docx
Додано
3 квітня 2018
Переглядів
3069
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку